Elon Musk’ın X Corp’u Twitter’da Veri Silme İşlemiyle İlgili 1 Milyon Dolarlık Dava Açtı

Dava, adı açıklanmayan dört kişi tarafından iddia edilen verilerin hurdaya çıkarılmasının Twitter’ın işlevine ve imajına zarar verdiğini iddia ediyor. Sonuç olarak, tam miktarı yargılamada belirlenecek olan tazminatın tespit edilmesi ve ödenmesi için bir yargılama talebinde bulunmuştur. Dava dilekçesi verilmiş olsa da Musk’ın davası basit olmayabilir. Yeni başlayanlar için, kazıyıcılara atfedilen kimlik eksikliği, suçlu bulunmaları durumunda […]

Elon Musk’ın X Corp’u Twitter’da Veri Silme İşlemiyle İlgili 1 Milyon Dolarlık Dava Açtı

Dava, adı açıklanmayan dört kişi tarafından iddia edilen verilerin hurdaya çıkarılmasının Twitter’ın işlevine ve imajına zarar verdiğini iddia ediyor. Sonuç olarak, tam miktarı yargılamada belirlenecek olan tazminatın tespit edilmesi ve ödenmesi için bir yargılama talebinde bulunmuştur.

Dava dilekçesi verilmiş olsa da Musk’ın davası basit olmayabilir. Yeni başlayanlar için, kazıyıcılara atfedilen kimlik eksikliği, suçlu bulunmaları durumunda onları fiilen kovuşturmayı zorlaştırıyor. Dava ayrıca, teorik zararların “bozulmayı” içereceğini iddia ediyor. [the] Sanıkların karları “kazımaktan.” Pazar Araştırması Geleceği web kazıma endüstrisinin 2030 yılına kadar bir milyar doları aşacağını tahmin ediyor. Bu kimlikler dava açılmadan önce bilinmeden, onlara karşı herhangi bir somut dava açmak zor olabilir.

Anlaşılması gereken önemli bir nokta da, teknik olarak, kamuya açık verileri web üzerinden sızdırmanın yasa dışı olmadığıdır. ABD Dokuzuncu Temyiz Dairesi, Nisan 2022’de böyle belirlendi. TechCrunchve kazıyıcıların hedeflediği verilerin çoğu, gönderileri ve kullanıcı biyografilerini içerebilen, herkese açık Twitter verileriydi. Bu eylem Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasasını ihlal etmediğinden, X Corps için zor olacak. hukuka aykırılığını kanıtlamak için Ne olursa olsun, Dallas İlçesi Bölge Mahkemesinde bir karara varılana kadar davanın muhtemelen uzun bir yolu var.

Dava belgesinin tamamı şu adreste bulunabilir: Belge Bulutu.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow