Elon Musk’un yapay zeka projesi başlıyor. Bunun ‘şu anda var olan en iyisi’ olduğunu söylüyor.

Elon Musk’un yapay zeka projesi xAI, ilk ürününü cumartesi günü piyasaya sürüyor. Musk, Cuma günü X/Twitter’da haberi paylaşarak xAI’nin “ilk yapay zekasını” seçilmiş bir kullanıcı grubuna yayınlayacağını söyledi. Tweet attı: “Bazı önemli açılardan şu anda var olanların en iyisi.” Tweet silinmiş olabilir Musk liderliğindeki xAI, daha önce DeepMind, OpenAI, Google, Microsoft ve Tesla gibi şirketlerin […]

Elon Musk’un yapay zeka projesi başlıyor.  Bunun ‘şu anda var olan en iyisi’ olduğunu söylüyor.

Elon Musk’un yapay zeka projesi xAI, ilk ürününü cumartesi günü piyasaya sürüyor.

Musk, Cuma günü X/Twitter’da haberi paylaşarak xAI’nin “ilk yapay zekasını” seçilmiş bir kullanıcı grubuna yayınlayacağını söyledi.

Tweet attı: “Bazı önemli açılardan şu anda var olanların en iyisi.”

Musk liderliğindeki xAI, daha önce DeepMind, OpenAI, Google, Microsoft ve Tesla gibi şirketlerin yanı sıra Toronto Üniversitesi’nde çalışmış yapay zeka uzmanlarından oluşan bir yapay zeka şirketidir. Şirket, Temmuz 2023’te, kendi ilan ettiği “evrenin gerçek doğasını anlamak” hedefiyle kuruldu.

Şimdi, xAI’nin bazı beta testçilerine bir ürün sunacağı anlaşılıyor, ancak kimin erişim sağladığı belli değil.

AYRICA BAKINIZ:

Stephen King, Elon Musk’tan “X” harfini tekrar Twitter olarak değiştirmesini istedi

Musk yakın zamanda bir etkinliğe katıldı. Yapay zeka ile ilgili tartışma İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile. Ayrıca yeni bir gelişme gibi çeşitli gelişmelere de işaret etti. Yapay zeka tabanlı “Benzer gönderileri gör” özelliği bu özellik şu anda X/Twitter’da yayınlanıyor.

onun üzerinde İnternet sitesixAI, “X Corp’tan ayrı bir şirket olduğunu ancak misyonumuza doğru ilerleme kaydetmek için X (Twitter), Tesla ve diğer şirketlerle yakın işbirliği içinde çalışacağını” söyledi.

xAI’nin yarın ne tür bir yapay zekayı piyasaya süreceği belli olmasa da, OpenAI’nin ChatGPT’sinin yanı sıra Google’ın Bard chatbot’u da dahil olmak üzere geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen giderek artan sayıda yapay zeka ile ilgili ürüne katılacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow