Find X7 Pro, yakınlaştırma eğlencesini iki katına çıkarmak için 2 periskop kamera getirebilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR OPPO Find X7 Pro, çift periskop kamera sunacak şekilde tasarlandı. Bunların 3x ve 6x yakınlaştırmalı çift 50MP kamera olacağına inanılıyor. OPPO Find X6 Pro, ne yazık ki Çin ile sınırlı olsa da 2023 yılının en iyi kameralı telefonlarından biriydi. Zaten bazı OPPO Find X7 Pro sızıntılarını görmüştük, ancak bu […]

Find X7 Pro, yakınlaştırma eğlencesini iki katına çıkarmak için 2 periskop kamera getirebilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • OPPO Find X7 Pro, çift periskop kamera sunacak şekilde tasarlandı.
  • Bunların 3x ve 6x yakınlaştırmalı çift 50MP kamera olacağına inanılıyor.

OPPO Find X6 Pro, ne yazık ki Çin ile sınırlı olsa da 2023 yılının en iyi kameralı telefonlarından biriydi. Zaten bazı OPPO Find X7 Pro sızıntılarını görmüştük, ancak bu son sızıntı kamera yakınlaştırmasında büyük bir yükseltmeyi öneriyor.

Weibo ihbarcısı Dijital Sohbet İstasyonu OPPO Find X7 Pro’nun arkasında çift periskop kamera sunacağını iddia etti. Bunların 3x ve 6x kameralar olduğu söyleniyor.

Sızıntı yapan kişi bu kamera ayrıntılarını açıklamadı ancak X sızıntısı Buz Evreni bunların optik görüntü sabitleme özelliğine sahip çift 50MP kamera olacağını öne sürdü. Ayrıca 3x kameranın IMX890 sensörü olacağını, 6x kameranın ise daha küçük bir IMX858 sensörü olacağını iddia ediyorlar.

OPPO bu kurulumla ne yapabilirdi?

Her iki durumda da, bunun gibi çift yakınlaştırma odaklı kameralar teorik olarak kısa, orta ve uzun mesafelerde mükemmel görüntü kalitesine olanak tanır. Ne olursa olsun Find X6 Pro’nun yalnızca 3x periskop kamerası vardı ancak 6x kırpılmış yakınlaştırma sunabiliyordu. Dolayısıyla OPPO Find X7 Pro’nun, 6x periskop lens aracılığıyla 12x yakınlaştırma sağlamak için görüntü kırpma ve diğer yazılım işleme tekniklerini kullanabileceğini tahmin ediyoruz.

Portre modu çekimleri için 3x periskop kamerayı korumak da akıllıca bir hareket olacaktır. Bunun nedeni, 35 mm ila 85 mm’nin (akıllı telefon terimleriyle ~1,4x ila ~3,5x), portreler söz konusu olduğunda odak uzunlukları için en uygun nokta olarak kabul edilmesi ve distorsiyonun en aza indirilmesidir.

Bu, 2024’teki tek ilginç periskop kamera yükseltmesi olmayabilir. Sızıntılar, sırasıyla 160MP ve 200MP periskop kameralara sahip HONOR ve vivo hazır telefonlara işaret ediyor. Bu yüzden hangi çözümün üstün olduğunu görmek istiyoruz.


Find X7 Pro, yakınlaştırma eğlencesini iki katına çıkarmak için 2 periskop kamera getirebilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow