Google, Pixel 8 Pro ekranınızdaki bu çarpmalar için endişelenmemeniz gerektiğini söylüyor

Bazı Pixel 8 Pro kullanıcıları, telefon ekranlarının ekran camının iç kısmında darbeler ve dalgalanmalar olduğunu fark etti. Bu olay, dahili bileşenlerin ekrana baskı yapıyor olabileceğini düşündürdü. Şimdi ise Google bir açıklama yayınladı. 9to5Googletümseklerin dahili bileşenlerden kaynaklandığını doğruluyor. Ancak Google, Pixel 8 Pro kullanıcılarının endişelenecek bir şeyi olmadığını öne sürüyor: Pixel 8 telefonları yeni bir ekrana […]

Google, Pixel 8 Pro ekranınızdaki bu çarpmalar için endişelenmemeniz gerektiğini söylüyor

Bazı Pixel 8 Pro kullanıcıları, telefon ekranlarının ekran camının iç kısmında darbeler ve dalgalanmalar olduğunu fark etti. Bu olay, dahili bileşenlerin ekrana baskı yapıyor olabileceğini düşündürdü.

Şimdi ise Google bir açıklama yayınladı. 9to5Googletümseklerin dahili bileşenlerden kaynaklandığını doğruluyor.

Ancak Google, Pixel 8 Pro kullanıcılarının endişelenecek bir şeyi olmadığını öne sürüyor:

Pixel 8 telefonları yeni bir ekrana sahip. Ekran kapatıldığında, kullanılmadığında ve belirli aydınlatma koşullarında, bazı kullanıcılar cihazdaki bileşenlerde küçük tümseklere benzeyen izler görebilir. Pixel 8’in performansı veya dayanıklılığı üzerinde işlevsel bir etki yoktur.

Bileşenlerden kaynaklanan ekran kusurlarının duyulmamış bir durum olmadığını belirtmekte fayda var. Bazen ekranı belirli açılardan görüntülerken telefonun ekranının altında yakınlık sensörleri gibi parçaları görebilirsiniz. Öte yandan bu bileşenler başlangıçta ekranın üzerine yerleştiriliyordu. Pixel 8 Pro’daki ekran çarpmalarının benzer sensörlerden kaynaklandığına dair bir gösterge yok.

Google, Pixel 8 Pro ekranınızdaki bu çarpmalar için endişelenmemeniz gerektiğini söylüyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow