Furiosa | Mad Max: Fury Road ön filminin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu ve konusu

Bu kesinlikle geçilmesi gereken yüksek bir çıta, ancak erken tepkiler dikkate alınacaksa, Miller gidip bunu tekrar yaptı. “Çarpıcı” ve “vahşi” gibi sıfatlar, ön izlemeyi izleyecek kadar şanslı olanlar tarafından ortalıkta dolanırken, Anya Taylor-Joy’un baş karakter olarak gösterdiği performans da övgülerle karşılandı. Taylor-Joy, Furiosa’nın daha genç bir versiyonu olarak görevi Charlize Theron’dan devralıyor; destansı hikaye, onun […]

Furiosa | Mad Max: Fury Road ön filminin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu ve konusu

Bu kesinlikle geçilmesi gereken yüksek bir çıta, ancak erken tepkiler dikkate alınacaksa, Miller gidip bunu tekrar yaptı. “Çarpıcı” ve “vahşi” gibi sıfatlar, ön izlemeyi izleyecek kadar şanslı olanlar tarafından ortalıkta dolanırken, Anya Taylor-Joy’un baş karakter olarak gösterdiği performans da övgülerle karşılandı.

Taylor-Joy, Furiosa’nın daha genç bir versiyonu olarak görevi Charlize Theron’dan devralıyor; destansı hikaye, onun savaş ağası Dementus (Chris Hemsworth) liderliğindeki büyük bir motorsiklet sürüsüne düştükten sonra kıyamet sonrası Çorak Topraklarda yaşadığı sancıları konu alacak.

film çok kısa bir süre sonra Cannes film Festivali’nde gösterime girecek ve genel izleyici kitlesinin de filme hayran kalması için çok fazla beklemek gerekmeyecek; Furiosa: A Mad Max Saga hakkında bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin.

Buna benzer daha fazla

Furiosa’nın çıkış tarihi

Furiosa sinemalarda gösterime girecek 24 Mayıs 2024 – yani bekleyecek neredeyse hiç zaman yok.

Bundan önce, 15 Mayıs Çarşamba günü Cannes film Festivali’nde prömiyeri yapılacak ve burada Fury Road’un 2015’te aynı festivalde ilk kez sahneye çıkışından neredeyse dokuz yıl sonra Yarışma Dışı bir yer verilmiş durumda.

Bu filmin ana çekimleri Haziran 2022’de başladı ve çekimler o yılın Ekim ayında tamamlanmadan önce, Chris Hemsworth’un Dementus karakterini canlandırdığı görüntüler Temmuz 2022’de dolaşıma girdi.

Furiosa, Mad Max: Fury Road ön filminin kadrosuna katıldı

Furiosa: A Mad Max Saga’da Chris Hemsworth Dementus rolünde. Dünya Bankası

Aşağıdaki oyuncular Mad Max’in ön bölümü Furiosa’da yer alacak.

 • Anya Taylor-Joy Furiosa rolünde
 • Chris Hemsworth Dementus rolünde
 • Tom Burke Praetorian Jack rolünde
 • Ölümsüz Joe / Rizzdale Pell rolünde Lachy Hulme
 • Nathan Jones Ritus Erectus rolünde
 • Angus Sampson Organik Tamirci rolünde
 • Goran D Kleut Octoboss rolünde
 • Josh Helman Skrotus rolünde
 • John Howard, İnsan Yiyen rolünde
 • Charlee Fraser Mary Jo Bassa rolünde
 • Daniel Webber Savaş Çocuğu rolünde
 • Quaden Bayles TBC olarak

Anya Taylor-Joy, Mad Max: Fury Road filminde Charlize Theron’un yarattığı Furiosa rolünü üstlenecek.

George Miller, yakın zamanda yaptığı bir röportajda, prequel için rolü neden yeniden şekillendirmek istediğini anlattı. İmparatorluk: “‘Ah, belki de yaşlanmayı geciktirebiliriz’ diye düşünmeye başladım. Daha sonra Ang Lee ve Martin Scorsese gibi gerçekten usta yönetmenlerin Gemini Man ve The Irishman filmlerini yapmalarını izledim ve yalamadıklarını gördüm.

“İzleyeceğiniz tek şey, ‘Bakın teknoloji ne kadar iyi çalışıyor?’ Bu ikna edici olmazdı.”

Bu arada Taylor-Joy’u kadroya alma kararı üzerine, Vezir Gambit yıldızının “doğuştan kararlı bir kaliteye” sahip olduğunu ve “onda bir gizem” bulunduğunu söyledi.

Şöyle ekledi: “Ve genç yaşta bir balerin olarak eğitilmişti. Charlize genç yaşta bir balerin olarak eğitim aldı. Onlarda ihtiyaç duyulan bir hassasiyet var.”

Diğer tarafta Chris Hemsworth, oyunun ana kötü adamı olan Dementus adlı büyük bir motorsiklet sürüsüne liderlik eden bir savaş ağasını canlandırırken, The Souvenir ve Strike’ın yıldızı Tom Burke, Furiosa ile ittifak kuran Praetorian Jack adlı bir karakteri canlandıracak.

Burke’ün rolü başlangıçta, program çakışması nedeniyle filmden ayrılmak zorunda kalan Aquaman yıldızı Yahya Abdul-Mateen II’ye verilmişti.

Bu arada Fury Road’daki rollerini yeniden canlandıran aktörler arasında Rictus Erectus rolünde Nathan Jones, The Organic Mechanic rolünde Angus Sampson, The People Eater rolünde John Howard ve Scrotus rolünde Josh Helman yer alıyor.

Kadrodaki yeni yüzler arasında, daha önce merhum Hugh Keays-Byrne’in Fury Road’da canlandırdığı Immortan Joe rolündeki Lachy Hulme, The Octoboss rolündeki Alien: Covenant’tan Goran D Kleut ve kısa süre önce romantik komedide sinemaya adım atan Charlee Fraser yer alıyor. Senden Başka Herkes – Furiosa’nın annesi Mary Jo Bassa rolünde.

Ayrıca, Tom Hardy’nin Fury Road dublörü Jacob Tomuri’nin canlandırdığı ikonik karakter Mad Max’in de küçük bir rolde yer alacağı bildirildi.

Furiosa’nın fragmanı var mı?

Bahse girebilirsiniz: Hayranlara Wasteland’deki bir başka destansı maceraya göz atmalarını sağlayan birkaç farklı fragman yayınlandı.

En son fragman Mart 2024’te yayınlandı. Efsanenin en yeni bölümünden neler bekleyeceğiniz hakkında fikir sahibi olmak için aşağıdan izleyin.

Furiosa: Bir Mad Max Efsanesi konusu

film, Furiosa’nın 15 yıllık bir zaman dilimini kapsayacak olan Mad Max: Fury Road’daki olaylara giden hikayesini konu alıyor.

Resmi özet şu şekildedir: “Birçok Annenin Yeşil Yeri’nden kaçırılan genç Furiosa, savaş ağası Dementus’un liderliğindeki büyük bir motorcu sürüsünün eline düşer.

“Çorak Topraklarda gezinirken Ölümsüz Joe’nun başkanlığını yaptığı Kale’ye rastlarlar.

“İki zorba hakimiyet için savaşırken, Furiosa kısa süre sonra kendini eve dönmek için aralıksız bir savaşın içinde bulur.”

Bizi heyecanlı düşünün!

Furiosa: A Mad Max Saga, 24 Mayıs 2024 Cuma günü İngiltere sinemalarında vizyona girecek.

film kapsamımızın daha fazlasına göz atın veya neler olduğunu öğrenmek için TV Rehberimizi ve Yayın Rehberimizi ziyaret edin. TV’nin en büyük yıldızlarından daha fazlası için The Radio Times Podcast’ini dinleyin.

Teknory