Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranı, Google’dan optimize edilmiş uygulamalar alabilir

TL;DR Samsung’un, Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranı için optimize edilmiş uygulamalar oluşturmak üzere Google ile işbirliği yaptığı bildiriliyor. Bu uygulamalardan bazıları Google Haritalar, Google Mesajlar ve YouTube’u içerir. Samsung’un kendi uygulamalarının çoğunun da optimize edildiği söyleniyor. Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Z Flip 5’i, selefine göre bir dizi iyileştirme görecek. Muhtemelen, en büyük değişiklik kapak […]

Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranı, Google’dan optimize edilmiş uygulamalar alabilir

TL;DR

  • Samsung’un, Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranı için optimize edilmiş uygulamalar oluşturmak üzere Google ile işbirliği yaptığı bildiriliyor.
  • Bu uygulamalardan bazıları Google Haritalar, Google Mesajlar ve YouTube’u içerir.
  • Samsung’un kendi uygulamalarının çoğunun da optimize edildiği söyleniyor.

Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Z Flip 5’i, selefine göre bir dizi iyileştirme görecek. Muhtemelen, en büyük değişiklik kapak ekranının boyutu olacaktır. Bu yeni ve geliştirilmiş kapak ekranının yanı sıra, Samsung’un ekran boyutu için optimize edilmiş uygulamalar üzerinde çalıştığına inanılıyor. Yeni bir rapor, Samsung ve Google’ın bunu yapmak için birlikte çalıştığını iddia ediyor.

Önceki sızıntılardan, Flip 5’in kapak ekranının 1,9 inçten 3,4 inç’e çıkacağı bildirildi. Sonuç olarak, ekran, cihazın üst yarısının büyük bir bölümünü kaplayacaktır. Artırılmış boyut, kapak ekranı için her zamankinden daha fazla potansiyel işlevsellik sağlar.

Buna göre SamMobile, Samsung, bu işlevi sağlamak için Google ile işbirliği yapıyor. Çıkış, Google Haritalar, Google Mesajlar ve YouTube’un bu ekran için optimize edilmiş uygulamalar arasında olacağını iddia ediyor. Böylece Flip 5 katlanmış veya açık durumdayken mesaj yazabilir, yol tarifi alabilir ve video izleyebilirsiniz.

Google’ın uygulamalarına ek olarak Samsung, kendi uygulamalarını da kapak ekranıyla uyumlu hale getirecek. Yayın, Samsung uygulamalarının tümü olmasa da çoğunun harici ekran için optimize edileceğini söylüyor.

Bu dış panelden ne kadar çok uygulama yararlanabilirse o kadar iyidir. Ancak kapak ekranında hemen hemen her uygulamayı optimizasyon olmadan çalıştırabilen Motorola Razr Plus’ın ortaya çıkmasıyla Galaxy Z Flip 5’in işi hâlâ onun için biçilmiş kaftan.

Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranı, Google’dan optimize edilmiş uygulamalar alabilir

Teknory