Gelecekteki Samsung kamera sensörleri görünmeyeni yakalayabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Samsung’un kamera sensörlerine daha fazla AI teknolojisi entegre etmek için çalıştığı bildiriliyor. Şirketin görünmezi yakalayabilen kamera sensörlerini incelediğine inanılıyor. Samsung, Galaxy S24 serisi akıllı telefonlarıyla yapay zeka konusunda her şeyi yapmaya hazırlanıyor ancak şirketin gelecekteki kamera sensörleri de önemli bir yapay zeka artışı elde edebilecek gibi görünüyor. Ticari Kore […]

Gelecekteki Samsung kamera sensörleri görünmeyeni yakalayabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung’un kamera sensörlerine daha fazla AI teknolojisi entegre etmek için çalıştığı bildiriliyor.
  • Şirketin görünmezi yakalayabilen kamera sensörlerini incelediğine inanılıyor.

Samsung, Galaxy S24 serisi akıllı telefonlarıyla yapay zeka konusunda her şeyi yapmaya hazırlanıyor ancak şirketin gelecekteki kamera sensörleri de önemli bir yapay zeka artışı elde edebilecek gibi görünüyor.

Ticari Kore raporlar (h/t: SamMobile) Samsung’un kamera sensörlerine daha fazla yapay zeka özelliği eklemek için çalıştığını söyledi. Görünüşe göre bu entegrasyonun bir sonucu olarak bazı çılgın özellikler elde edebiliriz. Daha spesifik olarak Samsung, görünüşe göre 2027 yılına kadar görünmeyeni yakalayabilen görüntü sensörleri sunmak istiyor.

Çıkış, ne tür görünmez ayrıntıların yakalanabileceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi, ancak daha önceki akıllı telefonlara dayanarak ne bekleyeceğimiz konusunda belirsiz bir fikrimiz var.

Görünmeyeni görünür kılan kameralar mı?

Daha önce ısı enerjisini yakalayabilen FLIR termal kameralı telefonları görmüştük. HUAWEI gibi markaların, geleneksel bir kamerayla eşleştirildiğinde floresan fotoğraflar çekmeye yardımcı olan özel bir sensör sunduğunu da gördük. Dolayısıyla Samsung’un bu gibi görünmez bilgileri özel bir sensöre güvenmek yerine geleneksel bir kamera sensörü aracılığıyla yakalayabilmesi gerçek bir atılım olacaktır. 2020’nin OnePlus 8 Pro’sunda ayrıca yanlışlıkla sınırlı X-ışını görüşü sunan ve kullanıcıların bazı giyim eşyalarını görmesine olanak tanıyan bir renkli filtre kamerası da vardı. Söylemeye gerek yok, umarız Samsung bu destandan ipuçları almaz.

Ticari Kore Bu teknolojinin akıllı telefon kamera sensörlerine ilk etapta gelip gelmeyeceği netlik kazanmadı. Bu nedenle geleceğin kamera sensörlerinin otomotiv, medikal ve endüstriyel sektörler gibi diğer segmentlere de uygulanması mümkün.

Çıkış, Samsung’un insan duyularını kopyalayabilen “insansı sensörler” sunmak için uzun vadeli bir hedef belirlediğini de ekliyor. Firmanın teknolojisine bakılırsa, bu hedef insansı kamera sensörlerinden ziyade genel olarak insansı sensörlere atıfta bulunuyor gibi görünüyor. önceki açıklamalar konuyla ilgili. Bununla birlikte Samsung, insan gözünün çözünürlüğüne (500 ila 600 MP) sahip kamera sensörleri sunma hedefini daha önce belirtmişti.

Gelecekteki Samsung kamera sensörleri görünmeyeni yakalayabilir

Teknory