ChatGPT, iOS’ta Siri ve Kısayol Desteği Dahil Önemli Yükseltmeleri Aldı

En son ChatGPT uygulama güncellemesiyle gelen daha büyük değişiklik, Siri entegrasyonu ve Kısayol desteğidir. İlki, Apple’ın sesli yardımcısını kullanarak ChatGPT’yi açmanıza olanak tanır. Ancak, daha anlamlı yükseltme Kısayol desteğidir. Kullanıcılar artık Kısayollar uygulamasına giderek ChatGPT uygulaması için bir otomasyon rutini oluşturabilir, tek dokunuşla Ana Ekran kısayolu oluşturabilir ve bunu diğer çok aşamalı rutinlerle entegre edebilir. […]

ChatGPT, iOS’ta Siri ve Kısayol Desteği Dahil Önemli Yükseltmeleri Aldı

En son ChatGPT uygulama güncellemesiyle gelen daha büyük değişiklik, Siri entegrasyonu ve Kısayol desteğidir. İlki, Apple’ın sesli yardımcısını kullanarak ChatGPT’yi açmanıza olanak tanır. Ancak, daha anlamlı yükseltme Kısayol desteğidir. Kullanıcılar artık Kısayollar uygulamasına giderek ChatGPT uygulaması için bir otomasyon rutini oluşturabilir, tek dokunuşla Ana Ekran kısayolu oluşturabilir ve bunu diğer çok aşamalı rutinlerle entegre edebilir.

OpenAI’nin sürüm notları, sürükleme ve hareket desteğinden de bahseder. Bunun anlamı, AI görüşmelerinizi ChatGPT uygulamasından telefonunuzda yüklü başka bir uygulamaya sürükleyip bırakabileceğinizdir. Uygulamanın en son sürümüyle ilgili kısa deneyimime göre, Magic Keyboard aracılığıyla metin girişi olan bir iPad Pro’da gayet iyi çalışıyor.

Özellikle, OpenAI’nin resmi mobil ChatGPT uygulaması yalnızca iOS ve iPadOS platformlarında mevcuttur. Ancak yapay zeka laboratuvarı, yakında bir Android uygulaması başlatma planlarını zaten onayladı. Bu arada OpenAI, yapay zeka gelişimini düzenlemek için bir yapay zeka gözetim otoritesi kurulana kadar inovasyonu beklemeye yönelik artan düzenleyici inceleme ve uzmanların yanı sıra sektör paydaşlarından gelen çağrılarla mücadele ediyor.

Teknory