General Motors, en popüler elektrikli aracı olan Chevrolet Bolt’u durduruyor

General Motors (GM), otomobilin en popüler elektrikli aracı olmasına rağmen Chevrolet Bolt’u durduruyor. Üretimin yıl sonuna kadar durdurulması planlanıyor. Chevy Bolt’un sürpriz emeklilik duyurusu, Salı günü GM’nin kazanç görüşmesi sırasında geldi. GM’nin Orion, Michigan’daki montaj fabrikası elektrikli araçlar üretmeye devam edecek olsa da, dikkatini kamyonet GMC Sierra ve Chevy Silverado’ya çevirecek. General Motors sonunda ABD’de […]

General Motors, en popüler elektrikli aracı olan Chevrolet Bolt’u durduruyor

General Motors (GM), otomobilin en popüler elektrikli aracı olmasına rağmen Chevrolet Bolt’u durduruyor. Üretimin yıl sonuna kadar durdurulması planlanıyor.

Chevy Bolt’un sürpriz emeklilik duyurusu, Salı günü GM’nin kazanç görüşmesi sırasında geldi. GM’nin Orion, Michigan’daki montaj fabrikası elektrikli araçlar üretmeye devam edecek olsa da, dikkatini kamyonet GMC Sierra ve Chevy Silverado’ya çevirecek. General Motors sonunda ABD’de yılda 600.000 elektrikli kamyon üretmeyi planlıyor.

AYRICA BAKINIZ:

2022 Bolt EUV test sürüşü: Gerçekten eller serbest sürüş sağlayan şık elektrikli SUV (Tesla’nın aksine)

Chevrolet Bolt’un karşılaştırmalı popülaritesi göz önüne alındığında, GM’nin üretimi durdurma kararı ilk bakışta garip görünüyor. İlk olarak 2016’nın sonlarında piyasaya sürülen Bolt, ortalama bir sürücüyü hedef alan ilk uzun menzilli elektrikli araçlardan biriydi ve kısa sürede popüler oldu. ABD’de Tesla markalı olmayan en çok satan elektrikli otomobil(yeni bir sekmede açılır).

GM Başkanı ve CEO’su Mary Barra, yatırımcılara yazdığı bir mektupta, şirketin 1. çeyrekte 20.000’den fazla EV teslim ettiğini ve EV pazar payını sekiz yüzde puanı artırdığını belirterek, bunu “Chevrolet Bolt EV ve Bolt EUV’nin üst üste üçüncü çeyrekte rekor kırdığını” belirtti. teslimatlar ve artan Cadillac LYRIQ satışları.”

Bolt’un ölümü, Nissan gibi rakiplerin Nissan Leaf gibi teklifler yoluyla bu pazar payının bir kısmını geri alma fırsatı yaratabilir. GM ayrıca bir İlk çeyrekte kârda yüzde 18,5 düşüş(yeni bir sekmede açılır)duyuruların ardından hissesi yüzde üçün üzerinde değer kaybetti.

Mashable yorum için GM’ye ulaştı.

Chevrolet Bolt, GM’nin diğer elektrikli araçlarına kıyasla inkar edilemez derecede popüler olsa da, sorunları da yok değil. 2020’de yaklaşık 69.000 Chevy Bolt, pillerinin yangın riski oluşturması nedeniyle geri çağrıldı. Geri çağırma, hemen ertesi yıl genişletildi ve 141.000’den fazla araç(yeni bir sekmede açılır) 2017-2022 model yılları arasında.

Yine de, bu tür sorunları giderdikten sonra Bolt, elektrikli bir arabanın direksiyonuna geçmek isteyen sürücüler için nispeten düşük maliyetli bir seçenek sundu.

Teknory