Google Chrome’un adres çubuğu bir dizi yeni beceri kazanıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Chrome’un adres çubuğuna bir dizi hoş geldiniz yükseltmesi geliyor. Bunlar, yer imleri klasörlerinde arama yapmayı, yazım hatası düzeltmeyi, site önerilerini ve daha akıllı otomatik tamamlamayı içerir. Bazı güncellemeler hemen kullanıma sunulurken, diğerleri önümüzdeki aylarda yayınlanacak. İnternete açılan kapı olan adres çubuğu, web tarayıcısının en önemli yönü haline geldi. […]

Google Chrome’un adres çubuğu bir dizi yeni beceri kazanıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Chrome’un adres çubuğuna bir dizi hoş geldiniz yükseltmesi geliyor.
  • Bunlar, yer imleri klasörlerinde arama yapmayı, yazım hatası düzeltmeyi, site önerilerini ve daha akıllı otomatik tamamlamayı içerir.
  • Bazı güncellemeler hemen kullanıma sunulurken, diğerleri önümüzdeki aylarda yayınlanacak.

İnternete açılan kapı olan adres çubuğu, web tarayıcısının en önemli yönü haline geldi. Artık Google Chrome’un adres çubuğuna bir yükseltme seti daha da fazla özellik ve hız katar.

google chrome adres çubuğu değişikliği 1

Andy Walker / Android Otoritesi

Belki de en etkili yükseltme, popüler site önerileridir. Google, bu yeni özelliğin daha önce ziyaret etmemiş olsanız bile adres çubuğundaki siteleri önereceğini belirtiyor. Bunun reklamcılık için başka bir yol mu olduğu yoksa özelliğin kullanıcılara gerçekten yararlı ve alakalı web siteleri mi önereceği belli değil. Her iki durumda da, bugün masaüstü ve mobil cihazlarda denemeye hazırsınız.

google chrome adres çubuğu değişikliği 3

Andy Walker / Android Otoritesi

Chrome’a ​​gelecek daha fazla değişiklik, özensiz yazma becerilerinize yöneliktir. Bir sitenin URL’sini yanlış yazsanız bile tarayıcı artık hedeflediğiniz hedefi anlayacaktır. Daha önce kullanıcıların URL’deki hatayı temizlemeleri veya baştan başlamaları gerekiyordu. Neyse ki artık durum böyle değil.

google chrome adres çubuğu değişikliği 2

Andy Walker / Android Otoritesi

Bu değişiklik, daha akıllı otomatik tamamlamayla güzel bir şekilde eşleşiyor. Chrome artık ziyaret etmek istediğiniz web sitesini yalnızca birkaç tuş vuruşuyla daha hızlı tanıyabiliyor. Bu özelliğin önceki Chrome sürümlerinde mevcut olduğunu vurgulamakta fayda var, ancak yeni sürüm yazım hatalarını göz ardı ediyor ve arama geçmişinizin ötesindeki siteleri öneriyor. Bu özellik ilk olarak masaüstündeki Chrome’a ​​geliyor.

Google’ın artık “okunması daha kolay” ve “daha duyarlı” olduğunu iddia ettiği Chrome adres çubuğunun fiziksel düzeninde yaşam kalitesi değişikliği geliyor.

Son olarak, Chrome artık yer işaretleri klasörlerinizde, klasörün adını adres çubuğuna yazarak arama yapabilir. Bu, klasörleri dikiş yerlerinde patlayanlar için faydalı bir değişikliktir.

Google Chrome’un adres çubuğu bir dizi yeni beceri kazanıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow