Google, Arama Filtreleme’ye daha fazla AI enjekte ederek istenmeyen aramaları çözme konusunda ipucu veriyor

Rita El Khoury / Android Otoritesi TL;DR Phone by Google uygulamasının grup ürün yöneticisi, Made by Google Podcast’te göründü. Ürün yöneticisi, Google’ın istenmeyen arama sorununu çözmeye çalıştığını söyledi. Çözümün, karşılıklı konuşma yapay zekasını içerebileceği söylendi. Otomatik aramalardan istenmeyen aramalara kadar, istenmeyen aramalar çoğu telefon sahibinin başına bela olan bir beladır. Neyse ki, Pixel’in Arama Filtreleme […]

Google, Arama Filtreleme’ye daha fazla AI enjekte ederek istenmeyen aramaları çözme konusunda ipucu veriyor

Rita El Khoury / Android Otoritesi

TL;DR

  • Phone by Google uygulamasının grup ürün yöneticisi, Made by Google Podcast’te göründü.
  • Ürün yöneticisi, Google’ın istenmeyen arama sorununu çözmeye çalıştığını söyledi.
  • Çözümün, karşılıklı konuşma yapay zekasını içerebileceği söylendi.

Otomatik aramalardan istenmeyen aramalara kadar, istenmeyen aramalar çoğu telefon sahibinin başına bela olan bir beladır. Neyse ki, Pixel’in Arama Filtreleme özelliği gibi şeyler bu sıkıntıyı gidermeye yardımcı oluyor. Görünen o ki Google, yakın gelecekte bu özelliği sohbete dayalı yapay zekanın yardımıyla daha da geliştirmek istiyor.

tarafından keşfedildiği gibi 9to5Google, Google uygulamasıyla Telefon için Grup Ürün Yöneticisi Jonathan Eccles, Made by Google Podcast’in son bölümünde yer aldı. Program sırasında Eccles, şirketin istenmeyen aramalarla ilgili sorunları nasıl çözmek istediğinden bahsetti.

Podcast sırasında Eccles şunları istediğini söyledi:

Telefonunuzun çaldığı düşüncesine asla ama asla sinirlenmemeniz gereken bir gelecek. Her zaman bunun önemli veya hoş bir şey olduğunu varsaydığınız bir an olmalıdır. Hiçbir şey seni asla rahatsız etmemelidir. Aynı zamanda, herhangi bir telefon görüşmesinde kendinizi asla etkisiz veya verimsiz hissetmemelisiniz.

Google’ın bugünlerde çoğu şeye yaklaşımına benzer şekilde, Eccles’in bu sorunun çözümü olarak konuşma yapay zekasını gördüğü anlaşılıyor. “Çok adımlı, çok dönüşlü konuşma yapay zekası, gelen her aramanın önünde bu koruyucu ve yardımcı katmanı oluşturma açısından pek çok ilginç kapı açabilir.”

Grup ürün müdürü daha sonra yılın ilerleyen zamanlarında bir şeylerin gelebileceğini ima ederek devam etti.

Sizi geleceğe götüren şeyin yapay zeka olduğunu düşünüyoruz. Ve bu yıl bizi izlemeye devam edin, gerçekten heyecan verici olacağını düşündüğüm istenmeyen çağrıları çözme dünyasında bazı şeyler olacak.

Pixel’in Arama Filtreleme özelliği zaten yapay zeka kullanıyor olsa da, Google’ın bu özelliği daha fazla yapay zeka ile daha da geliştirmeyi planladığı anlaşılıyor. Ve Eccles’in bu yılın sonlarında bir şeyle dalga geçtiği göz önüne alındığında, Arama Ekranına yükseltme, Pixel 8 serisinin piyasaya sürülmeye hazır olduğu sıralarda gelebilir.

Google, Arama Filtreleme’ye daha fazla AI enjekte ederek istenmeyen aramaları çözme konusunda ipucu veriyor

Teknory