Google Cüzdan artık kullanıcıların toplu taşıma kartlarını saklamasına ve yolculuk geçmişini görmesine izin verecek

Joe Hindi / Android Otoritesi TL;DR Google, uygulamalarına toplu taşımayla ilgili bazı yeni güncellemeler geleceğini duyurdu. Bazı yolcular yolculuk geçmişlerini, ücret tavanlarından ne kadar tasarruf ettiklerini görebilecek ve gerçek zamanlı program güncellemeleri alabilecek. Bazı Google Cüzdan kullanıcıları toplu taşıma kartlarını dijital olarak saklayabilecek. Google bu ay Google Cüzdan için bir dizi güncelleme yayınlıyor. Bir sonraki […]

Google Cüzdan artık kullanıcıların toplu taşıma kartlarını saklamasına ve yolculuk geçmişini görmesine izin verecek

Joe Hindi / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, uygulamalarına toplu taşımayla ilgili bazı yeni güncellemeler geleceğini duyurdu.
  • Bazı yolcular yolculuk geçmişlerini, ücret tavanlarından ne kadar tasarruf ettiklerini görebilecek ve gerçek zamanlı program güncellemeleri alabilecek.
  • Bazı Google Cüzdan kullanıcıları toplu taşıma kartlarını dijital olarak saklayabilecek.

Google bu ay Google Cüzdan için bir dizi güncelleme yayınlıyor. Bir sonraki güncelleme grubu, yolculuk geçmişini görüntüleme, toplu taşıma kartlarını saklama ve daha fazlası gibi toplu taşımayla ilgili özellikleri etkinleştirecek.

Bugün paylaşılan bir blog yazısında Google duyuruldu Google Cüzdan’a birkaç yeni özellik geliyor. Yeni özellikler işe gidip gelmenizi biraz daha kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İlk özellik, yolculuk geçmişinizi ve zamana dayalı ücret tavanlarından ne kadar tasarruf ettiğinizi görmenize olanak tanır. Ayrıca, hizmet değişiklikleri veya gecikmelerle ilgili güncellemeler toplu taşıma acentesinden doğrudan uygulamaya gönderilecek. Ne yazık ki, bu yılın sonlarında yapılması planlanan kullanıma sunma, Birleşik Krallık’taki Brighton ve Hove Otobüsleriyle sınırlı. Ancak Google, gelecek yıl daha fazla şehre geleceğini söylüyor.

ABD’ye gelen bir özellik, yolcuların toplu taşıma kartlarını uygulamada saklamasına olanak tanıyacak. Seattle ve Puget Sound Bölgesi’ndeki yolcular yakında ORCA kartlarını Google Cüzdan’da saklayabilecek. Bu özellik kullanıma sunulduğunda kullanıcılar kart bakiyelerini ve işlem geçmişlerini görebilecek, ayrıca karta yeniden yükleme yapabilecek veya otomatik yüklemeyi ayarlayabilecek. Bu özellik ilk olarak Madrid’de yayınlandı ve Google, özelliği daha fazla şehre getirmek için toplu taşıma acenteleriyle birlikte çalışıyor.

Bu güncellemeler, kısa süre önce biniş ve etkinlik geçiş kartlarını paylaşma özelliğini ekleyen Google Cüzdan’ın hemen ardından geliyor. Şirket ayrıca yakın zamanda uygulamadaki dijital kimlik desteğini üç ABD eyaletine daha genişletti.

Google Cüzdan artık kullanıcıların toplu taşıma kartlarını saklamasına ve yolculuk geçmişini görmesine izin verecek

Teknory