Google, Fitbit uygulamasını yeniliyor

Google’a göre, Fitbit uygulaması sonbaharda yeni bir tasarıma kavuşuyor ve erken beta davetleri şimdiden seçili kullanıcılara gidiyor. Google’a ait sağlık uygulaması yalnızca yeniden tasarlanmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bir düzen ve kullanıcı verilerinin sunumuna da kavuşuyor. Google’a göre Fitbit uygulaması “daha basit bir tasarıma ve daha motive edici içeriğe” sahip olacak duyuru Salı günü. Bu […]

Google, Fitbit uygulamasını yeniliyor

Google’a göre, Fitbit uygulaması sonbaharda yeni bir tasarıma kavuşuyor ve erken beta davetleri şimdiden seçili kullanıcılara gidiyor.

Google’a ait sağlık uygulaması yalnızca yeniden tasarlanmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bir düzen ve kullanıcı verilerinin sunumuna da kavuşuyor. Google’a göre Fitbit uygulaması “daha basit bir tasarıma ve daha motive edici içeriğe” sahip olacak duyuru Salı günü.

Bu yeni “basitleştirilmiş” uygulama, kullanıcıların en önemli bilgilerini üç ayrı sekmeye ayırır. En son istatistiklerinin tümü, hedeflerine göre kişiselleştirilebilen “Bugün” sekmesinde olacak. Veriler ayrıca kolay erişim için tablolara ve grafiklere bölünecektir. “Koç” sekmesi, kullanıcılara “antrenmanlar ve farkındalık seansları” sağlayacaktır. Premium aboneler ayrıca bu sekmede ödeme duvarlı sınıflar bulabilir. Ve son sekme, kullanıcıların hesaplarını, topluluk bağlantılarını, kişisel ilerlemelerini ve daha fazlasını yönetebilecekleri “Siz” sekmesidir.

Bu üç sekme etrafında toplanan yeni düzenin yanı sıra, Google ağırlıklı olarak genel yeni görünüme odaklanıyor. Görsel olarak, yeni Fitbit uygulaması, yeni simgeleri ve renk paletiyle öncekinden daha Google benzeri bir his veriyor. Şirket ayrıca, kullanıcıların sağlık verilerinin izlenmesinin nasıl daha kolay olacağının ve bilgilerin bir Fitbit cihazı kullanılmadan bile mobil uygulamada kaydedilebileceğinin altını çizdi.

Gibi Sınır işaret, Google muhtemelen Fitbit uygulamasını daha geniş bir eşzamanlı lansman olmadan güncellemiyor. Sonbahar sürümü, yaklaşık aynı zamanda beklenen potansiyel bir Pixel Watch 2 duyurusuyla aynı zamana denk geliyor.

Teknory