Xbox Series X|S Denetleyicinizi Yeniden Eşleme ve Ayarlama

Düğme değiştirmelerin ötesinde, Xbox size oyun deneyiminizi daha da fazla özelleştirmek için yapabileceğiniz bazı harika ince ayarlar sunar. Yukarıda nasıl erişeceğinizi gösterdiğimiz düğme eşleme menüsünde, tetikleyicileri, analog çubukları değiştirmek ve analog çubuklardan herhangi birinde Y eksenlerini ters çevirmek için çeşitli geçişler bulabilirsiniz. Ayrıca titreşimi açıp kapatabilirsiniz (bu da biraz pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir). İşte […]

Xbox Series X|S Denetleyicinizi Yeniden Eşleme ve Ayarlama

Düğme değiştirmelerin ötesinde, Xbox size oyun deneyiminizi daha da fazla özelleştirmek için yapabileceğiniz bazı harika ince ayarlar sunar. Yukarıda nasıl erişeceğinizi gösterdiğimiz düğme eşleme menüsünde, tetikleyicileri, analog çubukları değiştirmek ve analog çubuklardan herhangi birinde Y eksenlerini ters çevirmek için çeşitli geçişler bulabilirsiniz. Ayrıca titreşimi açıp kapatabilirsiniz (bu da biraz pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir).

İşte bir harika daha: Biraz yardıma ihtiyacı olabilecek biriyle oyun oynuyorsanız – örneğin engelli bir oyuncu veya nasıl oynanacağını tam olarak bilmeyen bir genç – Copilot adlı bir özelliği etkinleştirebilirsiniz. Bu, aynı profildeki iki farklı kontrolden komut girmenize izin verecektir.

Bu, tek oyunculu bir deneyim aracılığıyla birine yardım etmek için harikadır. Mutfakta çok fazla aşçı varken işler biraz karışabilir, ancak bu konuda size tam olarak yardımcı olamayız. Her durumda, nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Her iki denetleyicinin de açık ve konsola bağlı olduğundan emin olun.

  2. Ayarlar, Cihazlar ve bağlantılar ve ardından Aksesuarlar’a gidin.

  3. Yönetmek istediğiniz oyun kumandasının altında üç nokta bulunan düğmeyi seçin.

  4. Sol alttaki menüde, Yardımcı Pilotu Etkinleştir’i seçin.

Artık arkadaşınızın veya aile üyenizin yardıma ihtiyacı olduğunda atlayabilir ve direksiyona geçebilirsiniz.

Teknory