Google, yapay zeka arama özelliğiyle tatil hediyelerini bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor

Calvin Wankhede / Android Otoritesi TL;DR Google, Arama Üretken Deneyimine (SGE) üç yeni özellik kazandırıyor. Kullanıcılar bugünden itibaren hediye fikirleri üretebilecek ve erkek üstlerini sanal olarak deneyebilecek. Resim oluşturma ve benzer ürünleri arama özelliği Aralık ayında kullanıma sunulacak. Ailenize ve arkadaşlarınıza hangi tatil hediyelerini vereceğinize karar vermekte hiç zorlandınız mı? Google, bu süreci biraz daha […]

Google, yapay zeka arama özelliğiyle tatil hediyelerini bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor

Calvin Wankhede / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Arama Üretken Deneyimine (SGE) üç yeni özellik kazandırıyor.
  • Kullanıcılar bugünden itibaren hediye fikirleri üretebilecek ve erkek üstlerini sanal olarak deneyebilecek.
  • Resim oluşturma ve benzer ürünleri arama özelliği Aralık ayında kullanıma sunulacak.

Ailenize ve arkadaşlarınıza hangi tatil hediyelerini vereceğinize karar vermekte hiç zorlandınız mı? Google, bu süreci biraz daha kolaylaştıracağına inandığı Google Arama’nın yapay zeka özelliği için şimdi yeni yetenekler sunuyor.

teknoloji devi var duyuruldu Arama Üretken Deneyimi (SGE) için üç yeni işlevi başlatacağını söyledi. Bu işlevlerden ikisi bugün kullanıma sunuluyor, diğerinin ise Aralık ayında kullanıma sunulması planlanıyor. Ayrıca ABD’de olmanız ve SGE programına katılmanız gerekir.

Bugün gelen ilk özellik, kullanıcıların hediye fikirleri oluşturmasına olanak tanıyacak. “Sporcular için harika hediyeler” gibi bir şey arandığında artık spor malzemeleri, kıyafetler ve daha fazlası gibi keşfedilecek çeşitli alt kategoriler ortaya çıkacak. Bu kategorilerden herhangi birine dokunduğunuzda Google, size irili ufaklı markaların seçeneklerinin sunulacağını söylüyor. Ayrıca söz konusu ürün veya hediye kategorisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayabileceğiniz yayıncıların bağlantılarını da göreceksiniz. Bu, Android ve iOS’taki Google uygulamasının yanı sıra masaüstü için Chrome’da da mevcuttur.

Bugün SGE’ye gelen bir diğer işlev ise erkek üstlerini sanal olarak deneyebilme yeteneğidir. Bu özellik yeni olmasa da önceden yalnızca kadın üstlerinde mevcuttu. Daha önce olduğu gibi, bu işlev çeşitli markaların ürünlerini görmenize olanak tanır ve sizi en yakından temsil eden sanal modeli seçerek bu kıyafetlerin üzerinize nasıl oturduğunu görebilirsiniz.

Son yeni ekleme, bir ürün oluşturmak ve benzer bir şey bulmanıza yardımcı olmak için yapay zeka görüntü oluşturmayı kullanıyor. Örneğin rengarenk, desenli şişme bir ceket istiyorum diyorsanız kafanızdaki ceketle uyumlu fotorealistik bir görüntü oluşacaktır. Daha sonra, oluşturulan görsele benzer ürün seçenekleri arasında gezinebileceksiniz. Bu özellik Aralık ayında yayınlandığında, onu Android ve iOS için Google uygulamasındaki Arama Laboratuvarları’nda bulacaksınız.

Google, yapay zeka arama özelliğiyle tatil hediyelerini bulmayı kolaylaştırmayı hedefliyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow