Her Başlangıç ​​Pokémonu Scarlet ve Violet DLC’de Geri Dönecek

Geçen haftaki Pokémon Presents canlı akışında aldığımız tüm Pokémon haberlerine rağmen, Game Freak ve The Pokémon Company’nin Scarlet ve Violet’in yaklaşan DLC’si hakkında daha fazla haberi olduğu görülüyor. Geçen hafta sonu Pokémon Dünya Şampiyonası’nda prömiyeri yapılan yeni bir fragman aracılığıyla, DLC’nin ikinci bölümü olan The Indigo Disk’in geri dönen favorilere, yepyeni hareketlere ve gizemli bir […]

Her Başlangıç ​​Pokémonu Scarlet ve Violet DLC’de Geri Dönecek

Geçen haftaki Pokémon Presents canlı akışında aldığımız tüm Pokémon haberlerine rağmen, Game Freak ve The Pokémon Company’nin Scarlet ve Violet’in yaklaşan DLC’si hakkında daha fazla haberi olduğu görülüyor. Geçen hafta sonu Pokémon Dünya Şampiyonası’nda prömiyeri yapılan yeni bir fragman aracılığıyla, DLC’nin ikinci bölümü olan The Indigo Disk’in geri dönen favorilere, yepyeni hareketlere ve gizemli bir on dokuzuncu Tera Type’a sahip olacağını öğrendik.

Fragman hemen heyecan verici bir açıklamayla başlıyor: Geçmişteki her ilk ortak Pokémon (daha yaygın olarak “başlangıç” olarak bilinir) Kış genişlemesinde geri dönecek. Serideki çoğu oyunda, başlangıçlar yalnızca oyunun en başında elde edilebilir ve yalnızca üçünden birini elde edebilirsiniz. Ayrıca tipik olarak her bölgeye özeldirler, bu nedenle Gold and Silver’dan ortak Pokémon, örneğin Diamond ve Pearl’de vahşi ortamda bulunamaz. Daha yakın zamanlarda, eski başlangıçlardan bazılarına oyun sonrası etkinlikler aracılığıyla erişilebildi, ancak hepsinin vahşi ortamda mevcut olması bir dizi ilk. Takaslar ve transferler yoluyla bile, bu Pokémon’lardan bazıları (Bulbasaur gibi) Scarlet ve Violet’te herhangi bir kapasitede mevcut değildi, bu nedenle bu güncelleme yeni buldukları uyumluluğu onaylıyor.

Fragman ayrıca önceki fragmanda alay edilen yeni paradoks Pokémon’a uygun isimler ve türler verdi. Roaring Bolt (Entei’ye dayalı) bir Elektrik/Ejder tipiyken, Demir Taç (Cobalion’a dayalı) bir Çelik/Medyum tipidir. Her biri, erişebilecekleri yeni bir hareketle tanıtıldı. Raging Bolt, bir düşmana saldırı hareketi patlamadan önce saldıran Thunderclap’i kullanabilir. Bu sırada Iron Crown, arka arkaya iki kez vurması garanti olan Tachyon Cutter’ı alır. Ayrıca iki yeni hamle daha gördük: Psişik Gürültü hasar verir ve hedefin iyileşmesini engellerken, Üst El her zaman bir düşmanın öncelikli hareketinden önce saldırır.

Son olarak, fragman on dokuzuncu bir Tera Tipi ile dalga geçiyor. Savaş kullanıcı arayüzünde gökkuşağı renginde bir altıgen olarak gösterilen, savaşta etkilerinin ne olacağını veya nasıl elde edileceğini bilmemizin hiçbir yolu yok. Fragman, her biri Pokémon türlerinden birini konu alan ve bir taç oluşturan bir grup kristalin animasyonuyla sona eriyor. Daha fazla ayrıntı için, Scarlet ve Violet’in ikinci DLC’si The Indigo Disk’in bu kış bir ara eShop’a çıkmasını beklememiz gerekebilir.


Hangi geri dönen ortak Pokémon sizi en çok heyecanlandırıyor? Yorumlarda bize bildirin!

Teknory