Hindistan’dayken Güvenle ve Özgürce Sörf Yapın

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Hindistan için en iyi VPN’i mi arıyorsunuz? Farklı kaynaklardan alınan veriler değişmekle birlikte, Hindistan’daki insanların %25 ila 45’inin VPN kullandığına inanılıyor. Gizlilik, sansür, güvenlik ve gözetleme, Hindistan’daki İnternet kullanıcılarının bir VPN’e yönelmesinin birçok nedeninden sadece dördü. Sağlayıcının sunucusuna güvenli bir […]

Hindistan’dayken Güvenle ve Özgürce Sörf Yapın

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Hindistan için en iyi VPN’i mi arıyorsunuz? Farklı kaynaklardan alınan veriler değişmekle birlikte, Hindistan’daki insanların %25 ila 45’inin VPN kullandığına inanılıyor. Gizlilik, sansür, güvenlik ve gözetleme, Hindistan’daki İnternet kullanıcılarının bir VPN’e yönelmesinin birçok nedeninden sadece dördü. Sağlayıcının sunucusuna güvenli bir VPN bağlantısı aracılığıyla İnternete bağlanmak, engellenen sitelere ve hizmetlere erişmenize, faaliyetlerinizi gözetimden gizlemenize ve dikkatli olmak için iyi bir neden olduğunda kimliğinizi gizlemenize yardımcı olabilir. Dahası, bir VPN ile başka bir ülkede İnternet kullanıyormuş gibi görünebilir, bu da normalde ABD’de ikamet etmeyenlerin erişimine kapalı olan ABD hizmetlerine erişmenizi veya ücretsiz, sansürsüz kaynaklardan gelen haber ve bilgilere erişmenizi sağlar.

Bir Bakışta – Hindistan için En İyi VPN

Bu makale, Hindistan için en iyi VPN’leri ayrıntılı olarak ele alacaktır, ancak zamanınız kısıtlıysa, işte en iyi seçimlerimiz:

Hindistan için En İyi VPN’i Seçmek

Bir noktaya kadar, Hindistan’daki kullanıcılar, satın alınabilirlik ve iyi bağlantı hızlarına duyulan ihtiyaçla dengelenmiş gizlilik ve güvenlik özellikleriyle, dünyanın başka yerlerindeki kullanıcılarla aynı VPN gereksinimlerine sahiptir. Bununla birlikte, önceliklerden biri Hindistan’ın kısıtlayıcı, genellikle ani engellemelerinden kaçınmak olduğundan, kullanıcıların İnternet kısıtlamalarının olmadığı yakındaki bir ülkedeki bir IP adresine kolay erişime de ihtiyaçları vardır. Geçmişte, eyalet veya yerel makamlar protestolara yanıt olarak İnternet erişimini kapattı veya kısıtladı ve Facebook ve Twitter hiçbir zaman yasaklanmasa da, yetkililer her ikisini de kışkırtıcı mesajlar yaymakla eleştirdiler. Son yıllarda Facebook ve WhatsApp gibi hizmetler üzerinden paylaşılan içeriklerle ilgili tutuklamalarda artış görüldü. Tüm bunlar, sağlam bir VPN’nin gelecekteki sansür ve ifade özgürlüğü kısıtlamalarına karşı mantıklı bir koruma olduğu anlamına gelir.

Dahası, VPN kullanmak için başka iyi nedenler de var. Hindistan, telif hakkı materyallerinin yasa dışı indirilmesi veya paylaşılması için yüksek cezalara sahipken, ABD ve Birleşik Krallık’ta kendi bölgeleri dışında menü dışı olan video akış hizmetleri için bir açlık var. Ayrıca, ülkenin yüksek teknolojili şehirlerinde kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılık sorunları büyüdüğü ve birçok Hint web sitesi hedefli saldırılarla vurulduğu için, halka açık kablosuz ağları kullanırken gelişmiş güvenliğe gerçek bir ihtiyaç var. Sonuç olarak, güçlü, kolayca erişilebilen anti-sansür ve anti-blokaj özellikleri, sağlam gizlilik ve güvenlik özellikleri ve iyi bağlantı hızları olan hizmetler aramaya değer. Kesilen bir VPN bağlantısı nedeniyle anonimliği ve gizliliği kaybetmenin etkileri ciddi olabileceğinden, VPN durursa tüm bağlantıları kesen bir öldürme anahtarı bir zorunluluktur, DNS sızıntılarının sizi ele vermesini önleyen özellikler ise kesin bir artıdır.

Hindistan için En İyi VPN’ler

1. ExpressVPN: Genel olarak Hindistan için en iyi VPN

Fiyat: Bir yıllık plan için aylık 12,95 ABD Doları, aylık 6,67 ABD Doları

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

ExpressVPN

Hindistan için en iyi VPN ExpressVPN. ExpressVPN ile tatilde veya iş gezisindeyken Hindistan’a özel içerik akışı yapabileceksiniz. Ve Hindistan’daki evinize döndüğünüzde, Netflix, Amazon, Hulu, Disney Plus, Peacock, BBC iPlayer ve çok daha fazlası dahil olmak üzere dünya çapındaki çok çeşitli medyaya erişebileceksiniz. Ayrıca kriket maçlarını ve diğer sporları izleyebilirsiniz.

Ancak bu programların keyfini sonuna kadar çıkarmak için yüksek bağlantı hızlarına ihtiyacınız olacak. Neyse ki, ExpressVPN o departmanda sunar. Bu VPN hizmetiyle ilgili dikkate değer bir başka şey de mükemmel uygulamalarıdır. Windows, Mac, Android, iOS, Smart TV’ler ve oyun konsollarında kullanabilirsiniz. Kullanmayı düşündüğünüz platform ne olursa olsun, ExpressVPN uygulaması sorunsuz çalışacaktır.

Bu VPN, 256-bit AES koruması ile şifrelenmiştir ve trafik günlükleri tutmaz (böylece güvenli ve gizli olduğundan emin olabilirsiniz). Diğer bir güvenlik özelliği de öldürme anahtarıdır. VPN bağlantısını kaybederseniz, VPN bağlantısı geri yüklenene kadar gizliliği sağlamak için bir kapatma anahtarı cihazınızın internet bağlantısıyla bağlantısını otomatik olarak keser. Acil durum anahtarı özelliği, IP adresinizin, konumunuzun ve kimliğinizin yanlışlıkla açığa çıkmasını önler. Basitçe söylemek gerekirse, gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda ExpressVPN’e güvenebilirsiniz.

ExpressVPN hızı, kapsamı ve kullanım kolaylığını tek bir pakette birleştirir – ve aynı zamanda süper güvenilirdir. Bu yazı itibariyle, ExpressVPN 94 ülkede 160 konumda 3.000’den fazla sunucuya sahiptir.

Maliyet söz konusu olduğunda, ExpressVPN’in yıllık planını seçerseniz paradan tasarruf edebilirsiniz. Bağlantılarımız aracılığıyla satın almak, bir yıllık plandan yararlandığınızda size 3 ay ücretsiz verecektir. Bu, aylık plandan %49 daha ucuz.

PROS

 • Akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmada mükemmel
 • Geniş sunucu ağı
 • Güçlü şifreleme ve yüksek hızlar
 • 7/24 canlı sohbet desteği
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Diğer VPN’lere kıyasla biraz daha pahalı

ExpressVPN’i şimdi edinin!

2. CyberGhost: Engellemeyi kaldırma, gizlilik ve P2P için harika bir VPN

Fiyat: Ayda 12,99 ABD doları, ayda 2,11 ABD doları (3 ay ücretsiz 2 yıllık plan)

CyberGhost

Hindistan için en iyi VPN listemizin ikincisi CyberGhost. CyberGhost, dünya çapında 91 ülkede 9.000’den fazla sunucuya sahiptir. Uygulaması, sansüre karşı koymak veya akış web sitelerinin engellemesini kaldırmak için özel olarak tasarlanmış anında erişilebilir modlarla iyi tasarlanmış ve birlikte çalışması kolaydır, ancak bir listeden konumunuzu seçerek işleri manuel olarak da yapabilirsiniz. Dahası, sunucu haritası, çevrimiçi kullanıcı sayısına bağlı olarak her sunucu için bir anonimleştirme puanı verir. Sunucu meşgulse ve daha fazla kullanıcı tarafından kullanılıyorsa, kimin çevrimiçi olduğunu takip etmek daha zordur.

VPN’iniz olarak CyberGhost’u seçmenin başka avantajları da vardır. Kullanıcıların bir VPN hizmetinde aradıkları şeylerden biri de yüksek bağlantı hızlarıdır ve CyberGhost bu bölümde saygın bir performans sergiliyor. Ayrıca güçlü DNS ve IP sızıntı korumasına ve otomatik bir kapatma anahtarına sahiptir. CyberGhost ayrıca sınırsız bant genişliği vaat ediyor ve yasal sorunlar nedeniyle belirli sunucularda P2P trafiğine izin verilmese de, diğer birçok sunucuda tolere ediliyor, bu da CyberGhost’u torrentleri engellemek için elinden gelenin en iyisini yapmayan, sayısı giderek azalan VPN sağlayıcılarından biri yapıyor. CyberGhost Romanya’da yerleşiktir (5/9/14 İttifakının üyesi değildir) ve katı bir kayıt tutmama politikasına sahiptir. Kısıtlamaların üstesinden gelmek isteyenler için kesinlikle harika bir VPN.

PROS

 • Sınırsız bant genişliği ve trafik
 • Büyük sunucu filosu
 • Kesin kayıt tutmama politikası
 • Bütçe dostu VPN
 • 45 günlük para iade garantisi (yıllık plan veya üzeri için)

EKSİLERİ

CyberGhost’u şimdi edinin!

3. Özel İnternet Erişimi – geniş bir sunucu ağına sahip güvenli bir VPN

Fiyat: Ayda 11,99 ABD doları, ayda 2,11 ABD doları (3 ay ücretsiz 2 yıllık plan)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Private-Internet-Access-screenshot-1024x413.png'dir.

Özel İnternet Erişimi (PIA), VPN pazarının kıdemlilerinden biridir. Bu VPN hizmeti, mahkemede birçok kez kanıtlanmış, güvenilir ve güvenilir bir seçim haline getiren katı bir kayıt tutmama politikasını destekler.

Coğrafi atlama, PIA ile çocuk oyuncağıdır. 84 ülkeye yayılmış yaklaşık 30.000 sunucuya sahiptir. ABD Netflix’te yabancı haber sitelerine, oyun sunucularına ve yeni şovlara ve filmlere erişebilirsiniz.

PIA sunucuları da hızlıdır. Sınırsız bant genişliği ve verileri sayesinde dosyaları hızlı bir şekilde indirebilecek ve HD olarak yayınlayabileceksiniz. Endişelenecek aylık sınır yoktur ve bir PIA sunucusuna bağlandığınızda ISP kısıtlamasına bile son verebilirsiniz.

PIA uygulamaları, tonlarca özelleştirme seçeneği sunar (ancak VPN’e yeni başlayanların bu tür ayarlar hakkında endişelenmesine gerek yoktur) ve denenmiş ve doğrulanmış şifrelemesi, özellikle uygulamaları torrent indirecek veya indirecekseniz kullanışlıdır. PIA’nın DNS sızıntısı önleme ve bir kapatma anahtarı içermesi, VPN bağlantınız beklenmedik bir şekilde kesilse bile anonimliğinizin korunmasını sağlar.

PIA’nın merkezi ABD’dedir. Bununla birlikte, PIA’nın sıfır günlük politikası bunu telafi etmelidir. Bu politika, NSA’nın kapıya bir arama emri çıkarsa ve PIA’dan kullanıcı günlükleri sağlamasını istese bile, ilk etapta teslim edilecek hiçbir şey olmadığı anlamına gelir.

PROS

 • 10 adede kadar eşzamanlı bağlantı
 • Uygun fiyatlı VPN
 • Sıfır günlük politikası
 • Tüm platformlarda kapatma anahtarları
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • İyi ama inanılmaz olmayan hızlar

Şimdi Özel İnternet Erişimi Alın!

4. Tünel Ayı: Gizlilik koruması için iyi bir VPN

Fiyat: Ayda 9,99 ABD doları, bir yıllık plan için ayda 4,99 ABD doları

Tünel Ayı

TunnelBear ile ilgili harika şeylerden biri, VPN trafiğinizi ayda 500 MB’ın altında tutmanız koşuluyla ücretsiz olarak kullanabilmenizdir (ki bu yapılması zor bir şeydir). Yine de bu, iyi gizlilik ve güvenlik özellikleri ve piyasadaki en kullanıcı dostu arayüzlerden biri ile parasını ödemeye değer bir hizmettir. TunnelBear’ın 26 ülkede 1.800’den fazla sunucusu var ve hızları oldukça iyi. Kısa atlamalı bir bağlantı üzerinden hızda %33’lük makul bir azalma gördük, ancak İngiltere’den Singapur’da bir sunucu kullanmak bunu %87’ye kadar düşürdü – yine de VPN standartlarına göre fena değil.

TunnelBear, beş göz ağının bir parçası olan Kanada’da yerleşiktir, ancak hizmetin neleri günlüğe kaydettiğini ve müşteri bilgileri taleplerine nasıl yanıt vereceğini netleştiren açık gizlilik politikaları, şartlar ve koşullarla bunu telafi eder. Hizmetin ayrıca iki seçeneği vardır – VigilantBear ve GhostBear. İlki bir öldürme anahtarı görevi görürken, ikinci trafik VPN’den geçerek normal, şifrelenmemiş trafik gibi görünmesini sağlar. Bu, hükümet blokajlarını ve güvenlik duvarlarını atlatmaya yardımcı olabilir.

PROS

 • Kurulumu kolay
 • eğlenceli tema
 • Hizmet Şartlarını Temizle
 • İyi güvenlik özellikleri
 • Ücretsiz deneme (500 MB sınır ile)

EKSİLERİ

 • Para iadesi garantisi yoktur, ancak geri ödemeler duruma göre değerlendirilebilir

TunnelBear’ı şimdi edinin!

5. IPVanish: Birden çok cihaza sahip uzman kullanıcılar için en iyi VPN

Fiyat: Ayda 11,99 ABD doları, bir yıllık plan için ayda 3,99 ABD doları

IPVanish

IPVanish, iOS ve Android için uygulamalara ve ayrıca korumalı göz atma için bir Chrome uzantısına sahiptir, bu nedenle birden fazla cihazda gizlilik veya anonimlik isteyenler için iyi bir seçimdir. Şirket, katı bir kayıt tutmama politikası olduğunu iddia ediyor ve Bitcoin’i isimsiz ödemeler için kullanabilirsiniz.

IPVanish’in en büyük satış noktası kontroldür. Windows uygulaması çoğu uygulamadan daha karmaşıktır ve yalnızca bir ülke seçip gerisini uygulamanın halletmesine izin verseniz de daha derinlemesine gidebilirsiniz.

Trafiğiniz 256-bit AES şifreleme ile korunur ve VPN’niz arızalanırsa tüm bağlantıları anında kesecek bir öldürme anahtarı vardır. IPVanish’i IP adreslerini her 45 dakikada bir değiştirecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. ABD merkezli bir hizmettir ve beş gözle izleme konusunda endişeleri olan herkesi erteleyebilir, ancak uzun mesafeli hızları, İngiltere’den ABD’ye bir VPN üzerinden bağlantı hızında %72,5’lik bir düşüşle yavaş taraftadır. Daha kısa mesafelerde olsa da, sansürleri ve engellemeyi gizlice geçmenize yardımcı olacak harika bir hizmet.

PROS

 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Torrent için iyi
 • Yüksek hızlar
 • Güçlü şifreleme
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • ABD merkezli
 • Bazı akış hizmetleriyle çalışmaz

IPVanish’i şimdi edinin!

Hindistan’daki VPN’lerle İlgili Bir Not

Hindistan’ın Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekibi, orada faaliyet gösteren tüm VPN şirketlerine müşteri verilerini toplamaları, en az 5 yıl saklamaları ve istenirse yetkililere teslim etmeleri talimatını verdi. Hindistan’da sunucuları olan herhangi bir tüketici VPN şirketi, 27 Haziran 2022’de yürürlüğe giren yeni veri koruma düzenlemeleri nedeniyle müşteri kayıtlarını tutmak zorunda kalacaktır.

Bu değişiklikler yalnızca internet özgürlüğü ve gizliliği için kötü değil, aynı zamanda çoğu VPN hizmetinin çalışma şekliyle de uyumsuz. Bunun nedeni yalnızca kayıt tutmama politikaları değil; aynı zamanda teknolojilerinin kurulum şeklinden dolayı imkansızdır. Donanımları, bu verilerin kaydedilmesi mümkün olmayacak şekilde yapılandırılmıştır.

Birçok VPN firması, Hindistan’ı ülkeler listesinden çıkarmak yerine geçici bir çözüm geliştirdi. Hindistan’da içeriğin engelini kaldırmak isteyen kişiler için bir sonraki en iyi alternatif ideal değil, ancak yine de iyi bir alternatif. Çözüm, sanal sunucular olarak bilinenleri kullanmaktır. Bu sunucular fiziksel olarak Hindistan’da bulunmuyor.

Örneğin, ExpressVPN ve CyberGhost, Hindistan’daki fiziksel sunucularını çıkardı ve artık Hindistan IP’leri arayanlar yerine sanal sunucular çalıştırıyor. Bu sanal sunucular fiziksel olarak başka ülkelerde barındırılmaktadır. Sanal sunucuların kullanımı güvenlidir: kayıt tutmama politikası hala geçerlidir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow