Huawei’nin sergisinde MWC 2023 ziyaretçilerini takip ederken yakalandığı iddia edildi

Eric Zeman / Android Otoritesi TL;DR Huawei standını ziyaret eden MWC 2023 katılımcıları, girişte kendilerine verilen bir yaka kartı ve kordonu yanlarında bulundurmak ve ayrılırken eşyalarını iade etmek zorunda kaldı. Ziyaretçilerden bazıları rozetlerle ayrıldı ve rozetin arkasında ince bir baskı olduğunu fark etti. İnce baskı, ürünlerin kabin içinde gerçek zamanlı konum bilgilerini toplamak için RFID […]

Huawei’nin sergisinde MWC 2023 ziyaretçilerini takip ederken yakalandığı iddia edildi

Eric Zeman / Android Otoritesi

TL;DR

  • Huawei standını ziyaret eden MWC 2023 katılımcıları, girişte kendilerine verilen bir yaka kartı ve kordonu yanlarında bulundurmak ve ayrılırken eşyalarını iade etmek zorunda kaldı.
  • Ziyaretçilerden bazıları rozetlerle ayrıldı ve rozetin arkasında ince bir baskı olduğunu fark etti.
  • İnce baskı, ürünlerin kabin içinde gerçek zamanlı konum bilgilerini toplamak için RFID ve Bluetooth teknolojisine sahip olduğunu ortaya çıkardı.

MWC 2023 sona ermiş olsa da, etkinlikten hala haberler geliyor gibi görünüyor. Spesifik olarak, Huawei’nin standına gelen ziyaretçileri takip ettiği iddia edilen haberler.

Buna göre Hafif Okuma, şirketin sergisini ziyaret eden katılımcılara dağıttığı “Huawei Kartına” Huawei’nin izleme cihazları kurduğuna dair raporlar geliyor. MWC’yi yöneten kuruluşun – GSM Derneği’nin (GSMA) – durumu araştırdığı bildiriliyor.

Bağlam açısından, Huawei’nin standına girmek isteyen ziyaretçilere bir rozet, kordon ve küçük plastik kaptan oluşan bir “Huawei Kartı” verildi. Bu ziyaretçilerin serginin içindeyken eşyaları yanlarında taşımaları ve ayrılırken geri vermeleri bekleniyordu.

Katılımcılardan bazılarının Huawei Kartlarını geri vermeyi unuttukları anlaşılıyor. Aynı katılımcılar daha sonra rozetin arkasında şunlar yazan küçük bir yazı fark ettiler:

Bu Huawei Card’ın Huawei fuar alanı girişindeki kaydırma süresini, gerçek zamanlı konum bilgilerini ve bu Huawei Card sahiplerinin Huawei fuar alanı içindeki ikamet süresi bilgilerini toplamak için RFID ve Bluetooth teknolojisini kullanıyoruz, bu tür bilgiler toplanacak ve işlenecektir. yalnızca hizmet kalitemizi artırmak için davetlilerimizin ürünlerimize olan genel ilgilerini analiz etmek amacıyla. Bu tür bilgileri Gizlilik Politikamıza göre koruyacağız.

Nokia Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Rolf Werner, açtığı plastik kap ile Huawei Card’ın çıkışını gösterdi. Werner’in izleyici olarak kullanılabileceğini söylediği küçük bir devre kartı içeriyor gibiydi.

Huawei Kartı

Bu durum GSMA’yı şaşırtmışa benziyor. Olayla ilgili soru sorulduğunda örgüt şu yanıtı verdi:

Elbette bazı satıcıların bariz sebeplerden dolayı stant ziyaretçilerinin rakiplerin boyunluklarını ve markalarını çıkarmalarını istediğinin farkındasınızdır, ancak takip cihazları önerisi ciddi bir iddiadır. Bunu araştırıyoruz ancak şu anda paylaşacak ayrıntılara sahip değiliz.

Huawei, MWC 2023’te yürürlüğe girerek gösteri alanındaki birçok insanı etkilemiş olsa da, güvenlik endişeleri nedeniyle birçok ülkede yasaklanmış bir şirket için bu iyi bir görünüm değil.

Huawei’nin sergisinde MWC 2023 ziyaretçilerini takip ederken yakalandığı iddia edildi

Teknory