Hücresel Şebeke Telefon Görüşmeleri İçin Kullanılamıyor – Nasıl Düzeltilir

bu Hücresel Ağ Kullanılamıyor Önemli bir telefon görüşmesi yapmaya çalışırken hata oldukça sinir bozucu hale gelebilir. Hata, AndroidOS ve iOS cihazlarını etkileyebilir. Tipik olarak, bu hata hücresel hizmet veya yazılımla ilgili bir sorunu gösterir. Ancak, bir donanım sorununu da gösterebilir. Bu hata neden oluşur? Nasıl tamir edersin? Bu makale, cihazınız Hücresel Kullanılamıyor hatası nedeniyle arama […]

Hücresel Şebeke Telefon Görüşmeleri İçin Kullanılamıyor – Nasıl Düzeltilir

bu Hücresel Ağ Kullanılamıyor Önemli bir telefon görüşmesi yapmaya çalışırken hata oldukça sinir bozucu hale gelebilir. Hata, AndroidOS ve iOS cihazlarını etkileyebilir. Tipik olarak, bu hata hücresel hizmet veya yazılımla ilgili bir sorunu gösterir. Ancak, bir donanım sorununu da gösterebilir.

Bu hata neden oluşur? Nasıl tamir edersin? Bu makale, cihazınız Hücresel Kullanılamıyor hatası nedeniyle arama yapmadığında bilmeniz gereken her şeyde size yol gösterecektir.

Hücresel Kullanılamıyor Hatasına Ne Sebep Olur?

Hatayı Android veya iOS akıllı telefonunuzda gördüğünüzde, cihazınız muhtemelen arama yapmaz veya arama almaz. WiFi bağlantısı olmadan metin alamaz veya internete erişemezsiniz. Hata, SMS veya Veri etkinliğini her zaman etkilemez, ancak bazen etkiler ve bu oldukça anlamlıdır.

Hiç hücresel servise sahip olmamak, bulunduğunuz yerde bağlantı olmaması kadar basit olabilir. Yeni bir bölgeye seyahat ediyorsanız, operatörünüzün kapsama haritasına bakın. Uygun bir sinyal almak için en yakın kuleden (veya kule arazi tarafından engellenmiş) çok uzakta olabilirsiniz.

Bir akıllı telefonun hücresel sinyal bağlantısının tamamen kesilmesine neden olan bir başka sorun da bölge çapında bir kesintidir. Down Detector web sitesini ziyaret edip Taşıyıcınızın adını yazarak bu sorunu hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bölgenizde kesinti raporları varsa, onları burada göreceksiniz.

Son olarak, donanım hasarı aramayla ilgili sorunlara neden olabilir. Cihazınızda fiziksel ve sıvı hasarı varsa anakartın bir kısmı soruna neden olabilir. Hasar uzun zaman önce gerçekleşmiş olsa da sorun yeni; iç aksamlar korozyona uğrayarak fonksiyon kaybına neden olabilir.

Ancak, tek sorun telefon görüşmesi yapmaksa, tamamen başka bir sorun var. Aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağımız şey budur.

Çözümler

Daha yaygın çözümleri aşağıdaki bölümlerde listeledik. Telefon araması yapamama ve alamama genellikle kendi kendine çözülür. Ama olmazsa, yapabileceğiniz başka şeyler de var.

Uçak Modunu Kontrol Edin

Daha gelişmiş adımlar atmadan önce, yalnızca Uçak modunun açık olduğundan ve telefon görüşmeleri yapmanızı engellemediğinden emin olun. Bunu kontrol etmek için Ana ekranınıza gidin, ardından ekranın üstünden aşağı kaydırın. üzerine dokunun uçak simgesi Uçak modunun devre dışı bırakıldığından emin olmak için.

Bir Şebeke Operatörü Seçin

Yurt dışına çıktığınızda, akıllı telefonunuz şebeke operatörünü değiştirir. Şebeke operatörü araması, birçok telefonda varsayılan olarak otomatik olarak ayarlanmıştır, ancak bazı ileri düzey kullanıcılar bu ayarı devre dışı bırakmak ve aramayı manuel olarak gerçekleştirmek ister. İkinci gruba aitseniz, bir operatör seçmeyi unutmuş olabilirsiniz veya telefon, konumunu güncelleyemediği için yapmanıza izin vermiyor olabilir.

Durum ne olursa olsun, telefonunuzu otomatik olarak şebekeleri arayacak şekilde ayarlamak isteyebilirsiniz. Bunu çoğu Android cihazda nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. “Ayarlar” menüsüne gidin ve “Bağlantılar
 2. Bulmak “Mobil ağlar
 3. Girmek “Ağ operatörleri
 4. Seçmek “Otomatik olarak seç

Güç döngüsü

Güç döngüsü, şebeke sağlayıcınızla sıfırlayıp yeniden bağlantı kurabileceğinden, yaşadığınız sorunu çözebilir. Bu, telefonunuzun pili çıkarılabilirse hataları düzeltmenin iyi bir yoludur. Güç döngüsü için, cihazınızı kapatmanız ve SIM kartı ve pili çıkarmanız gerekir. Bunu olabildiğince dikkatli yapmanız gerektiğini unutmayın.

Cihazınızı Güncelleyin

Bir sistem güncellemesi gerçekleştirmek, çok sayıda işletim sistemi sorununun çözülmesine yardımcı olur. Bu nedenle, işletim sisteminin suçlu olduğunu düşünüyorsanız, güncellemeye bir şans verin. Gerçek konum, farklı modeller için değişiklik gösterebilir, ancak genel süreç hemen hemen aynıdır.

 1. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
 2. “Cihaz hakkında” veya “Telefon hakkında” seçeneğini bulun. Birçok telefonda “Sistem” sekmesinin altındadır.
 3. “Yazılım güncelleme” seçeneğini bulun ve dokunun. Bazı cihazlarda bu seçenek doğrudan “Sistem” sekmesi altında olabilir.
 4. “Güncellemeleri kontrol et”e dokunun.
 5. Daha yeni bir işletim sistemi sürümü varsa, kurun.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Gerçekleştirin

Cihazınızın işletim sistemi zaten güncelse, işletim sistemiyle ilgili sorunlar için başka bir olası çözüm fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Tüm telefon ayarlarınızı, uygulamalarınızı ve hatta bazen kişisel dosyalarınızı temizlediğinden, önemli verileri önceden yedeklediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için:

 1. Ayarlara git.”
 2. “Yedekle ve Sıfırla” menüsünü bulun. Menü adı değişebilir, ancak içinde “yedekleme” kelimesi bulunmalıdır.
 3. “Fabrika verilerine sıfırlama” ile ilgili bir seçenek arayın. Kendinizi ne zaman hazır hissederseniz gerçekleştirin.

Verizon APN Ayarlarını Kontrol Edin

Verizon kullanıyorsanız, ancak şimdiye kadar hiçbir şey sizin için işe yaramadıysa, APN ayarlarını güncellemeyi deneyin. Değerler şöyle görünmelidir:

İsim: Verizon
APN: internet
Proxy: Ayarlanmadı
Bağlantı Noktası: Ayarlanmadı
Kullanıcı adı: Belirtilmemiş
Şifre: ayarlanmadı
Sunucu: Ayarlanmadı
MMSC: http://mms.vtext.com/servlets/mms
MMS proxy’si: Ayarlanmadı
MMS bağlantı noktası: 80
MM: 310
ÇUŞ: 012
Kimlik doğrulama türü: Ayarlanmadı
APN türü: Ayarlanmadı veya İnternet + MMS
APN Protokolü: Varsayılan
Taşıyıcı: Belirtilmemiş

Operatörünüze Ulaşın

EĞER her şey başarısız olursa, cep telefonu operatörünüze ulaşmanız gerekebilir. Galiba toplu bir kesinti var. Veya yeni bir SIM karta ihtiyacınız var. Bazen temsilciler, SIM kartınızı yenileyerek ve hatayı çözerek Kablosuz etkinleştirmeyi yeniden gönderebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat ediyordum ve şimdi arama yapamıyorum. Ne oluyor?

Yakın zamanda seyahat ettiyseniz ve arama yapamıyorsanız, telefonunuzu kapatıp tekrar açmanız sorunu çözecektir. Bazen bir seyahatten döndükten sonra telefonlarımız yerel cep telefonu kulelerini tanıyamaz. Bu işe yaramazsa Uçak modunun etkin olmadığından emin olun.

Ardından, telefon operatörünüzü arayın. Yeni bir SIM karta ihtiyacınız olabilir veya şirket, geri döndüğünüzde hizmetinizi yeniden başlatmanıza yardımcı olabilir.

İletişimde kalmak

Eksik bir ağ, kendi kendine hızla kaybolan küçük bir hata olabilir. Ancak durum böyle değilse, bu çözümleri birer birer deneyin. Umarım, en az biri sizin için çalışmalıdır.

Daha önce ağ sorunları yaşadınız mı? Senin için hile ne yaptı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory