İnsanlara Robux Nasıl Verilir?

Mükemmel bir dünyada, Robux ödülünüzü basit bir düğme tıklamasıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Roblox’ta oluşturduğunuz dünyalar da dahil olmak üzere dünya mükemmel değil. Robux’u arkadaşlarınıza bağışlamak istiyorsanız, birkaç çemberin içinden atlamanız gerekebilir. Robux’u Roblox’ta bağışlamak, bir “bağışta bulun” düğmesine basmak kadar basit olmadığı için oyuncular kurnazlaştı. İnsanlara özel bir düğme olmadan Robux “vermenin” birkaç yolunu geliştirdiler. Evet, […]

İnsanlara Robux Nasıl Verilir?

Mükemmel bir dünyada, Robux ödülünüzü basit bir düğme tıklamasıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Roblox’ta oluşturduğunuz dünyalar da dahil olmak üzere dünya mükemmel değil. Robux’u arkadaşlarınıza bağışlamak istiyorsanız, birkaç çemberin içinden atlamanız gerekebilir.

Robux’u Roblox’ta bağışlamak, bir “bağışta bulun” düğmesine basmak kadar basit olmadığı için oyuncular kurnazlaştı. İnsanlara özel bir düğme olmadan Robux “vermenin” birkaç yolunu geliştirdiler.

Evet, bunu yapmanın birkaç yolu var. Durumunuza uygun bir yöntem seçebilirsiniz.

Bu makale, hesabınızdan Robux’u nasıl bağışlayacağınızı açıklar ve Robux’u diğer oyunculara vermenin farklı yöntemlerini açıklar.

Robux’u Bağışlamak İçin Game Pass (yalnızca PC) Satma

Game Pass satmak, zaten hesabınızda bulunan Robux’u bağışlamak için harika bir seçenektir. Bunu yapmak için, muhtemelen sizin ve bir arkadaşınız olmak üzere iki Roblox hesabına ihtiyacınız var. İşte yapmanız gerekenler.

 1. Alıcı/arkadaş hesabında, başlat roblox ve oturum açın.
 2. seçin Yaratmak sekme.
 3. Zaten bir oyun oluşturmuş olmalısınız çünkü her Roblox hesabı, kaydolduktan sonra otomatik olarak kendi oyununu alır. Genellikle denir [gamer tag]Yeri.
 4. Tıkla vites oyunun sağındaki simge.
 5. Seçmek Game Pass Oluştur açılır menüdeki seçenekler listesinden.
 6. Bir sonraki ekranda, bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı Dosya seçin düğmesine basın ve yükleyin. Herhangi bir şey olabilir çünkü bu sadece bir yer tutucudur.
 7. Şimdi Game Pass’iniz için bir ad yazın. oyun Geçişi Adı kutu.
 8. İsteğe bağlı: bir açıklama yazın Tanım Metin kutusu.
 9. Tıkla Ön izleme düğme.
 10. yeşile basın Yüklemeyi Doğrula düğme.
 11. Şunu söyleyen bir mesaj kutusu göreceksiniz: Game Pass başarıyla oluşturuldu.
 12. Gitmek vites Yeni oyun için simgesini (Ayarlar) tıklayın ve açılır menüyü açın.
 13. Seçme Yapılandır.
 14. Seçme Satış sol menü bölmesindeki seçeneklerden.
 15. geçiş yap Satılık Ürün özelliği AÇIK.
 16. Giriş fiyat (ne kadar vermek istersen) alanında. Alıcı, satış fiyatının yalnızca %70’ini alır ve geri kalanını Roblox alır. Örneğin 100 Robux vermek istiyorsanız fiyat olarak 143 Robux girmeniz gerekmektedir.
 17. Tıkla Kaydetmek düğmesine basarak Game Pass’inizin yayına girmesini sağlayın.
 18. Bağlantıyı arkadaşınıza/alıcınıza gönderin veya onların oyun listenizde bulmasını sağlayın.
 19. Roblox hesabınızda şunu arayın: oyun Geçişi veya seninkini kullan arkadaşın/alıcının satış URL’si.
 20. satın al oyun Geçişi.
 21. Robux bağışı şimdi tamamlandı.

Not: Yukarıdaki yöntem Robux’u hemen sağlamaz. Roblox’un bir oyuncudan diğerine para transferi yapmak için üç günlük “Bekleyen Satışlar” süresi vardır.

Yukarıdaki adımları kullanarak, arkadaşınızın hesabında oyunculara Robux sağlayan bir Game Pass oluşturursunuz. Hesabınızı kullanarak Robux’unuzla Game Pass erişimi için ödeme yaparsınız ve alıcı Roblox ücretlerinden sonra bunun %70’ini alır.

Robux’u Bağışlamak için Grup Fonlarını (PC ve Mobil) Kullanın

Grup fonlarını transfer etmek, diğer oyunculara fon “bağışlamanın” başka bir yoludur. Roblox mobil uygulamasında da çalışır. Yine de, bu yöntemden yararlanmak için hesabınızda zaten para bulunan bir Gruba ihtiyacınız var.

Bir Roblox Grubu Oluşturun

Robux’u başka bir oyuncuya bağışlamak üzere grup fonlarını kullanmak için, bir grubunuz olmalı ve bağışta bulunabilecek fonları olmalıdır.

Halihazırda bir grubunuz varsa, bir sonraki bölüme atlayın, Roblox Grubunuza Para Eklemek. Grubunuzda zaten paranız varsa, şuraya iki kez atlayın: Grup Fonlarını Belirli Bir Oyuncuya Bağışlayın.

 1. Henüz yapmadıysanız, bir Grup oluşturmanız gerekir. Mobilde, üzerine tıklayın yatay üç nokta (üç yatay nokta) ekranın sağ alt köşesinde. PC için tıklayın üç yatay çizgi sol üst köşede
 2. Mobil cihazda aşağı kaydırın ve seçin Gruplar. PC için seçin Gruplar listeden.
 3. üzerine dokunun Grup oluştur mobil veya PC’deki düğme.
 4. Gerekli tüm alanları doldurun.
 5. Ödemek 100 Robux Yeni Grubu başlatmak için
 6. Şimdi, PC’nizde bir oyun ve Game Pass oluşturmanız gerekiyor. Grup hesabına para eklemeniz gerekiyorsa şuraya atlayın: Adım 23. Kullanılabilir paranız varsa, şuraya atlayın: Adım 29. Aksi takdirde, tıklayın Yaratmak sekmesinden Gruplar sayfa.
 7. Şimdi, seçin Grup Kreasyonları sekme.
 8. Sol menü bölmesinde hedef grubu seçtiğinizden emin olun.
 9. yeşile basın Yeni oyun Oluştur düğme.
 10. Buradan seçin Taban plakası veya sayfadaki diğer herhangi bir oyun türü. Game Pass için yer tutucu olarak kullanıldığı için fark etmez.
 11. Yeni oluşturduğunuz oyunun sağına gidin ve vites simge.
 12. şimdi seç Geçiş Oluştur açılır menüden
 13. kullanarak bir dosya yükleyin. Dosya seçin düğme. Ne tür bir dosya seçtiğiniz önemli değil çünkü bu yalnızca bir sahte/yer tutucu Geçiş.
 14. Game Pass’i adlandırın.
 15. yeşile basın Ön izleme düğme.
 16. yeşil tıklayın Yüklemeyi Doğrula düğme.
 17. Game Pass oluşturulduktan sonra sağına gidin ve vites simge.
 18. Ardından, üzerine tıklayın Yapılandır açılır menüden
 19. Seçme Satış sol menü bölmesinden.
 20. Değiştir Satılık Ürün için AÇIK konum.
 21. Yı kur fiyat uygun alanda.
 22. Basmak Kaydetmek.

Roblox Grubunuza Para Eklemek

Artık bir Roblox Grup Oyununa sahip olduğunuza göre, diğer oyuncuya verebilmek için para ekleyin temel olarak Robux’unuzu bağışlamak için.

 1. Hesabınızdan şuraya para ekleyin: Grup Oyunu bağışçı olarak. yenisini al Grup oyun Bileti satış URL’sini kullanın veya satış sayfasında arayın.
 2. Şuraya giderek Robux’un Grup fonlarına girdiğinden emin olmak için kontrol edin: Grup Sayfası.
 3. Tıkla yatay üç nokta (üç yatay nokta) Grup adının sağında.
 4. Kaydırın ve seçin Grubu Yapılandırın.
 5. Seçme Hasılat ve daha sonra Özet sol bölme menüsünden.
 6. diyecek Askıda olması ve Grubun fonlarında görünmesi üç gün sürer.

Grup Oyununuza Bir Roblox Oyuncusu Ekleyin

Artık dağıtılmaya hazır fonlarla oluşturulmuş bir Grup Oyununa sahip olduğunuza göre, gruptan onlara Robux bağışlayabilmeniz için kişiyi gruba eklemeniz gerekir. Önce gruba erişim talep etmelerini sağlamanız gerekir.

 1. Roblox ana sayfasına/profil sayfasına gidin.
 2. Mobilde, üzerine tıklayın yatay üç nokta (üç yatay nokta) ekranın sağ alt köşesinde. PC için tıklayın Hamburger sol üst köşedeki simge (üç yatay çizgi).
 3. Mobil cihazda aşağı kaydırın ve seçin Gruplar. PC için seçin Gruplar listeden.
 4. Mevcut grubunuza dokunun veya tıklayın.
 5. Grup sayfanızda, yatay üç nokta (üç yatay nokta) sağ üst kısımda, ardından Grubu Yapılandırın.
 6. Tıklamak Üyeler. sonra seç İstekler.
 7. Kişinin profilini bulun ve tıklayın Onaylamak. Erişim talep etmiş olmalılar, yoksa görünmezler.

Artık arkadaşınız grubun bir üyesi ve Robux bağış işlemine devam edebilirsiniz.

Grup Fonlarını Belirli Bir Oyuncuya Bağışlayın

Artık dağıtılmaya hazır fonlarla oluşturulmuş bir Grup Oyununuz olduğuna ve arkadaşınızın grubunuzun bir üyesi olma isteğini onayladığınıza göre, onlara Robux ödemeniz gerekir.

 1. Eklenen Grup Oyunu fonlarınızı seçilen oyuncuya bağışlayın. geri dön Hasılat seçeneği ve seçin Ödemeler.
 2. Şimdi, tıklayın Tek Seferlik Ödeme.
 3. Ardından Ödeme Alıcısı Ekle düğme.
 4. Girin arkadaşın/alıcının adı içinde Kullanıcı adı alan.
 5. Kaydırın ve seçin Alıcının ismi açılır seçeneklerden.
 6. Basmak TAMAM devam etmek. Ancak, alıcının oluşturduğunuz Grupta olması gerekir. Bunları henüz eklemediyseniz, bu adımlardan geçmeden önce eklemek isteyeceksiniz.
 7. Yı kur Robux miktarı alıcıya ödemek istiyorsunuz. Ödemeyi karşılamak için Grup hesabında yeterli paranızın olması gerekir.
 8. basın dağıtmak düğme.
 9. Alıcı ödemeyi bekleme süresi olmadan anında alır.

Robux Hediye Kartları Satın Alın

Bir kredi kartına erişiminiz varsa veya yukarıda açıklanan yöntemlerdeki tüm adımları yapmak istemiyorsanız, her zaman bir Robux hediye kartı satın alabilirsiniz.

Hediye kartları dünya çapında gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarda mevcuttur. Yakınınızdaki bir kartı almak için aşağıdaki mağazalara göz atın:

 • 7 onbir
 • Walgreens
 • Hedef
 • En iyi satın alım
 • Walmart
 • CVS Eczanesi

Fiziksel bir kart alırsanız, onu kullanabilmeleri için yine de alıcınıza göndermeniz gerekir. Daha hızlı bağışlar için dijital kartlar her zaman bir seçenektir. Farklı mezheplerdeki dijital kartlar için GameStop, Amazon, Best Buy ve Target gibi perakendecilere göz atabilirsiniz.

Hediye kartlarını doğrudan kaynaktan satın almak için resmi Roblox web sitesine de göz atabilirsiniz. Hediye kartları önceden belirlenmiş 10$, 25$ ve 50$ değerinde gelir, ancak siz de özel bir miktar belirleyebilirsiniz. Nereden satın alındığına bakılmaksızın, her hediye kartı, hediye kodunun kullanılmasının ardından ücretsiz bir sanal öğe ile birlikte gelir.

——

Robux Bağış SSS

Bu bölüm size Robux hediye etme hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Robux’u Doğrudan Arkadaşlarınıza Verebilir misiniz?

Evet ve hayır. Ne yazık ki, cevap basit değil.

Dijital hediye kartları satın alıp arkadaşlarınıza gönderebilir veya fiziksel kartlar satın alıp “snail mail” ile gönderebilirsiniz. Ancak, hesabınızdan bir arkadaşınızın Roblox hesabına para aktaramazsınız.

Bol miktarda paranız varsa ve serveti paylaşmak istiyorsanız, Robux’u arkadaşlarınıza “vermek” için makalede açıklanan yöntemlerden birini kullanabilir ve bunu doğrudan hesabınızdan yapabilirsiniz. Para “bağışlamanın” en kolay yolu, her ikinizin de üyesi olduğunuz bir Grup hesabından “ödeme” yapmaktır.

Yine de bazı oyuncular için yeni bir Roblox oyun Grubu oluşturmak için 100 Robux harcamak söz konusu olmayabilir. Bu size uygun geliyorsa, her zaman alıcıdan/arkadaştan “satın almanız” için bir Game Pass oluşturmasını isteyebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmanın, üç günlük bekleme süresi ve Roblox’un satış için tuttuğu yüzde gibi bazı dezavantajları vardır.

Son olarak, diğer oyunculara Robux hediye etmek, bir hediye kartı satın almak kadar basittir, ancak bu, bazı oyuncular için bir seçenek değildir. Hesabınızda bol miktarda Robux varsa veya bir kredi kartını bozmak istemiyorsanız, bu makaledeki “uzun soluklu” işlemler, bakiyenizden “bağış yapmak” için geçici çözümlerdir. En kolay yol, paylaşılan bir Grup hesabı kullanmaktır, ancak biraz beklemek istiyorsanız her zaman bireysel Game Pass satışını seçebilirsiniz.

Robux’u diğer oyunculara “bağışlamanın” en sevdiğiniz yolu nedir? Hangi yöntemleri denediniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bundan bahsedin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow