Insomniac, Fidye Yazılımı Saldırısını Ele Alıyor, Marvel’ın Wolverine Gelişimi Planlandığı Gibi Devam Edecek

Bu haftanın başlarında fidye yazılımı grubu Rhysida, Marvel’s Spider-Man 2 geliştiricisi Insomniac Games’i hackleyerek yasa dışı olarak elde ettiği bir terabayttan fazla veriyi yayınladı. Saldırıya uğrayan veriler; Marvel’s Wolverine, gelecekteki Insomniac Games oyunları, yayın programları, vergi ve istihdam formları gibi özel çalışan bilgileri, dahili stüdyo mesajları ve daha fazlası hakkında bilgiler dahil olmak üzere toplam […]

Insomniac, Fidye Yazılımı Saldırısını Ele Alıyor, Marvel’ın Wolverine Gelişimi Planlandığı Gibi Devam Edecek

Bu haftanın başlarında fidye yazılımı grubu Rhysida, Marvel’s Spider-Man 2 geliştiricisi Insomniac Games’i hackleyerek yasa dışı olarak elde ettiği bir terabayttan fazla veriyi yayınladı. Saldırıya uğrayan veriler; Marvel’s Wolverine, gelecekteki Insomniac Games oyunları, yayın programları, vergi ve istihdam formları gibi özel çalışan bilgileri, dahili stüdyo mesajları ve daha fazlası hakkında bilgiler dahil olmak üzere toplam 1,67 terabaytlık veri olmak üzere 1,3 milyondan fazla dosyadan oluşuyordu.

Insomniac şimdi yeni bir açıklamada hack’i kamuoyuna açıkladı ve Marvel’s Wolverine’deki geliştirmelerin planlandığı gibi devam edeceğini belirtti.

İşte stüdyonun tam olarak söyledikleri::

“Dışarıya yağan şefkatiniz ve sarsılmaz desteğiniz için teşekkür ederiz. Çok takdir ediyoruz. Yakın zamanda stüdyomuza yapılan siber saldırı ve bunun geliştirme ekibimize yarattığı duygusal zarardan dolayı hem üzgün hem de öfkeliyiz. Son birkaç yıldır kendi içimize odaklandık. Çalınan verilerin çalışanlarımıza, eski çalışanlarımıza ve bağımsız yüklenicilerimize ait kişisel bilgileri içerdiğinin bilincindeyiz.

“Aynı zamanda Marvel’s Wolverine’in PlayStation 5 için erken geliştirme ayrıntılarını da içeriyor. Hangi verilerin etkilendiğini belirlemek için hızla çalışmaya devam ediyoruz. Bu deneyim bizim için son derece üzücü oldu. Geliştirdiğimiz oyunlardan herkesin amaçlandığı gibi ve oyuncularımızın hak ettiği şekilde keyif almasını istiyoruz. . Ancak Logan gibi… Insomniac dirençlidir. Marvel’s Wolverine planlandığı gibi devam ediyor. oyun erken üretim aşamasındadır ve şüphesiz tüm planlarımız gibi geliştirme süreci boyunca büyük ölçüde gelişecektir.

“Herkesin coşkusunu takdir etmekle birlikte, zamanı geldiğinde Marvel’s Wolverine hakkındaki resmi bilgileri paylaşacağız. Insomniac’taki herkes adına, bu zorlu dönemde devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Geçtiğimiz hafta Rhysida, Insomniac Games’i hacklediğini, iddiasının doğruluğunu kanıtlamak için resimler yayınladığını ve yedi gün içinde Somy’den 50 Bitcoin (yaklaşık 2 milyon dolar) talep ettiğini, aksi takdirde keşfettiğini açıklayacağını açıklamıştı. Sony talebe uymadı ve fidye yazılımı grubu Insomniac’a ait 1,67 terabaytlık hacklenmiş veriyi yayınladı.

Insomniac, çok sevdiğimiz Marvel’s Spider-Man 2’yi piyasaya sürdü. Nedenini şurada okuyabilirsiniz. oyun Bilgilendiricisi burayı inceleyin. Stüdyo, Marvel’s Wolverine’i 2021’de ortaya çıkarmış ve bu yıl oyunun Marvel’s Spider-Man ile aynı evrende geçtiğini açıklamıştı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow