Instagram’ın Twitter rakibi hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz

Instagram’ın Twitter ile rekabet edebilmek için metin tabanlı bir sosyal medya uygulaması üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Elon Musk, geçen yıl Twitter’ı satın aldığından beri, feci Twitter Blue doğrulama lansmanı, içerik denetimindeki değişiklikler ve temel işlevleri etkileyen çok sayıda hata dahil olmak üzere çok sayıda fiyasko hem kullanıcıları hem de reklamverenleri kapattı. Instagram için, Twitter’ın mücadeleleri daha […]

Instagram’ın Twitter rakibi hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz

Instagram’ın Twitter ile rekabet edebilmek için metin tabanlı bir sosyal medya uygulaması üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Elon Musk, geçen yıl Twitter’ı satın aldığından beri, feci Twitter Blue doğrulama lansmanı, içerik denetimindeki değişiklikler ve temel işlevleri etkileyen çok sayıda hata dahil olmak üzere çok sayıda fiyasko hem kullanıcıları hem de reklamverenleri kapattı. Instagram için, Twitter’ın mücadeleleri daha iyi bir alternatif bulmak için bir fırsat olabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Instagram, Twitter katili üzerinde çalışıyor olabilir

Resmi olarak, tek şey Instagram söyledi(yeni bir sekmede açılır) “metin güncellemelerini paylaşmak için bağımsız, merkezi olmayan bir sosyal ağı keşfetmesi”. Ancak nasıl görünebileceğine dair daha net bir resim vermek için sızan ayrıntılar ortaya çıktı. İşte şimdiye kadar ortaya çıkanlar.

Bu yaz yakında ‘Project 92’yi görebiliriz

gelen ilk raporlara göre Lia Haberman’ın ICYMI Alt Yığını(yeni bir sekmede açılır)“Project 92” kod adlı uygulama, Haziran sonunda duyurulabilir. Daha yeni bir rapor Sınır(yeni bir sekmede açılır) Instagram’ın “olabildiğince çabuk” kullanılabilirlik üzerinde çalıştığını söylüyor. Durum ne olursa olsun, Project 92, Instagram ve ana şirketi Meta için bir öncelik gibi görünüyor.

Instagram ve diğer uygulamalarla uyumludur

Twitter rakibi Instagram ile entegre olacak, böylece mevcut Instagram hesapları olan kullanıcılar kimi engelledi, kimi takip etti gibi belirli tercihleri ​​üzerinde taşıyabilecek. Haberman ve The Verge’e göre, uygulama merkezi olmadığı için kullanıcılar hesaplarını ve takiplerini Mastodon gibi harici uygulamalara getirebilecekler.

Twitter’a çok benziyor

Sızdırılan ekran görüntülerinden, Project 92’nin Twitter’ınkine çok benzer bir arayüzü olduğu görülüyor. Resimler, kullanıcıların beğenebileceği, yorum yapabileceği, yeniden gönderebileceği ve paylaşabileceği, kaydırılabilir bir metin tabanlı gönderi akışı gösterir. Gönderilerin, Twitter gönderilerinden daha fazla, ancak Instagram gönderilerinden daha kısa olan 500 karaktere kadar bir sınırı olduğu bildiriliyor.

Platform ‘akıllıca çalıştırılacak’

Perşembe günü herkesin katıldığı bir toplantıda, Meta çalışanlarına uygulamanın önizlemesi verildi. Per The Verge, Meta yöneticisi Chris Cox, temelde Elon Musk’a doğrudan ateş etti ve şöyle dedi: “Akıllıca yönetilen bir platforma sahip olmakla ilgilenen yaratıcılardan ve tanınmış kişilerden, güvenebileceklerine inandıklarını duyduk ve dağıtım için güvenin.” Tarafından yönetilen şirketten gelen biraz zengin bu adam(yeni bir sekmede açılır)ama meseleyi anladık.

DJ Slime, Oprah ve Dalai Lama omuz omuza olabilir

Aynı Verge raporu, şirketin platformun lansmanını başlatmak için yüksek profilli içerik oluşturucuları ve ünlüleri taahhüt etmeye çalıştığını da söylüyor. Bu, müzik sanatçısı DJ Slime, Oprah ve Dalai Lama’yı içerebilir. Oprah ve DJ Slime’ı aynı cümlede duyacağımızı hiç düşünmemiştik, bu yüzden organizatörler için geniş bir ağ oluşturuyorlar gibi görünüyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow