iPhone 15 Pro Max fiyat artışı bekleniyor, sıradaki Android telefonlar olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Bir analist, iPhone 15 Pro Max’in fiyatının önceki modele göre daha yüksek olacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Pro Max’in onu Pro’dan ayıran bazı yeni ayrıcalıklı özelliklere sahip olması bekleniyor. Android telefon üreticilerinin Apple örneğini takip etmesi ve fiyatları artırması mümkündür. iPhone 14, Eylül 2022’de yeniden piyasaya sürüldüğünde, Avrupa pazarları İngiltere’de […]

iPhone 15 Pro Max fiyat artışı bekleniyor, sıradaki Android telefonlar olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir analist, iPhone 15 Pro Max’in fiyatının önceki modele göre daha yüksek olacağı konusunda uyarıda bulunuyor.
  • Pro Max’in onu Pro’dan ayıran bazı yeni ayrıcalıklı özelliklere sahip olması bekleniyor.
  • Android telefon üreticilerinin Apple örneğini takip etmesi ve fiyatları artırması mümkündür.

iPhone 14, Eylül 2022’de yeniden piyasaya sürüldüğünde, Avrupa pazarları İngiltere’de 150 Sterlin ve çeşitli AB pazarlarında 200 Avro’ya varan fiyat artışlarıyla sarsıldı. ABD bu fiyat artışından kurtulacak kadar şanslı olsa da, gelecek nesil için şans tükenmiş gibi görünüyor. Veya en azından iPhone 15 Pro Max’i almak isteyen herhangi bir ABD tüketicisi için.

Buna göre 9to5MacHaitong International Tech Research’ten Jeff Pu, iPhone 15 serisinin Ağustos ayında seri üretime geçmesini beklediğini söyledi. Pu, bu iddianın yanı sıra Apple’ın Pro Max modelinin fiyatını yükseltebileceğini görebileceğimiz konusunda da uyarıda bulunuyor. iPhone 14 Pro Max, 1.099 dolardan piyasaya sürüldü, ancak Pu, iPhone 15 Pro Max’in bunun üzerinde satış yapacağına inanıyor.

Şimdiye kadar, Pro ve Pro Max modelleri, boyut dışında neredeyse aynıydı. Mevcut nesil Pro 6.12 inç, Pro Max ise 6.69 inç. Bununla birlikte, yeni nesil Pro Max’in onu Pro modelinden ayıracak yeni bir periskop zum lensi gibi bazı özel özelliklere sahip olması bekleniyor. Apple’ın sadece bu modelin fiyatını artırmayı seçmesinin nedeni bu olabilir.

Pu ayrıca iPhone 16’dan ve “metalens” teknolojisinin kullanımından da hızlı bir şekilde bahsediyor. Görünüşe göre Apple, bu teknolojiyi birincil sensörde kullanabilir ve bu da Face ID sensör donanımının boyutunu azaltabilir.

Pu sadece iPhone’dan bahsetse de bu karar Android hayranlarını da etkileyebilir. Apple, cep telefonlarının fiyatlarını artıracak kadar rahatsa, birçok Android OEM’i bunu amiral gemileriyle aynı şeyi yapmak için bir fırsat olarak görebilir.

iPhone 15 Pro Max fiyat artışı bekleniyor, sıradaki Android telefonlar olabilir

Teknory