iPhone’daki Google Chrome artık adres çubuğunu taşımanıza izin veriyor

Google, Chrome’a ​​Safari’nin mevcut tasarımını hatırlatan yeni bir özellik ekledi. Artık adres çubuğunu ekranın altına taşıyabilirsiniz. Bu, artık yazma akışınızı kesintiye uğratacak şekilde telefonunuzun üst kısmına ulaşmak için başparmaklarınızı uzatmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Üzgünüz, Android kullanıcıları — bu özellik şu anda yalnızca iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir. Google Chrome adres çubuğunu aşağıya taşıyabilir veya üstte […]

iPhone’daki Google Chrome artık adres çubuğunu taşımanıza izin veriyor

Google, Chrome’a ​​Safari’nin mevcut tasarımını hatırlatan yeni bir özellik ekledi. Artık adres çubuğunu ekranın altına taşıyabilirsiniz.

Bu, artık yazma akışınızı kesintiye uğratacak şekilde telefonunuzun üst kısmına ulaşmak için başparmaklarınızı uzatmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Üzgünüz, Android kullanıcıları — bu özellik şu anda yalnızca iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

Google Chrome adres çubuğunu aşağıya taşıyabilir veya üstte tutabilirsiniz.
Kredi bilgileri: Google

Adres çubuğunu neden aşağıya taşımalısınız?

Telefonlar devasa bugünlerde. Lanet olsun, Samsung Galaxy S23 Ultra ve iPhone 15 Pro Max neredeyse yedi inçlik ekranlara sahip; bunlar neredeyse tablet.

Beyaz titanyum Apple iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max tüm dev ihtişamıyla.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder / Mashable

Hal böyle olunca başparmaklarımızın ekranın üst kısmına ulaşması zorlaşıyor. Yani Google, kullanıcıların adres çubuğunu daha uygun bir konuma taşımasına olanak tanıyor.

Google’ın Chrome ürün müdürü Nick Kim Sexton, “İnsanların ellerinin ve cihazlarının boyutlarına bağlı olarak farklı adres çubuğu konumlarını tercih ettiklerini biliyoruz ve çok istenen bu özelliği oluştururken bu tercihleri ​​dikkate aldık” dedi.

Adres çubuğunun üstte olmasını tercih ederseniz endişelenmeyin: Onu varsayılan konumunda bırakabilirsiniz.

Adres çubuğu en alta nasıl taşınır

Adres çubuğunu aşağıya taşımak için basılı tutmanız gerekir. Daha sonra “Adres çubuğunu aşağıya taşı” seçeneğini seçin. Bu kadar!

Ayrıca Ayarlar’a gidip “Adres çubuğu”na dokunup tercih ettiğiniz konumu da seçebilirsiniz.

Teknory