Twitter işten çıkarmalar: Elon Musk düzinelerce işçiyi işten çıkarıyor, yine şirketi küçültüyor

Halihazırda birkaç kez aşırı kesintiler yapmasına rağmen, Twitter CEO’su Elon Musk işten çıkarıldı hatta daha fazla çalışanlar bu hafta sonu Teknik web sitesi Bilgi ilk bildirilen(Yeni bir sekmede açılır) şirket Cumartesi günü en az 50 kişiyi işten çıkarmıştı. Kesikler bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) sitenin çalışır durumda kalmasına yardımcı olan reklam teknolojisi ve teknik altyapı ekipleri […]

Twitter işten çıkarmalar: Elon Musk düzinelerce işçiyi işten çıkarıyor, yine şirketi küçültüyor

Halihazırda birkaç kez aşırı kesintiler yapmasına rağmen, Twitter CEO’su Elon Musk işten çıkarıldı hatta daha fazla çalışanlar bu hafta sonu

Teknik web sitesi Bilgi ilk bildirilen(Yeni bir sekmede açılır) şirket Cumartesi günü en az 50 kişiyi işten çıkarmıştı. Kesikler bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) sitenin çalışır durumda kalmasına yardımcı olan reklam teknolojisi ve teknik altyapı ekipleri de dahil olmak üzere farklı departmanlarda.

Platformer’ın yönetici editörü Zoë Schiffer, kesintilerin 50 kişinin “çok üzerinde” olduğunu duyduklarını ve mühendislik ekibinin işten çıkarmalardan etkilendiğini tweetledi. Bu, özellikle endişe verici bir durum, Twitter’ın giderek daha sorunlu ve güvenilmez(Yeni bir sekmede açılır) Musk’ın büyük kesintilerinden sonra kalan iskelet ekibi tarafından yönetilirken.

Musk, Twitter için 44 milyar dolar ödediğinden beri binlerce kişiyi işten çıkardı. Önceki personelin en az yüzde 70’i gitti. En son işten çıkarmalar, The Information bildirildiğine göre bunlar, Musk’ın liderliği altında gelirdeki düşüşün ortasında maliyetleri düşürmeye yönelik bariz bir girişim.

Musk’ın Twitter’ı için birbiri ardına maliyet düşürücü önlemler oldu. Mashable’dan Matt Binder, mesajlaşma platformu Slack gibi dahili araçların ani kaybı da dahil olmak üzere, Twitter’ın tüm kuruşlar altında performansının nasıl yavaş yavaş düştüğünü yazdı.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk’ın Twitter’daki kesintilerinin çalışanların işini etkilediği bildiriliyor

En son işten çıkarmalar Cumartesi günü beklenmedik bir şekilde gerçekleşti ve Musk’ın geçen yıl Ekim ayında görevi devralmasından bu yana meydana gelen dördüncü işten çıkarma grubu oldu. New York Times muhabir Kate Conger tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) “Bazı Twitter mühendisleri bu gece iş e-postalarına ve dizüstü bilgisayarlarına ulaşamıyor” ve bunun bir işten çıkarma olduğunu bir araya getirdi. Platformer’dan Schiffer, tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) İşten çıkarmaların özellikle şaşırtıcı olduğunu, çünkü “Musk’a sıkı sıkıya sadık” olarak tanımladıkları kişileri kapsadığını.

Bu arada Musk, işten çıkarmalar azalırken Twitter’da saçma sapan paylaşımlar yapmaya devam etti. retweet etti olumlu eleştiri(Yeni bir sekmede açılır) Woody Harrelson’ın aşı karşıtı SNL monologu, alıntı tweet’lendi bir Babylon Bee tweet’i(Yeni bir sekmede açılır)Ve gönderildi(Yeni bir sekmede açılır) Facebook’tan koparılmış gibi görünen aptal memler. Ayrıca bu her ne ise(Yeni bir sekmede açılır).

Musk’ın Twitter’ı için bir başka kaotik gün.

Teknory