İşletmeniz İçin Instagram Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde çoğu işletmenin bir Instagram ve Facebook sayfası vardır. Bunlar işletme sahipleri ve yöneticileri tarafından yapılan parlak hamleler. Modern toplumumuzda sesli bir sosyal varlığa sahip olmak, öne çıkmak için çok önemlidir. İşletmeniz veya ürününüz öne çıkıyorsa, daha başarılı olmanız ve rekabette öne geçmeniz kaçınılmazdır. İşletmeniz için nasıl bir Instagram sayfası oluşturacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. […]

İşletmeniz İçin Instagram Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde çoğu işletmenin bir Instagram ve Facebook sayfası vardır. Bunlar işletme sahipleri ve yöneticileri tarafından yapılan parlak hamleler. Modern toplumumuzda sesli bir sosyal varlığa sahip olmak, öne çıkmak için çok önemlidir.

İşletmeniz veya ürününüz öne çıkıyorsa, daha başarılı olmanız ve rekabette öne geçmeniz kaçınılmazdır. İşletmeniz için nasıl bir Instagram sayfası oluşturacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Açık talimatlar, değerli ipuçları ve işletmenizin Instagram sayfasını çalışır duruma getirmek için ihtiyacınız olan diğer bilgiler için okumaya devam edin. Facebook’ta bir işletme sayfasına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Instagram’a Başlayın

Öncelikle mobil cihazınıza Instagram’ı indirmeniz gerekiyor. Burada iOS Ve Android Bağlantılar İndir. Bir işletme hesabı oluştururken Instagram’ın web sürümünü kullanamazsınız. Bu sürüm sınırlıdır ve mobil uygulamayı kullanmanız çok daha iyidir.

Instagram’ı ilk kez başlattığınızda, bir hesap için kaydolmanız gerekir. İki kayıt seçeneği vardır. Klasik olan bir cep telefonu numarası veya bir e-posta adresi gerektirirken, diğer seçenek Facebook hesabınızı Instagram’a bağlamaktır. Zaten Facebook’a ihtiyacınız olacağı için diğer seçeneği öneriyoruz.

Zaten bir Instagram hesabınız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz. Cihazınızdaki uygulamayı güncellediğinizden emin olun.

Facebook’a Neden İhtiyaç Duyarsınız?

Muhtemelen Facebook’un Instagram’a sahip olduğunu zaten biliyorsunuzdur. İki sosyal medya devi yakından ilişkilidir ve birbirlerinden gelişirler. Bunun çalışması için Facebook işletme sayfanızı Instagram işletme sayfanıza bağlamanız gerekir.

Dürüst olmak gerekirse, bu hiç de kötü bir şey değil. Biraz çapraz terfi asla kimseyi öldürmez. Daha iyi görünürlük için Facebook ve Instagram’da tam olarak aynı gönderilere sahip olabilirsiniz. Ve Facebook olgun bir izleyici kitlesi arasında daha popülerken, Instagram’ın nispeten daha genç kullanıcıları var. Bunu aklınızda tutun ve avantajınıza kullanın.

Hemen bir Facebook işletme sayfası oluşturmak zorunda değilsiniz, ancak yapmanız önerilir. IG iş sayfanızı oluştururken yapabilirsiniz, o yüzden başlayalım.

Instagram İşletme Sayfası Nasıl Oluşturulur

Instagram profilinizi bir işletme sayfasına dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Cihazınızda Instagram’ı başlatın.
  2. üzerine dokunun Profil (ekranın sağ alt köşesi).
  3. Şuna dokunun: hamburger menüsü (sağ üstte üç yatay çizgi).
  4. seçin Ayarlar (alt kısımdaki dişli çark simgesi).
  5. Üzerine dokunun Hesap.
  6. En alta kaydırın ve seçin Profesyonel Hesaba Geç.
  7. Ekrandaki yönergeleri takip edin. Yaratıcı mı yoksa İşletme mi olduğunuzu seçin ve simgesine dokunun. Sonraki.
  8. İşletme bilgilerinizi girin (telefon, e-posta, adres).
  9. Ardından, Facebook bölümüne ulaşacaksınız. Hemen bir Facebook işletme sayfası oluşturabilirsiniz. Bunu yapmanızı önemle tavsiye ederiz.
  10. Musluk Sonraki, ve bu kadar. Yeni işletme hesabınız oluşturulmalıdır.

Yeni İşletme Profilinize Bir Göz Atın

Artık Instagram’da bir işletme profili oluşturduğunuza göre, onu güncelleme zamanı. İlk fark edeceğiniz şey, Instagram uygulamanızın üst kısmındaki yeni bir grafik olacaktır. Üzerine dokunun. Sayfanız için etkileşimi ve diğer faydalı istatistikleri gösteren Bilgiler penceresindedir. Bu sayıları toplamak istiyorsunuz, öyleyse başlayalım.

Profil penceresine geri dönün ve üzerine dokunun. Profilinizi düzenleyin. Şimdi bir profil resmi, web sitenize bir bağlantı ve çekici bir biyografi eklemelisiniz. Biyografinize bir bağlantı da ekleyebilirsiniz, bunu aklınızda bulundurun (promosyonlar ve eşzamanlı fırsatlar için en iyisi).

Profil resmine marka logonuzu koyduğunuzdan emin olun. Ayrıca, Instagram hesabınıza işletmenin adını verin. Henüz bir logonuz yoksa, hızlı bir şekilde edindiğinizden emin olun. Biyografiniz için bir başka iyi fikir de hashtag’ler ve şirket sloganınız eklemektir. Eğer sahip değilseniz, akılda kalıcı bir şey bulmaya çalışın. Bunun dışında bio’ya işletmenizin kısa bir tanımını girin.

Instagram için en iyi ton, rahat ve eğlenceli, resmi veya aşırı ciddi bir şey değil.

Profilinizi Genişletin

Kişilerinizi ekleyerek IG profilinizi hızla büyütebilirsiniz. Arkadaş Davet Et’e tıklayın ve mümkün olduğunca çok kişinin sizi takip etmesini sağlamaya çalışın. Tüm kanallardan (Facebook, e-posta, Twitter, LinkedIn vb.) takipçi edinmekten çekinmeyin. Takipçiniz yoksa neden arkadaşlarınızı davet edip sayfanızı paylaşmalarını istemiyorsunuz?

Profilinizi büyütmenin bir başka yolu da sürekli olarak güncellemektir. Instagram’da gönderiler ve hikayeler eklemeye devam edin, işletmeniz hakkında konuşun, promosyonlar vb. eşya.

Vazgeçme

Her başlangıç ​​zorludur; Bunun seni üzmesine izin verme. Doğru, Instagram’da bir işletme sayfası başlattığınızda, o kadar çok takipçiniz olmayacak. Aynı şey Facebook için de geçerli. Takipçilerinizi zamanla büyütmeniz gerekiyor.

Markanız da büyüyecek, daha fazla müşteri alacaksınız ve işiniz gelişecek. Size iyi şanslar ve aşağıdaki yorumlar bölümünde bize deneyimlerinizi anlatmaktan çekinmeyin.

Teknory