İşte Snapdragon 8 Gen 3’ün ne zaman bekleneceği

TL;DR Snapdragon Zirvesi 2023’ün 24-26 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşeceği onaylandı. Şirketin etkinlikte Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini duyurması bekleniyor. Oryon CPU ile çalışan ilk yonga setini de görebiliriz. Qualcomm, her yıl 4. çeyrekte Snapdragon Zirvesi düzenliyor ve bir sonraki yıl amiral gemisi işlemcisi için bir lansman platformu görevi görüyor. Şimdi, şirketin sahip olduğu onaylanmış Snapdragon […]

İşte Snapdragon 8 Gen 3’ün ne zaman bekleneceği

TL;DR

  • Snapdragon Zirvesi 2023’ün 24-26 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşeceği onaylandı.
  • Şirketin etkinlikte Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini duyurması bekleniyor.
  • Oryon CPU ile çalışan ilk yonga setini de görebiliriz.

Qualcomm, her yıl 4. çeyrekte Snapdragon Zirvesi düzenliyor ve bir sonraki yıl amiral gemisi işlemcisi için bir lansman platformu görevi görüyor.

Şimdi, şirketin sahip olduğu onaylanmış Snapdragon Zirvesi’nin 2023 baskısının 24-26 Ekim tarihleri ​​arasında Hawaii, Maui’de gerçekleşeceğini. Geçen yılki zirve 15-17 Kasım tarihlerinde, 2021 etkinliği ise 30 Kasım-2 Aralık tarihlerinde gerçekleştiği için bu normalden daha erken.

Qualcomm Hawaii’de ne gösterecek?

Şirketin etkinlik sırasında amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini duyurması bekleniyor. Bu yonga seti, 2024’te birçok ileri teknoloji telefona güç verecek şekilde ayarlandı, ancak daha önceki açıklamalar, 2023’ün sonlarında bu SoC’yi kullanan birkaç amiral gemisi telefon görebileceğimizi gösteriyor. Bunun gerçekten de Snapdragon 8 Gen 2’de, Xiaomi 13 olarak olduğunu gördük. serisi ve vivo X90 Pro Plus, Aralık 2022’de Çin’de piyasaya sürüldü.

Her halükarda, şimdiden bazı Snapdragon 8 Gen 3 sızıntıları gördük. Dikkate değer bir sızıntı, Qualcomm’un 8. Nesil’in 1+4+3 kurulumunun aksine 1+5+2 CPU kurulumu sunduğuna işaret ediyor. Başka bir deyişle, şirket başka bir orta çekirdek eklemek için küçük bir çekirdeği feda edebilir.

Şirket, özel Oryon CPU teknolojisiyle çalışan ilk PC yonga setini de ortaya çıkarabileceğinden, bu yılki Snapdragon Zirvesi’ndeki tek duyuru bu olmayacak. Böylece Windows 11 Arm dizüstü bilgisayarlar 2024’te muazzam bir performans ve verimlilik artışı elde edebilir.

İşte Snapdragon 8 Gen 3’ün ne zaman bekleneceği

Teknory