Jüri, Elon Musk’ı ‘Güvenli Fon Sağlanan’ Twitter Dolandırıcılık Davasında Sorumlu Değil Buldu

San Francisco’daki bir federal mahkeme tarafından verilen son karar, Musk’ı herhangi bir menkul kıymet yasası ihlalinden temize çıkarıyor ve bu nedenle, artık davacılara milyarlarca dolar tazminat ödemekle yükümlü değil. Hissedarlar başlangıçta Musk’ı, Tesla’nın hisse değerinde büyük dalgalanmalara neden olan tweet’ini takip eden günlerde acele satışlar yüzünden büyük mali kayıplara neden olmakla suçlamışlardı. Musk, zaferinin ardından […]

Jüri, Elon Musk’ı ‘Güvenli Fon Sağlanan’ Twitter Dolandırıcılık Davasında Sorumlu Değil Buldu

San Francisco’daki bir federal mahkeme tarafından verilen son karar, Musk’ı herhangi bir menkul kıymet yasası ihlalinden temize çıkarıyor ve bu nedenle, artık davacılara milyarlarca dolar tazminat ödemekle yükümlü değil. Hissedarlar başlangıçta Musk’ı, Tesla’nın hisse değerinde büyük dalgalanmalara neden olan tweet’ini takip eden günlerde acele satışlar yüzünden büyük mali kayıplara neden olmakla suçlamışlardı. Musk, zaferinin ardından “halkın bilgeliği galip geldi!”

Musk daha önce mahkemeye, Tesla’yı özel almasına izin verecek önemli bir yatırım için Suudi devlet servet fonu ile görüşmelerde bulunduğunu söylemişti. Ancak Musk, nedenini kamuya açıklamadan bir haftadan biraz uzun bir süre sonra bu planlardan vazgeçti. Mahkeme işlemleri sırasında Musk, potansiyel destekçilerinin taahhütlerinden döndüğünü açıkladı. Bir rapora göre taahhüt sadece sözlüydü ve Musk yazılı olarak hiçbir şey almadı. Bloomberg.

Musk’ın Tesla’yı özel alma stratejisini desteklemek için SpaceX’teki kişisel hissesinden vazgeçmeye istekli olduğu bildirildi, ancak bu planlar asla gerçekleşmedi. Aksine Musk, son birkaç ayda 44 milyar dolarlık satın alımını finanse etmek için milyarlarca değerindeki Tesla hisselerine güvendi ve Twitter, bir reklamveren çıkışı ve birkaç başarısız ürün kararının ardından finansal olarak zarar gördü.

Teknory