Jumanji’nin Timsah Saldırısı Sahnesi Uzman Tarafından Acımasızca Parçalandı

Özet Gerçek hayattaki bir timsah avcısı, gerçekçiliği göz ardı ediyor Cumanjitimsah sahnesi. Williams’ın 15 metrelik bir timsahla güreşen karakteri, güçleri ve güçleri nedeniyle gerçekçi değil. Gerçekçilik eksikliğine rağmen timsah sahnesi sevilen aile klasiğinde ikonik olmayı sürdürüyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN 1995 yapımı orijinal filmde yer alan timsah saldırısı sahnesi Cumanji film, […]

Jumanji’nin Timsah Saldırısı Sahnesi Uzman Tarafından Acımasızca Parçalandı

Özet

  • Gerçek hayattaki bir timsah avcısı, gerçekçiliği göz ardı ediyor Cumanjitimsah sahnesi.
  • Williams’ın 15 metrelik bir timsahla güreşen karakteri, güçleri ve güçleri nedeniyle gerçekçi değil.
  • Gerçekçilik eksikliğine rağmen timsah sahnesi sevilen aile klasiğinde ikonik olmayı sürdürüyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

1995 yapımı orijinal filmde yer alan timsah saldırısı sahnesi Cumanji film, gerçek hayattaki bir hayvan uzmanı tarafından acımasızca reddedildi. Aynı isimli çocuk kitabından uyarlanmıştır. Cumanji doğaüstü bir masa oyunundan orman temelli çeşitli tehditleri serbest bırakan bir çift genç kardeşin ve bu süreçte 20 yıldan fazla bir süredir oyunda sıkışıp kalan Robin Williams’ın Alan Parrish’inin serbest bırakılmasını konu alıyor. Bir noktada muson serbest kalır ve Parrish’in evinin timsahların istila ettiği sularla dolmasına neden olur. Williams’ın karakteri, başkalarını korumak amacıyla, saldıran bir timsahın sırtına atlayarak cesurca güreşmeye çalışıyor.

Timsah sahnesi ne kadar yoğun olsa da bir uzman bu sahnenin gerçekçiliğini göz ardı etti Cumanji an. için bir videoda İçeriden bilgiTimsah avcısı Frank Robb, filmin sürüngenlerle karşılaşmasını bozdu ve birkaç bariz yanılgıya dikkat çekti: Willams’ın karakterinin 15 metrelik bir timsahla güreşerek boyun eğdirebileceği fikrinin reddedilmesi de dahil. Aşağıdaki yorumlarına göz atın:

Bu çok yaygın bir şey [crocodile] bir bölgede sakin bir şekilde ilerleyecektir. Eğer o sadece etrafta dolaşıyorsa, eğer bir yere biraz hızlı gidiyorlarsa, bunu suyun üstünde yapmayacaklar. Bu konuda gizli kalacaklar ve bunu su altında yapacaklar.

Timsahlar gülünç derecede güçlüdür. Onlar çok güçlü bir hayvandır ve bu güçle karşılaştırılabilecek hiç kimse yoktur. Oraya gidip birisini öldürmesi için hiçbir neden olmayacaktı. Bu timsah hiçbir sorun yaşamadan o avizeye kolayca ulaşabilirdi ve siz 15 fitten uzun bir timsaha bakıyorsunuz. Evet hayır, güvende değilsin.

Ağızlarının çok kolay kapandığı ve biraz baskıyla çok kolay kapalı kaldığına dair büyük bir yanılgı var. Bu doğru değil, ağızlarını açma konusunda da çok büyük bir güce sahipler. Bant kullanıyoruz, yani kullanacağız.. elektrikçiler buna elektrik bandı diyebilir, bu aslında timsah derisi banttır, bunu ağızlarını sarmak için kullanırız ve genellikle aynı anda gözlerini de kapatırız, çünkü bu onları bir biraz daha rahatladım.

Arnold Schwarzenegger’in en iyi zamanlarında olmanız umurumda değil, bunu yapmaktan kaçamazsınız. Seni bir böcek gibi fırlatırdı ve çok çabuk öğle yemeğini yerdin.


Robin Williams, Jumanji’nin Timsah Sahnesini Fazla Ciddiye Aldı

Jumanji'de dağınık sakallı ve yaprak pelerinli Alan (Robin Williams)

Profesyonel bir timsah yetiştiricisinin gerçekçilikle ilgili sorunları olabilir. CumanjiFilmin yıldızının timsah sahnesinde aksiyon sahnesinin doğası hakkında bu kadar çekincesi yoktu. Teknolojinin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğu bir dönemde CGI özel efektlerini kullanmasıyla ünlü olmasına rağmen, Yönetmen Joe Johnston ve ekibinin dijital ortamda başarması hâlâ çok zor olan birkaç çekim vardı. Bunların en başında William’dan Alan Parrish’in savrulan timsahın sırtına atladığı an vardı.

İlgili
Jumanji 4’ün Rock ile Robin Williams’ın Filmlerini Birleştirmek İçin Sonraki Seviyenin OG Aktörünün Geri Dönüşünden Daha Fazlasına İhtiyacı Var

Jumanji: Sonraki Seviye, orijinal Jumanji kadrosunun bir üyesini geri getirdi ve Jumanji 4’ün bu stratejide daha da ileri gitmesi gerekiyor.

Bunun yerine Johnston, daha geleneksel yöntemlere dönmeye karar verdi ve bir kuklacıyı gerçek boyutlu bir timsah kostümüne yerleştirmek gibi basit ama etkili bir yaklaşıma karar verdi. Bu, Williams’ın tamamen CGI bir yaratıkla verebileceğinden çok daha gerçekçi tepki vermesine olanak tanısa da, efsanevi komedyen daha sonra şunu anlatacaktı: çekimler sırasında kendini o kadar kaptırdı ki, sanki hayatı ona bağlıymış gibi yaratıkla savaşmaya başladı.

1996’da İngiliz talk-show sunucusu Clive Anderson’la yaptığı bir röportajda Williams, nasıl galip geldiğini anlattı. Cumanji Takım elbiseli kuklacı dirseğiyle biraz sert davrandı ve ancak adamın bağırdığını duyunca aklı başına geldi. Her şeye rağmen, Cumanji‘nin timsah sahnesi, hem gerçekçilikten yoksun olmasına hem de Williams’ın sanatına olan aşırı coşkulu bağlılığına rağmen, sevilen aile klasiğinin ikonik bir parçası olmaya devam ediyor.

Kaynak: İçeriden bilgi

Jumanji <a href=film Posteri 1995″ style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/08/jumanji-movie-poster-1995.jpg”/>
Cumanji

Jumanji, yönetmen Joe Johnston’ın yönettiği ve Robin Williams’ın başrol oynadığı bir aksiyon-macera komedi filmi. İki yetim kardeş, oğulları yıllar önce kaybolan eski Parrish ailesinin yaşadığı bir eve taşınır. İkili, “Jumanji” olarak bilinen gizemli bir masa oyunu oynamaya başladıklarında, daha sonra bilmeden kayıp Alan Parrish’i ve ancak oyunu bitirdikleri takdirde durdurulabilecek diğer orman temalı tehlikeleri serbest bırakırlar.

Yayın tarihi
15 Aralık 1995

Müdür
Joe Johnston
Döküm
Robin Williams, Kirsten Dunst, David Alan Grier, Bonnie Hunt, Jonathan Hyde, Bebe Neuwirth

Değerlendirme
PG

Çalışma süresi
104 Dakika

Yazarlar
Jonathan Hensleigh, Greg Taylor, Jim Strain

Hikaye Yazan
Greg Taylor, Jim Strain, Chris Van Allsburg

Bütçe
65 Milyon Dolar

Stüdyo(lar)
TriStar Resimleri, Interscope Communications

Distribütör(ler)
Sony Pictures Yayınlanıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow