Kaçırdığınız iOS 16 Özellikleri

Hayatlarımız giderek mobil cihazlarımıza bağlı. Bir zamanlar sadece iletişim için kullanılan bir teknoloji, anılarımız, sosyal çevrelerimiz ve en özel tüm bilgilerimiz için bir depo haline geldi. Bu günlerde, bir şeyleri not almamız gerektiğinde, bir kalem ve kağıda daha az, telefonlarımızdaki Notlar uygulamasına ulaşma olasılığımız daha yüksek. Birçoğumuz için, alışveriş listelerinin ve yarı yazılı şiirlerin altına […]

Kaçırdığınız iOS 16 Özellikleri

Hayatlarımız giderek mobil cihazlarımıza bağlı. Bir zamanlar sadece iletişim için kullanılan bir teknoloji, anılarımız, sosyal çevrelerimiz ve en özel tüm bilgilerimiz için bir depo haline geldi.

Bu günlerde, bir şeyleri not almamız gerektiğinde, bir kalem ve kağıda daha az, telefonlarımızdaki Notlar uygulamasına ulaşma olasılığımız daha yüksek. Birçoğumuz için, alışveriş listelerinin ve yarı yazılı şiirlerin altına gömülü, PIN numaraları, şifreler ve diğer hassas bilgilerle dolu bir belge var. Notlar uygulaması, hassas bilgileri korumak için belirli notları kilitlemenize olanak tanır ve Notes’ta parolaları veya sırları kaydediyorsanız, bunları parolayla korumak iyi bir fikirdir.

Geçmişte, bu belgeleri korumak için özel bir parola oluşturmanız gerekiyordu, ancak iOS bunu değiştirdi. Artık mevcut iPhone şifrenizi kullanabilir veya biyometri kullanabilirsiniz. Notlar, kullandığınız cihazın türüne bağlı olarak Face ID veya Touch ID ile korunabilir. Elma). Bu, ne kadar uğraşırsak uğraşalım, kendi yüzümüzü unutması pek olası olmayan aramızdaki unutkanlar için harika bir haber.

Teknory