Kodi ile VPN Nasıl Kullanılır

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Tüm favori eğlencenizi tek bir yerde toplamaya gelince, Kodi’den daha iyisi yoktur. Ancak açık kaynaklı bir yardımcı program olarak Kodi, sizi bazı eklentilerinizde, özellikle de Kodi Ekibi tarafından henüz onaylanmamış olanlarda gizlenmiş olabilecek kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakabilir. Ayrıca, coğrafi […]

Kodi ile VPN Nasıl Kullanılır

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Tüm favori eğlencenizi tek bir yerde toplamaya gelince, Kodi’den daha iyisi yoktur. Ancak açık kaynaklı bir yardımcı program olarak Kodi, sizi bazı eklentilerinizde, özellikle de Kodi Ekibi tarafından henüz onaylanmamış olanlarda gizlenmiş olabilecek kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakabilir. Ayrıca, coğrafi kısıtlamalar nedeniyle en sevdiğiniz içeriğin tamamını yayınlayamayabilirsiniz.

Şans eseri, iyi bir VPN bu zorlukların ve daha fazlasının üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Bu makale, nerede yaşarsanız yaşayın güvenli ve anonim olarak yayın yapabilmeniz için Kodi ile bir VPN’i nasıl kullanacağınızı gösterecek.

Kodi ile VPN Nasıl Kullanılır

Kodi, tüm dijital ortamlarınızı tek bir yerde bir araya getirmek için tasarlanmış açık kaynaklı bir eğlence yazılım paketidir. Yerel depolama ortamı, YouTube ve Netflix gibi çevrimiçi internet akış devleri ve dünyanın dört bir yanından canlı TV kanalları dahil olmak üzere tüm eğlence kaynaklarınızı rakipsiz tek bir pakette toplar.

Hepsinden öte, Kodi, ihtiyacınız olan her şeyi anında bulmanıza yardımcı olan basit bir arayüze sahiptir. İster müzik çalmak, ister film izlemek veya çevrimiçi radyo dinlemek isteyin, uygulamanın ana sayfasında tüm sekmeleri bulacaksınız.

Tüm avantajlarına rağmen Kodi’yi VPN olmadan kullanmak, Netflix ve YouTube gibi akış platformlarının dayattığı coğrafi kısıtlamaları atlamanıza izin vermez. Bu, nerede yaşadığınıza bağlı olarak favorilerinize erişemeyebileceğiniz anlamına gelir.

Kodi son derece güvenli bir uygulama olmasına rağmen, cihazlarınızı bozabilecek ve hatta kişisel verilerinizi bilgisayar korsanlarına ve diğer üçüncü taraflara ifşa edebilecek kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasızdır. Özellikle, açık kaynaklı yazılım olmak, herkesin uygulamada ince ayar yapabileceği ve kötü amaçlı kod içerebilecek yeni eklentiler oluşturabileceği anlamına gelir.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

Ancak bir VPN ile olasılıklar sonsuzdur.

Sanal özel ağ (VPN), verilerinizi şifreli bir tünel üzerinden yönlendiren bir hizmettir. Bu şekilde, halka açık Wi-Fi gibi güvenli olmayan ağlar üzerinden bağlanırken bile tüm trafik meraklı gözlerden korunur.

Konumunuzu blöf yapmak ve başka bir ülkeden internete giriyormuş gibi görünmesini sağlamak için bir VPN de kullanabilirsiniz, bu da size bölgenizde engellenebilecek içeriğe erişmenizi sağlar.

İyi bir VPN ayrıca sizi Kodi’de kullanmaya karar verdiğiniz herhangi bir eklentide gizlenmiş olabilecek kötü amaçlı kodlardan da koruyacaktır.

Piyasada birçok VPN hizmeti olmasına rağmen, ExpressVPN güvenli, güvenilir ve uygun fiyatlı olduğu için Kodi kullanıcıları arasında bir tarikata sahiptir. Ayrıca, ağ deneyiminiz olmasa bile ağınızı kurmanıza yardımcı olacak düzenli ve kullanımı kolay bir arayüzle birlikte gelir.

İlk olarak, nasıl yapılacağına bakalım ExpressVPN PC’de Kodi ile çalışır.

PC’de Kodi ile VPN Nasıl Kullanılır

Kullanarak bir PC’de VPN kurma ExpressVPN basittir:

 1. yetkiliyi ziyaret edin ExpressVPN web sitesi ve bir hesap için kaydolun.
 2. İhtiyaçlarınıza uygun bir abonelik planı satın alın.
 3. Windows için ExpressVPN uygulamasını indirin ve yükleyin.
 4. Kurulumdan sonra, ExpressVPN’i açın ve oturum açmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 5. Uygulamanın ana ekranı açıldığında, “Açık” düğmesine tıklayarak hizmeti etkinleştirin.
  • Uygulama daha sonra bir trafik algoritması çalıştıracak ve bir Akıllı Sunucu Konumu seçecektir; bu konum, hızınızı, mesafenizi ve gecikme sürenizi optimize ederek hizmetten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.
  • Dünyanın her yerindeki herhangi bir sunucu konumundan memnunsanız, uygulamanın seçimini yapmak iyi çalışmalıdır. Ancak, web trafiğinizi belirli bir konumdaki bir sunucuya yeniden yönlendirmek istiyorsanız 6. adıma geçin.
 6. Ana sayfada, “Akıllı Konum”un hemen yanındaki üç noktaya (üç küçük nokta) tıklayın.
 7. Kullanıcılar arasında en popüler sunucular listesinden bir sunucu seçmek için “Önerilen” seçeneğine tıklayın. Kullanılabilir sunucuların daha kapsamlı bir listesini görmek isterseniz 8. adıma ilerleyin.
 8. “Tüm konumlar”ı tıklayın. Bu, bir ülke listesi açmalı ve en az bir ExpressVPN sunucusu barındıran şehirleri göstermelidir. Örneğin, ABD’de bir sunucu istiyorsanız, New York’ta bir sunucu seçebilirsiniz.

Bir sunucu konumu seçtiğinizde, ExpressVPN web trafiğinizi otomatik olarak devralır ve her şeyi o sunucu üzerinden yönlendirmeye başlar. Artık Kodi’yi açabilir ve verilerinizin güvenliği ve güvenliği konusunda endişelenmeden radyo, müzik veya film akışı yapmaya başlayabilirsiniz.

Mac’te Kodi ile VPN Nasıl Kullanılır

Kodi ile en sevdiğiniz müzik veya filmlerin keyfini Mac’inizin rahatlığında çıkarabilirsiniz.

Ancak gizliliğinizi ve kişisel verilerinizi korurken yazılımdan en iyi şekilde yararlanmak için bir VPN’e ihtiyacınız var.

Mac’te Kodi ile ExpressVPN’i şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. yetkiliyi ziyaret edin ExpressVPN web sitesine gidin ve bir ExpressVPN aboneliği edinin.
 2. İndirin ve kurun Mac için ExpressVPN uygulaması.
 3. Uygulamayı yükledikten sonra başlatın ve oturum açmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 4. VPN’inizi yapılandırmak için ekrandaki talimatları izleyin.
 5. Kurulum tamamlandıktan sonra, bir Akıllı Sunucuya anında bağlanmak için güç düğmesine tıklayın. Belirli bir konumdaki bir sunucuya bağlanmak istiyorsanız 6. adıma geçin.
 6. İstediğiniz herhangi bir ülkede bir sunucu seçmek için “Geçerli Konum”un yanındaki üç küçük noktaya tıklayın.
 7. Tercih ettiğiniz sunucu konumunu seçtikten sonra artık Kodi’yi normal şekilde açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Roku’da Kodi ile VPN Nasıl Kullanılır

Maalesef Roku, Kodi’yi desteklemiyor. Ancak iyi haber şu ki, ekran yansıtma yoluyla PC veya Android telefon gibi Kodi destekli bir cihazı Roku’ya aktarabilirsiniz.

PC’den yayın yaptığınızı varsayarak nasıl yapacağınıza bakalım:

 1. satın al ExpressVPN abonelik planı resmi web sitesinden.
 2. ExpressVPN ile uyumlu bir VPN yönlendiricisi satın alın. İhtiyaçlarınız için hangi yönlendiricinin en iyi olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bu sayfa iyi bir başlangıç.
 3. Yönlendiriciyi kurun. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı talimatlar için, buraya tıklayın.
 4. Roku cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükleyin. Bunu yapmak için uygulamayı açın, “Ayarlar”a gidin, “Gelişmiş Sistem Ayarları”nı seçin ve “Fabrika Ayarlarına Sıfırla”ya tıklayın.
 5. Bu noktada, Roku cihazınızı sıfırdan kurmanız gerekecek. Bunu yapmak için, cihazı açın ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
 6. “Ağ seçimi” sayfasında, “Wi-Fi”yi seçin ve ardından Roku’nuzu yeni VPN yönlendiricinize bağlamaya devam edin.
 7. Roku cihazınız VPN ile hazır durumdayken bilgisayarınızı aynı Wi-Fi ağına bağlayın.
 8. Roku cihazınızda ekran yansıtmayı etkinleştirin.
 9. Şimdi PC ekranınızı Roku cihazınıza yayınlayın. Böyle yaparak,
  • PC’nizde “Ayarlar”ı açın ve “Cihazlar”ı seçin.
  • “Bluetooth veya Diğer Aygıtlar Ekle”yi tıklayın, ardından “Kablosuz Ekran”ı seçin.
  • Roku cihazınız ekranda belirdiğinde, yansıtmayı başlatmak için üzerine tıklayın.
 10. PC ekranınız Roku’nuza yansıtıldığında, Kodi’yi açın ve istediğiniz akışı yapmaya başlayın.

Güvenle ve Güvenle Akış Yapın

Gizlilik, modern dünyada giderek daha önemli bir endişe haline geldi. Hayatımızın pek çok yönü internet etrafında dönerken, insanların kişisel bilgilerinizi çalması ve bencil kazançlar için kullanması için her zamankinden daha fazla fırsat var.

Bu, özellikle PC’niz, Mac’iniz veya Roku medya oynatıcınız dahil her türlü hassas veriye erişimi olan bir cihazda Kodi kullandığınızda geçerlidir.

En iyi sonuçlar için kullanmalısınız ExpressVPN Kodi ile. Yalnızca verilerinizi güvende tutmakla kalmaz, aynı zamanda sizi kimlik hırsızlığından ve diğer çevrimiçi dolandırıcılıklardan korur. Tüm trafiğinizi askeri düzeyde yöntemlerle şifreleyerek gizliliğinizi korur, böylece hiç kimse çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı göremez.

Kodi ile içerik akışını seviyor musunuz? Bir VPN’i hangi yönlerden yararlı buldunuz?

Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory