Kült Klasikler Olmaya Hazır 10 Yeni Korku Filmi

A24 ile fotoğraf En yüksek başarılardan biri korku belirli bir projenin, izleyicileri filmin belirli bir altın statüsüne ulaşacak kadar korkunç bir şekilde korkutma yeteneğidir. Bunu yaparken, bu filmlere sonsuza dek “kült klasik” etiketi yapıştırılır ve kendilerinden sonra gelecek tüm korku filmleri için altın standart olarak kullanılır. Geçmişte, korku zımbaları gibi Kötü Ölü (1981) ve Yeniden […]

Kült Klasikler Olmaya Hazır 10 Yeni Korku Filmi

A24 ile fotoğraf

En yüksek başarılardan biri korku belirli bir projenin, izleyicileri filmin belirli bir altın statüsüne ulaşacak kadar korkunç bir şekilde korkutma yeteneğidir. Bunu yaparken, bu filmlere sonsuza dek “kült klasik” etiketi yapıştırılır ve kendilerinden sonra gelecek tüm korku filmleri için altın standart olarak kullanılır. Geçmişte, korku zımbaları gibi Kötü Ölü (1981) ve Yeniden Animatör (1985), bu projelerin, on yıllar sonra korku fanatikleri tarafından hala keyifle kullanılan sinematik hazineler olduğunu ima ederek bu özel ün kazandı.

Bu unutulmaz özelliklere rağmen, günümüzün korku dünyası şüphesiz daha sonra kült klasikler haline gelme yeteneğine sahip çok sayıda ilgi çekici filmle övünür. Bu filmlerden bazılarının birkaç yıla, hatta on yıla ihtiyacı olabilir, ancak bu, bu projelerin “kült klasik” unvanını kazanma şansını hiçbir şekilde engellemez. Öyleyse, kült klasiği olmaya hazır son 10 korku filmini inceleyelim ve keşfedelim.

Sürünme

Bulunan görüntü alt türünün sanatını ve büyüsünü tartışmasız yeniden tasavvur eden bir film için, 2014’ün Sürünme bu listeye dahil edilebilir. Bir Craigslist reklamına yanıt veren bağımsız bir film yapımcısının etrafında dönersek, reklamı yapan kişinin çok daha ciddi niyetleri olduğu ortaya çıkıyor. Peachfuzz adlı korkunç kurt adam maskesi ve Mark Duplass’ın çılgın performansı arasında, bunu inkar etmek mümkün değil. Sürünme klasik yıldızlığı kült etme yolunda.

takip ediyor

Muhtemelen, 2014’lerde sunulan çene bırakan kaygı tarafından tamamen süpürülmemiş bir korku hayranı yoktur. takip ediyor. Reşit olma korku hikayesi, birçok korku hayranının cinsel yolla bulaşan hastalıklar için bir metafor olduğuna inandığı, cinsel partnerler arasında geçen ölümcül bir lanet etrafında dönüyor. Sinematik parça, karakterler orijinal ve ham bir uhrevî varlıkla karşı karşıya kalırken, akıllara durgunluk veren kavramlara ve tüyler ürpertici senaryolara doymuş durumda.

Hazır ol ya da olma

Gelecekteki kült korku klasikleri hakkında bir liste hayal etmek, parlaklığından bahsetmeden zor. Hazır ol ya da olma. Eşsiz Samara Dokuma’nın oynadığı film, kayınpederinin onu öldürmeye çalıştığı sadist ritüelden kaçınmaya çalışan yeni taç giymiş bir eşin etrafında dönen, herkes için ücretsiz bir korku gösterisi. Yıllar geçtikçe, proje son on yılın en iyi korku filmlerinden biri olarak kabul edildi – bu da onun kült klasik statüsüne doğru açık yolculuğunu daha da sağlamlaştırıyor.

Cadı

gibi çığır açıcı projelerle Deniz Feneri Ve Cadı özgeçmişinde, Robert Eggers’ın 2015 korku filminin bu listede yer alması şaşırtıcı değil. Hit korku filminin en rahatsız edici yönlerinden biri aslında öncülüdür – topluluklarından dışlanan ve ormanın yakınında yaşamaya zorlanan bir New England ailesinin etrafında toplanıyor. Sonuç olarak, kurnaz bir cadı onlara musallat olur ve akıllara durgunluk veren bir dizi sekans, Eggers’ın filmini kült klasikler yarışmasına fırlatmaya yardımcı olur.

Yaz ortası

Günümüz korku endüstrisinin en yetenekli film yapımcılarından biri olarak, Ari Aster’ın filmlerinden en az birinin bu listede yer almaması kesinlikle bir suç olurdu. Yaz ortası İsveç’teki bir yaz ortası festivalinde akıl almaz bir tarikatı ele alıyor ve nabzı atan anları ve dramatik performansları, kült klasiği statüsünün şüphesiz geleceğe ulaşmasını sağlıyor. Tabii ki, bu listede bu statüye sahip tek Aster filmi olmayacak.

Çıkmak

Beklendiği gibi, Oscar ödüllü Jordan Peele’nin günümüzün tartışmasız en yetenekli korku film yapımcısı olduğu düşünülürse, bu sadece 2017’lere uygun görünüyor. Çıkmak spot ışığında bir an daha almalı. Halihazırda, korku filmi türün manzarasını bir bütün olarak sarsarak, güzel sinematografinin, ilahi imgelerin ve izleyicileri koltuklarının ucunda tutan bir önermenin önemini eve götürdü. Dürüst olmak gerekirse, biri tartışabilir Çıkmak dır-dir çoktan bir kült klasiği.

Barbar

2022’nin en akıllara durgunluk veren korku filmlerinden biri Zach Cregger’inki olmalı Barbar. Buna karşılık, yürekleri durduran korku deneyiminin tüm topluluk tarafından bir kült klasik olarak kabul edilmesi kesinlikle an meselesi. Elbette, rolünde kesinlikle parıldayan Justin Long gibi yerleşik bir çığlık kralına katılmanız yardımcı olur. Kaotik atlama korkularından katıksız teröre, bir kült klasiği olma yolunda inkar edilemez.

Sihirbaz

Korku fandomunda James Wan’ı görmemiş veya en azından duymamış yalnız bir ruh bulmakta zorlanacaksınız. Sihirbaz. İblis bilimci Ed ve Lorraine Warren’a bağlı çeşitli vakaların etrafında toplanan ilk filmin başarısı, sonunda tüm bir franchise’ı ve ardından bir korku sinematik evrenini başlattı. Olduğu söyleniyor, indirim yok Sihirbaz‘nin kült statüsü, onu bu listedeki en yükseklerden biri yapıyor.

kalıtsal

2018’de piyasaya sürüldüğünde, korku camiasının çoğu Ari Aster’ın eserlerini tartışmayı, analiz etmeyi ve parçalara ayırmayı bırakamadı. kalıtsal. Toni Colette ve Alex Wolff imzalı tüyler ürpertici konusu ve cesur performansları filme son on yılın en parlak, orijinal korku filmlerinden biri olarak ün kazandırdı. Bununla birlikte, şu iddia edilebilir: kalıtsal bu listedeki unvanı en çok hak eden kişidir.

X

Ti West, slasher spectacle’daki çalışmaları nedeniyle bağımsız bir film yapımcısından kısa sürede yüksek profilli, ana akım bir yönetmene dönüştü. X. Yetenekli Mia Goth’un oynadığı film, erotik projelerini çekmek için mükemmel yeri arayan bir grup genç film yapımcısı ve yetişkin film yıldızının etrafında dönüyor. Her korku filminde olduğu gibi, sonunda kaos başlar ve West, kesinlikle desteklenmesi gereken bir türe yeni bir soluk getirme konusunda müthiş bir iş çıkarır. Sonuç olarak, sadece on yıl meselesi X bir kült klasiği olarak bilinir.

Yazar hakkında

Taylor Mansfield

Taylor Mansfield

Gazetecilik sanatından etkilenen Taylor Mansfield, 10 yılı aşkın bir süredir yazıyor. Günümüzde, filmler, televizyon, ünlü haberleri ve tabii ki … *herhangi bir* korku gibi çok çeşitli konuları ele alarak WGTC’de Yazar / Editör olarak uzmanlığını ödünç veriyor! Çünkü nerede korku varsa – Taylor çok geride değil. Daha önce GamersDecide, MovieWeb ve The Nerd Stash gibi eğlence sitelerine katkıda bulunmuştur.

Teknory