Sandman Desire Oyuncusu Devam Eden JK Rowling Sohbetine Tartışıyor

Ev film Haberleri Sandman Desire Oyuncusu Devam Eden JK Rowling Sohbetine Tartışıyor En çok Netflix’in The Sandman dizisindeki Desire rolüyle tanınan Mason Alexander Park, JK Rowling sohbeti ve tıklama tuzağı makaleleri hakkında yorum yapıyor. Mason Alexander Park, en çok Netflix’in televizyon uyarlamasında Desire’ı oynamasıyla tanınır. Kum Adam, devam eden JK Rowling sohbetine ağırlık veriyor. Rowling, […]

Sandman Desire Oyuncusu Devam Eden JK Rowling Sohbetine Tartışıyor

En çok Netflix’in The Sandman dizisindeki Desire rolüyle tanınan Mason Alexander Park, JK Rowling sohbeti ve tıklama tuzağı makaleleri hakkında yorum yapıyor.


Mason Alexander Park, en çok Netflix’in televizyon uyarlamasında Desire’ı oynamasıyla tanınır. Kum Adam, devam eden JK Rowling sohbetine ağırlık veriyor. Rowling, kitabın yazarı Harry Potter dizisi, ilk olarak Haziran 2020’de, son iki yılda yalnızca giderek daha yaygın hale gelen Twitter’daki trans karşıtı yorumu nedeniyle ateş altında kaldı. O zamandan beri halk, uzun zamandır Rowling konusunda ikiye bölünmüş durumda. Harry Potter hayranlar, Rowling’in transfobik yorumları nedeniyle kendilerini seriden ayırıyor. Son zamanlarda, oyuncu kadrosu Harry Potter filmler de Rowling’in yorumlarına ağırlık verdi, bazı aktörler onu desteklerken diğerleri onu kınadı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Twitter’da yayınlanan bir ileti dizisinde, Parktrans ve non-binary bir aktör olan Rowling’in son tweet’lerinden birine yorum yapıyor. Bunu söyleyen bir tweet atan film yapımcısı Jessie Earl’ü hedef aldı. Harry Potter hayranlar, serinin önceki çalışmalarında teselli bulmakla suçlanmamalı, Büyücülük Dünyasına yeni eklemeleri desteklemek trans topluluğu için son derece zararlıdır. Rowling acı bir yanıt gönderdi, ardından Park, Rowling’in Graham Norton’un ” yorumunu alenen eşitlediği zamanı hatırlıyor.transları dinlemeliyiz“almasıyla”tecavüz ve ölüm tehditleri.” Daha sonra, Park’ın tweet’lerini haber yaparken, CBR Park’ın tıklama tuzağı başlıkları hakkında yorum yapmasına neden olan “The Sandman’s Desire Actor JK Rowling’in Trans Karşıtı Zorbalığını Eleştirdi” başlıklı makaleleri. Aşağıdaki tweet’lerine bakın:

İlgili: JK Rowling Trans Karşıtı Tartışma Açıklandı: Harry Potter Yazarı Ne Dedi?


JK Rowling’in Tartışmaları Açıklandı

JK Rowling

Rowling, 2020’deki ilk transfobik gönderisinden tartışmalara yol açmış olsa da, yazar benzer yorumlarda bulunmaya devam etti ve Twitter’ı büyük ölçüde siyasi ve trans-dışlayıcı radikal feminist bir hesap haline geldi. Rowling’in en yaygın iddiası, transların kadınlar ve bir bütün olarak feminizm için tehlike oluşturduğuna inanmasıdır. Yorumları, trans hakları örgütleri tarafından zararlı olarak nitelendirildi, ancak aynı zamanda onun feminizm anlayışını paylaşan başkalarından da destek aldı. Harry Potter oyuncular eşit olarak bölünmüştür.

Harry Potter yıldız Daniel Radcliffe, seride Rowling’e karşı çıkan, Rowling adına hayranlardan özür dileyen ve “Transseksüel kadınlar kadındır. Aksi yöndeki herhangi bir ifade, trans bireylerin kimliğini ve itibarını siler.Bununla birlikte, Ralph Fiennes ve Helena Bonham Carter gibi aktörler, görüşlerini dile getirdiğinden beri maruz kaldığı çevrimiçi tacize daha fazla vurgu yaparak onu savunmaya geldiler. söz konusu olduğunda diplomatik Harry Potter yazar.

Rowling’in görüşleri tepkilere yol açmaya devam ederken, yazar trans karşıtı bir mesaj yaymaya devam ediyor ve hatta İskoçya’da yasal cinsiyet değişimini kolaylaştıracak yasalara karşı aktif olarak kampanya yürütüyor. Ancak buna rağmen, Harry Potter rağmen, Warner Bros.’un Rowling’in yeni projelerine hala açık olduğunu söylemesiyle franchise güçleniyor gibi görünüyor. Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırlarıgişede göreceli başarısızlığı. Rowling’de en önemli olan/Harry Potter konuşma tam olarak Park’ın gönderilerinde yazdığı şeydir – transları dinlemek ve bireysel söylemden çok gerçek konulara odaklanmak.

Devamı: Cis Oyuncularının Trans Rolleri Oynaması Neden Hala Bir Sorun?

Kaynak: Mason Alexander Parkı/ Twitter

Teknory