Mars Helikopteri, Büyük Yazılım Düzeltmesinden Sonra İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Son uçuşu bu kadar gergin yapan Ingenuity güncellemesi, navigasyon sisteminde kapsamlı bir düzeltmeydi. ZDNet). NASA yetkilileri, güncellemeden önce, navigasyon programının aracın her zaman düz zemin üzerinde olacağı varsayımı altında çalıştığını söylüyor. Verilen Mars, diğer araziler arasında, bilinen en büyük dağa sahiptir (başına Britanya) ve Güneş Sistemindeki bilinen en derin vadi (üzerinden ESA), hassas, inanılmaz derecede […]

Mars Helikopteri, Büyük Yazılım Düzeltmesinden Sonra İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Son uçuşu bu kadar gergin yapan Ingenuity güncellemesi, navigasyon sisteminde kapsamlı bir düzeltmeydi. ZDNet). NASA yetkilileri, güncellemeden önce, navigasyon programının aracın her zaman düz zemin üzerinde olacağı varsayımı altında çalıştığını söylüyor.

Verilen Mars, diğer araziler arasında, bilinen en büyük dağa sahiptir (başına Britanya) ve Güneş Sistemindeki bilinen en derin vadi (üzerinden ESA), hassas, inanılmaz derecede pahalı bir gezegenler arası helikopterin navigasyon sisteminin düzmüş gibi davranması bir dezavantaj gibi görünüyor. Bununla birlikte, herhangi bir programcının bileceği gibi, yeni ürün yazılımı yüklemek, işlerin ters gitmesine davet değilse de hiçbir şey değildir.

Şimdiye kadar bu olmadı. Ingenuity hâlâ görevini yerine getiriyor ve kritik verileri Dünya’ya geri gönderiyor. Küçük helikopter, temelde Perseverance’ın gözcüsü, potansiyel ilgi alanları hakkındaki temel verileri tanımlıyor ve geri iletiyor. Navigasyon çözüldüğüne göre, en yakın gezegen komşularımızdan biri hakkında daha ayrıntılı bilgi almayı umabiliriz.

Teknory