Marvel hayranları, Kara Panter 2’nin büyük bir “Blip” olay örgüsüne sahip olduğunu söylüyor

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-24T14:15:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-24T17:54:03 Wakanda Forever, hayranlar için büyük ölçüde harika bir zaman olsa da, onlar bile büyük bir olay örgüsünü fark etmekten kendilerini alamadılar. 2018 yapımı Black Panther’in uzun zamandır beklenen devam filmi Black Panther: Wakanda Forever nihayet sinemalarda. Filmden kesinlikle keyif aldık ve spoiler içermeyen incelememizi okuyabilirsiniz. burada. bu […]

Marvel hayranları, Kara Panter 2’nin büyük bir “Blip” olay örgüsüne sahip olduğunu söylüyor

Yayınlanan: 2022-11-24T14:15:00

Güncellenmiş: 2022-11-24T17:54:03

Wakanda Forever, hayranlar için büyük ölçüde harika bir zaman olsa da, onlar bile büyük bir olay örgüsünü fark etmekten kendilerini alamadılar.

2018 yapımı Black Panther’in uzun zamandır beklenen devam filmi Black Panther: Wakanda Forever nihayet sinemalarda. Filmden kesinlikle keyif aldık ve spoiler içermeyen incelememizi okuyabilirsiniz. burada.

bu resmi komplo Filmin özeti şöyle: “Wakanda halkı, Kral T’Challa’nın (Chadwick Boseman) ölümünün yasını tutarken, evlerini müdahale eden dünya güçlerinden korumak için savaşıyor.”

Devam filmi, Marvel Sinematik Evreninin Dördüncü Aşamasında geçiyor, yani Thanos ile Blip etkinliğinden sonra geçiyor. Bu olay aslında film içinde büyük bir olay örgüsünün bütününe yol açtığı için olay örgüsü üzerinde sandığınızdan çok daha fazla etkiye sahiptir. Açıklayalım ama önce, WAKANDA FOREVER İÇİN SPOILER UYARISI…

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Blip sırasında Wakanda’ya ne oldu?

Blip’in ne olduğunu bilmeyen birkaç dakikanız için Blip, Thanos’un (Josh Brolins) Sonsuzluk Eldiveni kullanmasının neden olduğu, tüm yaşamın yarısını yok eden evren çapında bir yok etme olayıydı.

Yenilmezler onu tersine çevirene kadar beş yıl süren bu Blip, o zamandan beri MCU’nun sonraki filmlerinin çoğunda ele alındı, ancak Wakanda Forever’da önemli bir olay örgüsü noktası değildi.

Bu çok önemli olmasa da, bazı hayranlar Blip’in Wakanda üzerinde sahip olduğu etkinin eksikliği hakkında sorular sordular. Örneğin, filmin merkezi bir krizi var, T’Challa’yı Kara Panter olarak değiştirmek, ancak Blip tarafından ortadan kaybolduğu düşünülürse, bu daha önce ortaya çıkan bir sorun olmaz mıydı?

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bir de filmin kötü adamı Namor (Tenoch Huerta Mejía) tarafından yönetilen su altı ulusu Talokan sorunu var. Blip’ten nasıl etkilendiler?

Hayranlar, sosyal medyada Wakanda Forever komplo deliklerini tartışıyor

Hayranlar sosyal medyada bu konuları tartıştı: “Kara Panter 2’de Thanos’tan kısaca bahsetmekten daha fazlasına ihtiyacım var,” diye yazdı bir Twitter kullanıcısı. “Blip sırasında Wakanda’yı kim yönetti? T’Challa için cenazeleri mi vardı? T’Challa ile yas hakkında bir film izledik ama onun daha önce nasıl iki kez öldüğüne dair hiçbir şey yoktu.”

Bir başkası “#WakandaForever’da açık arsa deliği” yazdı. “Wakanda ondan önce onun yokluğunda ne yapıyordu? Muhtemelen annesi yönetiyordu. O dönemde Kara Panter kimdi? Bir tane var mıydı? Bir tane isteyecekler ya da buna ihtiyaçları olacak gibi görünüyor.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Bip…. Namor ve halkı etkilenmedi mi?” başka bir soruydu, “Yüzeye çıkmak onların kullandığından daha iyi bir sebep gibi görünüyor.”

Black Panther: Wakanda Forever şu anda sinemalarda izlenebiliyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow