Mattel, “I am Kenough” Hoodie ve Diğer Ürünlerini Satıyor

Uyarı: Aşağıdaki makale için spoiler içerir Barbie. Erkeklerin Greta Gerwig’e gücenerek aptal olmalarının birçok nedeninden biri Barbie erkek kahramandan düşmana dönüşen Ken’in (Ryan Gosling) en iyi şakaları almasıdır. Örnek olay: Filmin sonuna doğru, Barbie’ler, Kens of Barbieland tarafından kendilerine dayatılan bir günlük ataerkilliği parçaladıktan sonra, Gosling’in üzerinde “I am Kenough” yazan bir kapüşonlu görüyoruz. Elbette, […]

Mattel, “I am Kenough” Hoodie ve Diğer Ürünlerini Satıyor

Uyarı: Aşağıdaki makale için spoiler içerir Barbie.

Erkeklerin Greta Gerwig’e gücenerek aptal olmalarının birçok nedeninden biri Barbie erkek kahramandan düşmana dönüşen Ken’in (Ryan Gosling) en iyi şakaları almasıdır. Örnek olay: Filmin sonuna doğru, Barbie’ler, Kens of Barbieland tarafından kendilerine dayatılan bir günlük ataerkilliği parçaladıktan sonra, Gosling’in üzerinde “I am Kenough” yazan bir kapüşonlu görüyoruz.

Elbette, bu iyi bir kelime oyunu, ancak şakayı gerçekten kalıcı kılan şey, Ken’in değerini her zaman Barbie’den ne kadar ilgi ve hayranlık gördüğüne göre ölçtüğünün farkına varmasıdır, ki bu, Gerçek Dünyanın ataerkisine düşmesinin tek nedenidir. Ken, kendisinin ana olay olabileceğini anladığında, artık kendini güvensiz hissetmiyor; dolayısıyla artık ataerkiye ihtiyacı yoktur. “Kenough” sadece yeni bir “ değilgidip getirmekRenkli, kadın merkezli bir anlatımla tanıtılan benzeri bir terim. Bu, kadınların güçlenmesiyle tehdit edilmeyen bir erkeklik beyanı. Bunu hayal edin!

“Kenough” kıyafetlerini nereden satın alabilirsin?

Ken’in kapşonlusunun üzerinde yazılan yeni mantrayı görür görmez, izleyicilerin kendi “Kenough” ürünlerini satın almalarının an meselesi olduğunu biliyorduk. Görünüşe göre bu süre, Mattel’in izniyle, açılış haftasonundan sadece birkaç saat sonra.

Mattel’in ikonik oyuncak bebeklerinin toplumun pek çok yönünü eleştiren ve aynı zamanda şirketin sözcüsü olarak çılgın bir Will Ferrell kullanan bir filme ilham vermesine izin verecek kadar havalı olduğuna inanamıyoruz – apaçık bir F-bombasını gizlemek için ortaya çıkan logolarından bahsetmiyorum bile. Ancak şirketin, “Kenough” da dahil olmak üzere filmde gösterilen hemen hemen her şeyi satarak karı görecek kadar kapitalist olduğuna inanıyoruz.

Yine de, daha fazla erkek giyseydi, muhtemelen kültür hakkında daha az üzülürdük. büyükanne merch, bu yüzden bu girişimi yürekten destekliyoruz. Mattel’in sitesinde ön siparişler alındı ​​ve ürünlerin Eylül ayı sonuna kadar sevk edilmesi planlanıyor.

İlginç bir şekilde, Universal’in çevrimiçi mağazasında henüz üzerinde Cillian Murphy’nin yüzü olan “I’m Be Death” atletleri listelenmedi, ki bu kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor.

Teknory