‘Mavi Böcek’ Yıldızı, ‘Batman Bir Faşisttir’ Tepkisine Hitap Etti

DC’nin önceki üç filminin hepsi başarısız olduğu için – siyah adam, Shazam! 2Ve Flaş – görünüşe göre mavi böcek, şanslarını tersine çevirmek için listelerindeki bir sonraki film. Şimdi, filmin yönetmeni ve yıldızı vizyona girmeden önce filmin en büyük tartışmalarından birini ele alarak izleyicilerden gelebilecek her türlü kötü niyetin önüne geçmeye çalışıyor: Fragmandaki korkunç “Batman faşisttir” […]

‘Mavi Böcek’ Yıldızı, ‘Batman Bir Faşisttir’ Tepkisine Hitap Etti

DC’nin önceki üç filminin hepsi başarısız olduğu için – siyah adam, Shazam! 2Ve Flaş – görünüşe göre mavi böcek, şanslarını tersine çevirmek için listelerindeki bir sonraki film. Şimdi, filmin yönetmeni ve yıldızı vizyona girmeden önce filmin en büyük tartışmalarından birini ele alarak izleyicilerden gelebilecek her türlü kötü niyetin önüne geçmeye çalışıyor: Fragmandaki korkunç “Batman faşisttir” sözü.

Süper kahraman filmlerini çok ciddiye alan insanların klasik bir örneğinde, filmde George Lopez’in Rudy Amca’sının söylediği söze biraz tepki geldi. içinde bir makale olarak film yapıcı doğru bir şekilde işaret edildiğinde, bu büyük olasılıkla “Rudy Batman’in bu görüşüne sahip olduğu için, bunun Blue Beetle film yapımcılarının da sahip olduğu anlamına gelmesi gerektiğine inanan” “edebiyatçılardan” kaynaklanıyordu.

Ancak hem yönetmen mavi böcek, Ángel Manuel Soto ve yıldızı Xolo Maridueña, yeni bir röportajda bu konuda rekor kırmaya karar verdi. Soto, Rudy’nin düzensiz bir komplo teorisyeni ve bir sepet davası olarak tasvir edilmesi gerektiğini, bu nedenle görüşünün çok ciddiye alınması gerekmediğini açıkladı. Soto’nun açıklaması şu şekilde:

“Rudy’nin diğer süper kahramanlar hakkında konuşma şekliyle hep eğlenmek istedik. […] Bu yüzden ona kızan insanlara, bize bir şans verin. Sadece sevdiğimiz karakterlerle eğlenmeye çalışıyoruz. Ve filmimizde herkes Batman’i, Süpermen’i ve Flash’ı seviyor […] Ve elbette hepimizin olması gerektiği gibi hepsi hakkında eleştirilerimiz var. Ancak bu, Batman’den nefret ettiğimiz anlamına gelmez. Batman’i seviyoruz.”

Blue Beetle, AKA Jaime Reyes’i oynayan Maridueña, röportajda alaycı bir şekilde “F that!” Ancak Maridueña, tüm ciddiyeti içinde, izleyicilerin dizeyi istedikleri gibi yorumlamakta özgür olmaları gerektiğini kaydetti:

“Belki Jaime ve seyirciler Rudy ile aynı fikirde değiller ama kendi fikrini söylemene izin var. Sorun yok […] Eğer bu konuda bir şeyler hissettiysen, mesele buydu. Bu yüzden bence katılıyorsanız, katılmıyorsanız oraya bir sebeple konulmuştur. Ve biliyorsun, evlerinde Batman mabetleri olan herkes onları orada tutabilir ve endişelenmelerine gerek yok.”

Şahsen ben her zaman “Batman bir faşist!” satırının, fragmanı ilk kez izledikten sonra yanak olması gerekiyordu. Bununla birlikte, Zack Snyder’ın, Ben Affleck’ten Bruce Wayne’in suçluların etini sıcak bir dağlama demiriyle yaktığı karakterin baskıcı derecede asık suratlı yorumu göz önüne alındığında, bu ifadeye katıldığınız için size kızmam. Batman v Superman: Adaletin Şafağı – orijinal olarak yazıldığında teknik olarak bu evrende bir şeydi. Bununla birlikte, Blue Beetle şimdi yeniden başlatılan DCU’nun ilk kahramanı olarak faturalandırılıyor, bu yüzden belki de Snyderverse bağlantısı artık tamamen ölmüştür (Henry Cavill’in “gömün” diyen bir GIF’ini işaretleyin. BvS). Ne olursa olsun, çok daha hafif tonu ve komik anları mavi böcek nazaran BvS DC’nin nihayet mizahı ve kalbiyle bu Marvel büyüsünün bir kısmından yararlanabileceğinin sinyalini verebilir.

görmek zorunda kalacağız mavi böcek DC için parlak bir gişe hasılatı böceğine veya 18 Ağustos’ta vizyona girdiğinde yalnızca Sisifos bok böceklerinin ilgisini çeken başka bir ezici yığına yol açacak.

Teknory