MCU 4. Aşamadaki Her Kadim Kalıntı (ve Ne Kadar Güçlüler)

MCU’nun 4. Aşaması film serisine pek çok yeni karakter ve yer getiriyor, ancak aynı zamanda geçmiş hikayeleri hakkında çok az bilgi içeren birkaç eski ve güçlü kalıntıyı da tanıtıyor. Sonsuzluk eldiveni, Stormbreaker, Kaptan Amerika’nın kalkanı ve Demir Adam’ın teknolojisi gibi MCU’da görülen tonlarca inanılmaz silah var, ancak bunlar 4. Aşamada görülen birkaç eski kalıntıyla karşılaştırılamaz. […]

MCU 4. Aşamadaki Her Kadim Kalıntı (ve Ne Kadar Güçlüler)

MCU’nun 4. Aşaması film serisine pek çok yeni karakter ve yer getiriyor, ancak aynı zamanda geçmiş hikayeleri hakkında çok az bilgi içeren birkaç eski ve güçlü kalıntıyı da tanıtıyor. Sonsuzluk eldiveni, Stormbreaker, Kaptan Amerika’nın kalkanı ve Demir Adam’ın teknolojisi gibi MCU’da görülen tonlarca inanılmaz silah var, ancak bunlar 4. Aşamada görülen birkaç eski kalıntıyla karşılaştırılamaz. 5. ve 6. Aşamalar oyuna girerken önümüzdeki dört yıl boyunca, MCU’ya tanıtılan bu ilginç kalıntıların daha fazlası olabilir.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

4. Aşamadaki antik kalıntılar, Multiverse Saga’nın kurduğu bir trend üzerine inşa ediliyor. Ara sıra yeni bir Marvel projesi, yeni bir kahramanla çok güçlü bir silah sunar ve tarihine ve güçlerine hafifçe değinir. Şimdiye kadar, Aşama 4’te tanıtılan yalnızca dört güçlü kalıntı var ve bunlardan yalnızca ikisi görüldükleri projelerde tutarlı bir şekilde kullanıldı. Diğer ikisiyle birlikte, biri kredi sonu sahnesinde tanıtılıyor ve diğeri görülüyor projesinde adil bir miktar tarar, ancak yine de kökenleri ve güçleri hakkında pek çok cevaplanmamış soru bırakır. İşte MCU’nun 4. Aşamasında görülen dört eski kalıntı ve hepsinin ne kadar güçlü olduğu.

İlgili: MCU’da Onaylanan Her Asgard Silahı


On Yüzük

Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi Aşama 4’e tanıtılan ilk antik kalıntı olan On Yüzük’ü içerir. film, Shang-Chi’nin babası Wenwu’nun (Tony Leung) On Yüzüğü yaklaşık bin yıldır elinde tuttuğunu ve onları güç kazanmak için kullandığını açıklıyor. Shang-Chi (Simu Liu) babasının hayatına geri çekildiğinde, babasının gücünün doğası ve Ta Lo’yu yok etme niyeti hakkında daha çok şey öğrenir. On Yüzüğü ele geçirmek ve babasını durdurmak için yola çıkar.

MCU’daki On Yüzüğün kökeni oldukça gizemlidir. Shang-Chi nasıl yapıldıkları ve nereden geldikleri konusunda pek fazla açıklama sunmuyor. Güçler açısından, On Yüzük, Wenwu’nun Dweller-in-Darkness’ı yenmesi için Shang-Chi’ye onların kontrolünü verdiğinde görüldüğü gibi, onları kullanan kişiye gelişmiş güç ve mistik yetenekler verir. Filmin kredi sonu sahnesi, Antik kalıntının Vibranium’dan yapılmadığını ve Mistik Sanatların Ustalarının kodeksinde bulunamayacağını açıklayan On Yüzük hakkında biraz daha fazla fikir veriyor. Bu eski kalıntı hakkında bilgi eksikliğine rağmen, güçleri ve MCU’nun geleceği açısından önemi ile göründüğünden daha fazlası olduğu açıktır.

Abanoz Bıçak

Eternals Abanoz Bıçak

Ebony Blade, filmin son jeneriğinde görülüyor. Ebediler, Dane Whitman’ın (Kit Harrington) aile geçmişinin bir parçası olarak. ile eski bir davayı açar. Ölüm benim ödülüm” üzerine farklı bir dilde kazınmış ve içinde Abanoz Bıçak yatıyor. Onu almak için gergin görünüyor ve Marhershala Ali’nin Bıçağı olduğu onaylanan ekran dışı bir sesle kesintiye uğradı. Antik kalıntı, bu kredi sonu sahnesinden bu yana ekranda henüz görülmedi, ancak kılıç büyük olasılıkla Whitman’ın karakteri için önemli bir rol oynuyor.

Dane Whitman’ın kılıcı, Marvel Comics’teki Kara Şövalye’nin büyülü silahıdır ve Merlin ile Sir Percy tarafından dövülmüştür. Güçleri arasında büyüyü saptırmak ve emmek, herhangi bir nesneyi kesmek ve onu kullanan kişinin ölümünü önlemek yer alır. Kullanıcı ayrıca Ebony Blade’in güçleri tamamen serbest kaldığında kendi etrafında siyah bir zırh takımı oluşturabilir. Ancak, bu güçler korkunç bir lanetle gelir: Abanoz Bıçak, onu kullanan herkesi bozar ve onların şiddet ve ölüm arzusunu artırır. Bu lanet, kutsal emaneti ve onu kullananı daha güçlü kılar, ancak bu artan gücün bedeli ölümcüldür.

İlgili: Dane Whitman’ın Gizli Aile Tarihi Açıklandı

Bu eski kalıntı, Dane Whitman’ın MCU’daki geleceğinin anahtarıdır ve çizgi romanlarda görülen büyücülük ve sihir güçleri, Multiverse Saga’da büyüyen mistisizm temasına çok iyi uyar. Bu, MCU’da görülen açık ara en ölümcül eserlerden biridir ve şu anda kökeni bilinmemekle birlikte, Kit Harrington’ın karakterinin gelecekteki görünümleri Ebony Blade’e biraz ışık tutacaktır. Karakter ve silahın gelecekte ortaya çıkması muhtemeldir. Ebediler proje veya hatta Bıçak ağzı.

Kamala’nın Bilezikleri

Kamala'nın Bilekliği

Kamala’nın bilezikleri ilk olarak Disney+’da ortaya çıktı Bayan Marvel dizisi ve güçlerinin kilidini açmada kilit bir rol oynuyorlar. Bu eski kalıntı, Bayan Marvel’ın çizgi roman versiyonundan büyük bir değişiklik, ancak serideki tanıtımı, kökenleri ve güçleri hakkında çok şey sergiliyor. Bayan Marvel’in MCU güçleri, güçlerini kanalize etmek ve fotonik enerjiyi kullanmak için bileziklere ihtiyaç duyar. Bedeninin büyümesine, uzuvlarını esnetmesine ve “Sert ışık.” Bilezikler aynı zamanda Noor’un alternatif boyutuna, Clandestines’in geldiği bir yere erişmesini sağlıyor.

Bu kalıntı, mutant güçlerinin kilidini açtığı ve aile geçmişini ve güçlerinin kökenlerini ortaya çıkardığı için hikayesinin önemli bir parçası. Bilezikleri için çizgi roman referansı olmadığı için, onlar hakkında tek bilgi kaynağı, Bayan Marvel Disney+’ta göster. Bilekliklerin içlerinde bir çeşit kozmik enerji barındırdığı açık. Dizinin son bölümünün kredi sonu sahnesi, Captain Marvel ve Kamala Kahn yer değiştirmeden önce parlayan bilezikleri gösteriyor, bu da evrendeki en güçlü kahramanlardan birini iradeleri dışında ışınlayabilecekleri anlamına geliyor.

kan taşı

Bloodstone Kurtadam Gece

Aşama 4’te ortaya çıkan en son antik kalıntı, Kan Taşı’dır. Gece Kurtadam. Bloodstone, koyu kırmızı rengi ve ondan yayılan ışıkla Reality Stone’a benzer bir görünüme sahiptir. Özel, nesillerdir Bloodstone ailesinde olduğunu ortaya koyuyor, ancak nereden geldiğinden bahsetmiyor.

Güçlerinden bahsederken, Verussa Jack’i canavar formuna dönüştürürken bir büyü okurken Kan Taşı daha çok sihir aleminde yatıyor gibi görünüyor. Özelde ayrıca Bloodstone’un kullanıcıya gelişmiş güç ve koruma sağladığı ve daha uzun yaşama yeteneğini artırdığı belirtiliyor. Night’s tarafından kurt adam Kan taşı, antik kalıntıyla temasa geçemeyecekleri için canavarlar için de tehlikelidir, yoksa onları kızdırır ve zayıflatır. Sonsuzluk Taşlarının hiçbiri kadar ölümcül görünmüyor, ancak yine de gösterilen çok güçlü bir silah. MCU’nun 4. Aşaması. Sihir ve büyücülük etrafında dönen bu kalıntıların güçleri ile MCU’nun geleceği üzerinde büyük olasılıkla önemli bir etki yapacaklar.

Sonraki: Marvel, Fatih Kang’ı Yenecek Bir Silaha Sahip Olabilir

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory