Meta, WhatsApp ve Messenger için ‘AI karakterleri’ oluşturacak

ChatGPT gibi sohbet robotları bir gün günlük hayatımızın önemli bir parçası olabilir ve Facebook, onları sohbet uygulamaları Messenger ve WhatsApp’a yerleştirerek bunu kolaylaştırıyor. bir gönderide Pazartesi günü yayınlandı(Yeni bir sekmede açılır)Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin “üretken yapay zekaya odaklanan yeni bir üst düzey ürün grubu (…)” oluşturduğunu söyledi. Ekip, “yaratıcı ve ifade araçları” oluşturarak başlayacak, […]

Meta, WhatsApp ve Messenger için ‘AI karakterleri’ oluşturacak

ChatGPT gibi sohbet robotları bir gün günlük hayatımızın önemli bir parçası olabilir ve Facebook, onları sohbet uygulamaları Messenger ve WhatsApp’a yerleştirerek bunu kolaylaştırıyor.

bir gönderide Pazartesi günü yayınlandı(Yeni bir sekmede açılır)Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin “üretken yapay zekaya odaklanan yeni bir üst düzey ürün grubu (…)” oluşturduğunu söyledi.

Ekip, “yaratıcı ve ifade araçları” oluşturarak başlayacak, ancak uzun vadede “insanlara çeşitli şekillerde yardımcı olabilecek AI karakterleri” geliştirmeye odaklanacak.

AYRICA BAKINIZ:

Snapchat, yeni My AI özelliği için OpenAI chatbot yetenekleri ekliyor

Bu kişiler, Facebook’un WhatsApp ve Messenger gibi sohbet uygulamalarında ve ayrıca Instagram gibi fotoğraf uygulamalarında ve ayrıca “video ve çok modlu deneyimlerde” oluşturulacak.

Zuckerberg, bu kullanıcı deneyimlerinin gerçek hayatta nasıl çalışacağına dair çok fazla ayrıntı paylaşmadı ve şirketin ilgi çekici bir şey inşa etmesinden önce “yapılması gereken çok temel iş” olduğunu kabul ediyor.

Başka bir deyişle, önce daha basit yapay zeka tabanlı özellikler ve araçlar bekleyin. Mükemmel Instagram filtresini oluşturmanıza yardımcı olabilecek veya Messenger’daki sorularınızı yanıtlayabilecek tam teşekküllü AI botları daha sonra gelecek.

Messenger’daki sohbet robotlarının 2016 gibi erken bir tarihte var olduğunu, ancak ChatGPT’nin sunduğu insan benzeri konuşma düzeyine yakın hiçbir şeye sahip olmadıklarını belirtmekte fayda var. Meta ayrıca son zamanlarda, gevşek bir şekilde tanımlanmış bir dizi sanal gerçeklik ve bir dereceye kadar AI içeren ilgili teknolojiler olan Metaverse’ye büyük yatırım yaptı.

Facebook’un girişimi, OpenAI’nin sohbet robotu ChatGPT’nin dünyanın en popüler uygulamalarından birine hızlı yükselişinin ardından geldi. OpenAI’de bir yatırımcı olan Microsoft, ChatGPT’nin teknolojisini kendi arama motoru Bing’e dahil etmek için hızla harekete geçti; Snapchat kısa süre önce duyurdu yapay zeka sohbet robotu (Yeni bir sekmede açılır)Google, AI ile ilgili birkaç proje üzerinde de çalışıyor.

Teknory