Microsoft Edge’in Google Chrome’u indirdiğinizde açılan yeni bir anketi var

Edge, web sörfçülerini Google Chrome kullanmaktan caydırmak için bir kampanya yürütüyor. Kullanıcılara Chrome ile aynı motorda (örn. Chromium) çalıştığını bildiren banner’lardan, Windows kullanıcılarının Chrome’u varsayılan tarayıcıları yapmalarını zorlaştırmaya kadar Microsoft, kullanıcıların Edge’ten vazgeçmesini kolaylaştırmıyor. Ancak şu şekilde Neowin Görüldüğü gibi Edge bir anketle bunu bir adım daha ileriye taşıyor. Microsoft, Google Chrome kullanıcılarına neden Edge’i […]

Microsoft Edge’in Google Chrome’u indirdiğinizde açılan yeni bir anketi var

Edge, web sörfçülerini Google Chrome kullanmaktan caydırmak için bir kampanya yürütüyor. Kullanıcılara Chrome ile aynı motorda (örn. Chromium) çalıştığını bildiren banner’lardan, Windows kullanıcılarının Chrome’u varsayılan tarayıcıları yapmalarını zorlaştırmaya kadar Microsoft, kullanıcıların Edge’ten vazgeçmesini kolaylaştırmıyor.

Ancak şu şekilde Neowin Görüldüğü gibi Edge bir anketle bunu bir adım daha ileriye taşıyor.

Microsoft, Google Chrome kullanıcılarına neden Edge’i istemediklerini soruyor

Chrome’u indirirseniz (sizi vazgeçirmeye çalışan birkaç istemi göz ardı ettikten sonra), yan tarafta aşağıdakileri söyleyen bir anket görünecektir:

Microsoft Edge’in anketi.
Kredi bilgileri: Microsoft

Sana sahip olmayı seviyoruz!

Neden başka bir tarayıcı denediğinizi bize anlatmak için lütfen bir dakikanızı ayırabilir misiniz?

  • Google’da kolayca arama yapamıyorum

  • Google dokümanlarıma erişemiyorum

  • Burada favorilerim veya şifrelerim yok

  • Çok fazla reklam ve açılır pencere

  • Haber akışını sevmiyorum

  • Çok yavaş

  • Web sitelerim çalışmıyor Microsoft Kenar

  • Nedenim listelenmiyor

Keşke bu anketin yanında “Diğer” butonu da olsaydı. Bana sorarsanız Google Chrome’u sırf alışık olduğum için tercih ediyorum.

Buna göre Windows Merkezi, anket muhtemelen test aşamasında çünkü bazıları görebilirken bazıları göremiyor. Google Chrome’u indirmeye çalıştığımda bunu görebiliyorum, ancak ilginç bir şekilde, Firefox ve Brave dahil diğer tarayıcı yükleyicilerini indirmeye çalıştığımda bu anket görünmüyor.

Anket biraz sıkıcı olsa da (Edge kullanıcıları, Microsoft tarayıcısından yeterince “beni seç!” içeriğiyle uğraşıyor), kullanıcıların Chrome’u indirmesini engellemiyor.

Teknory