Microsoft gerçekten o sahte Xbox denetleyicisini kullanmanızı istemiyor

Adamya Sharma / Android Otoritesi TL;DR Microsoft, lisanssız üçüncü taraf aksesuarların Xbox konsollarında çalışmasını engellemeye başlamış gibi görünüyor. Kullanıcılar, lisanssız bir üçüncü taraf aksesuara bağlanırken yeni bir “0x82d60002” hata mesajı bildiriyor. Bu hamlenin, Microsoft’un Xbox aksesuar lisanslama programının daha geniş bir şekilde açılmasının öncesinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Xbox Series X, en sevdiğimiz oyun konsollarımızdan biri […]

Microsoft gerçekten o sahte Xbox denetleyicisini kullanmanızı istemiyor

Adamya Sharma / Android Otoritesi

TL;DR

  • Microsoft, lisanssız üçüncü taraf aksesuarların Xbox konsollarında çalışmasını engellemeye başlamış gibi görünüyor.
  • Kullanıcılar, lisanssız bir üçüncü taraf aksesuara bağlanırken yeni bir “0x82d60002” hata mesajı bildiriyor.
  • Bu hamlenin, Microsoft’un Xbox aksesuar lisanslama programının daha geniş bir şekilde açılmasının öncesinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Xbox Series X, en sevdiğimiz oyun konsollarımızdan biri ve Game Pass ve Game Pass Ultimate programı aracılığıyla her ay yeni oyunlar oynamak için harika bir platform olduğu için onu seviyoruz. Ancak Microsoft’un platformda bazı önemli değişiklikler yapacağı görülüyor. Yeni bir rapor, şirketin önümüzdeki haftalarda konsollarında izin verilmeyen aksesuarların kullanımını engellemek için çalıştığını öne sürüyor.

tarafından hazırlanan bir rapora göre Windows MerkeziMicrosoft, bir kullanıcı “Xbox için Tasarlandı” programı kapsamında resmi olarak lisanslanmayan bir üçüncü taraf aksesuara bağlandığında yeni bir “0x82d60002” hata mesajı görüntülemeye başladı.

Xbox Series X ve Series S Resmi olmayan aksesuar hatası 0x82d60002

Hata mesajında ​​aksesuarın çalışmayı durduracağı gelecek tarih olarak 12 Kasım 2023 belirtiliyor ancak kullanıcılar, aksesuarlarının Xbox konsollarıyla çalışmayı zaten durdurduğunu bildiriyor.

Pek çok farklı oyun kumandasını (PlayStation 5’in DualSense kumandası gibi) birçok Xbox konsoluyla kullanmanıza olanak tanıyan adaptörler üreten Brook Gaming gibi markalar da onaylamak adaptörlerinin de etkilenenler arasında olduğunu söyledi.

Brook Gaming Xbox adaptörü çalışmıyor

Raporda, klavye ve fare işlevlerini kullanmanıza izin veren ancak Xbox kumandası görünümüne bürünen tartışmalı aksesuarların henüz etkilenmediği belirtiliyor. Bu tür aksesuarlar bazı oyunlarda adil olmayan avantajlar elde etmek için kullanıldığı gibi, aynı zamanda meşru erişilebilirlik ihtiyaçlarına hizmet etmek için de kullanılmaktadır.

Microsoft neden üçüncü taraf lisanssız aksesuarları engelliyor? Rapor, bunun Microsoft’un “Xbox için Tasarlanmış” lisanslama programının daha geniş bir şekilde açılması beklentisiyle olabileceğini tahmin ediyor. Microsoft şu ana kadar lisansını verme konusunda oldukça seçici davrandı ancak şirket, üçüncü taraf denetleyiciler ve daha fazlası için resmi lisans sertifikasyonu için bir onay süreci üzerinde çalışıyor olabilir. Bu, oyunu bozan aksesuarları uzak tutacaktır, ancak aynı zamanda örneğin dövüş oyunu oyun çubukları gibi meşru aksesuarlara da ikincil zarar verecektir.

Xbox iş ortağı donanım programı için tasarlandı

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Xbox ile çalışacak bir oyun kumandası veya başka bir aksesuar arıyorsanız ambalajın üzerindeki yeşil “Xbox için Tasarlandı” sembolünü arayın.


Microsoft gerçekten o sahte Xbox denetleyicisini kullanmanızı istemiyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow