Microsoft, rakip AI sohbet robotlarını Bing verilerinden kesmekle tehdit ediyor

Görünüşe göre AI chatbot savaşları kızışıyor. Microsoft’un, diğer şirketlerin arama motoru Bing’den gelen verileri kullanmasını engellemeyi düşündüğü bildiriliyor. Bloomberg bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) Microsoft, şirketlerin verileri kendi sohbet botları için kullanmayı bırakmaması halinde Bing destekli iki ayrı arama motorunu kapatmakla tehdit etti. bu Bloomberg Rapor, anlaşmazlığa hangi şirketlerin dahil olduğunu belirtmedi ve DuckDuckGo, Yahoo ve […]

Microsoft, rakip AI sohbet robotlarını Bing verilerinden kesmekle tehdit ediyor

Görünüşe göre AI chatbot savaşları kızışıyor. Microsoft’un, diğer şirketlerin arama motoru Bing’den gelen verileri kullanmasını engellemeyi düşündüğü bildiriliyor.

Bloomberg bildirildi(Yeni bir sekmede açılır) Microsoft, şirketlerin verileri kendi sohbet botları için kullanmayı bırakmaması halinde Bing destekli iki ayrı arama motorunu kapatmakla tehdit etti. bu Bloomberg Rapor, anlaşmazlığa hangi şirketlerin dahil olduğunu belirtmedi ve DuckDuckGo, Yahoo ve You.com dahil olmak üzere birçok arama motoru Bing’e güveniyor.

AYRICA BAKINIZ:

DuckDuckGo, bir AI asistanı başlatan en son arama motorudur

DuckDuckGo ve You.com gibi siteler, Bing’in Microsoft’tan arama verilerini, kendi arama motoru yeteneklerini geliştirmek için sayısız şekilde kullanmak üzere lisanslar. Fakat, Bloomberg Microsoft, Bing’in şu anda nasıl kullanıldığı konusunda iyi olsa da, şirketin “Bing’in arama dizinini AI sohbet botları için yem olarak kullanma” sınırını çizdiğini bildiriyor.

Görünüşe göre bugünlerde herkesin OpenAI’nin ChatGPT’si, Google’ın Bard’ı ve Microsoft’un Bing Chat’i ile bir yapay zeka sohbet robotu var. Microsoft’un hangi firmaları uyardığını bilmezken, Verge notları(Yeni bir sekmede açılır) DuckDuckGo, You.com ve Neeva’nın kendi yapay zeka ürünlerini piyasaya sürdüğünü.

Üretken yapay zeka ve yapay zeka sohbet robotları, şüphesiz the 2023’ün teknolojik yeniliği. Görünüşe göre yapay zeka botlarının yeni yetenekleri ve sürümleri her gün piyasaya çıkıyor. Örneğin Bing, kısa bir süre önce yapay zeka aracılığıyla görüntü oluşturma özelliğini başlattı. Gelişmekte olan alanda üstünlük için savaşan sayısız teknoloji deviyle, Microsoft’un yapay zeka alanı söz konusu olduğunda diğer şirketlerin söz konusu verilere erişimini sınırlamaya çalışması mantıklı.

Teknory