Microsoft, yeni ve eski Surface cihazlarına iki yıl daha destek veriyor

Beklenmedik bir hareketle Microsoft, Surface cihaz destek sayfasını sessizce güncelledi. Şirket artık Surface dizüstü bilgisayarlarının iki yıl daha donanım yazılımı desteği alacağını belirtiyor. İlk kez fark edilen Windows MerkeziMicrosoft, özelliğini değiştirdi Surface cihazı destek sayfası 1 Ocak 2021’den sonra piyasaya sürülen tüm Surface cihazlarının altı yıllık ürün yazılımı güncellemelerini alacağını duyurmak. Daha önce Microsoft yalnızca […]

Microsoft, yeni ve eski Surface cihazlarına iki yıl daha destek veriyor

Beklenmedik bir hareketle Microsoft, Surface cihaz destek sayfasını sessizce güncelledi. Şirket artık Surface dizüstü bilgisayarlarının iki yıl daha donanım yazılımı desteği alacağını belirtiyor.

İlk kez fark edilen Windows MerkeziMicrosoft, özelliğini değiştirdi Surface cihazı destek sayfası 1 Ocak 2021’den sonra piyasaya sürülen tüm Surface cihazlarının altı yıllık ürün yazılımı güncellemelerini alacağını duyurmak. Daha önce Microsoft yalnızca dört yıla kadar destek sunuyordu. Ayrıca, 2021’den önce piyasaya sürülen ancak dört yıldan uzun süredir desteği olan cihazlar için güncellenmiş bir hizmet sonu tarihinin yayınlanacağı da belirtiliyor.

  • 1 Ocak 2021’den önce piyasaya sürülen cihazlar için: Surface cihazları, cihazın ilk piyasaya sürülmesinden itibaren en az dört yıl boyunca sürücü ve ürün yazılımı güncellemelerini alacaktır. Destek süresinin dört yıldan uzun olması durumunda güncel hizmet bitiş tarihi, son hizmet tarihinden önce yayınlanacaktır.
  • 1 Ocak 2021 ve sonrasında piyasaya sürülen cihazlar için: Surface cihazları, cihazın ilk piyasaya sürülmesinden itibaren en az altı yıl boyunca sürücü ve ürün yazılımı güncellemelerini alacaktır. Destek süresinin altı yıldan uzun olması durumunda, son bakım tarihinden önce güncellenmiş hizmet sonu tarihi yayınlanacaktır.

Belgelerde sayfa, Surface Pro’dan (5. nesil) yakın zamanda piyasaya sürülen Surface Laptop Go 3’e kadar genişletilmiş desteğe uygun olan her şeyi listeliyor. Bu, bu yıl piyasaya sürülen bir Surface cihazı satın aldıysanız, cihazın 2029’a kadar ürün yazılımı güncellemelerini alacağı anlamına gelir.

Donanım yazılımı güncellemeleri, işletim sistemi güncellemeleriyle tam olarak aynı değildir ancak yine de önemlidir. Bu güncellemeler pil ömrü, performans ve güvenlik gibi hususların iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

Microsoft, yeni ve eski Surface cihazlarına iki yıl daha destek veriyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow