Minecraft’ta Güç İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft’taki iksirler, hayatta kalmayı parkta yürümek kadar kolay hale getiren pek çok fayda sağlarken, diğerleri tüketildiğinde felaket olabilir. Güç İksiri, demlemek için en iyilerden biridir çünkü oyunculara önemli bir hasar artışı sağlar. Ancak, herkes Minecraft’ta bira yapma sanatında ustalaşmadı. Şans eseri, Minecraft’taki iksirleri hazırlamak tam olarak zor değil, ancak malzemeleri toplamak biraz zaman alıyor. Aşağıda… Okumaya devam et Minecraft’ta Güç İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta Güç İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft’taki iksirler, hayatta kalmayı parkta yürümek kadar kolay hale getiren pek çok fayda sağlarken, diğerleri tüketildiğinde felaket olabilir. Güç İksiri, demlemek için en iyilerden biridir çünkü oyunculara önemli bir hasar artışı sağlar. Ancak, herkes Minecraft’ta bira yapma sanatında ustalaşmadı.

Şans eseri, Minecraft’taki iksirleri hazırlamak tam olarak zor değil, ancak malzemeleri toplamak biraz zaman alıyor. Aşağıda bu yararlı içecekleri yapmakla ilgili her şeyi öğreneceksiniz.

Neye ihtiyacın var

Oyuncular, Güç İksirleri yapmak için aşağıdaki malzemeleri veya nesneleri toplamalıdır.

Minecraft’ta su her yerdedir ve kumsallar su kaynakları olduğu için bol miktarda kum da bulabilirsiniz. Bu nedenle, bol miktarda kum toplamalı, bir Fırında eritmeli ve birkaç Cam Şişe yapmalısınız. Güç İksirleri yapmak için gereken temel Garip İksiri yapmak için Cam Şişeleri Su ile doldurmak gerekir.

Neyse ki, çöller gibi biyomlar da kumla doludur. Ne kadar çabuk su ve kum elde edeceğinizi belirleyen, mevcut konumunuza ve üst dünyayı nasıl keşfettiğinize bağlıdır.

Ardından, bir Bira Üretim Tezgahını oluşturan bazı taş blokları toplamak en iyisidir. Birkaç dakikalık keşif size en az üç blok netleştireceğinden, taş da her yerde bulunur. Ancak bu noktada işler daha da zorlaşmaya başlar.

Diğer malzemeler yalnızca Nether’da bulunabilir. Nether’a ulaşmak için bir Nether Portal inşa etmeli veya onarmalısınız. Birini oluşturup etkinleştirdiğinizde, kalan malzemelere erişim kazanırsınız.

Blaze Rods ve Nether Warts’ı bulmanın en iyi yolu, bir Nether Fortress bulmaktır. Bu yapılar Nether’de doğal olarak bulunur ve onları keşfederek bulmanız gerekir.

Cehennem Kalelerinde alevler bulunur, bu yüzden yeterince Alev Çubuğu elde etmek için onları öldürmeniz gerekir. Bundan sonra, Nether Kalesi çevresinde dolaşın ve Nether Warts’ı toplayın. Bu mantarlar kırmızı renktedir ve Soul Sand bahçelerinde yetişir.

Nether Warts’ın başka bir kaynağı da Bastion Remnant’tır. Bunlar Nether’de üretilen büyük kalelerdir.

Blaze Çubukları, Blaze Tozu yapmak için gereklidir, ancak Fırınlar için mükemmel yakıt yaptıkları için bazılarını işlenmemiş halde tutmak önemlidir. Bira Üretim Tezgahı yapmak için birine ihtiyaç vardır.

Blaze Powder yapmak için crafting menüsünü açın ve herhangi bir yuvaya biraz Blaze Rod yerleştirin. Bu kadar basit.

İşte bir Brewing Stand’ın nasıl yapılacağı.

 1. Üretim Masanıza doğru yürüyün.
 2. Üretim menüsünü getirmek için onunla etkileşime geçin.
 3. Alttaki üç yuvaya üç taş blok yerleştirin.
 4. Orta yuvaya bir Blaze Çubuğu bırakın.
 5. Bira Standınızı alın.

Bunların hepsi ortadan kalktıktan sonra, Güç İksirleri üretmeye başlayabilirsiniz.

Güç İksirleri Yapmak

Envanterinizde tüm malzemelere sahip olmalısınız. Bunu yapmak, sandıkları açma ve unuttuğunuz bir şeyi geri alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Her şey tamamlandığında, hala oradaysanız Nether’dan ayrılabilirsiniz.

 1. Demleme Tezgahınıza yaklaşın.
 2. En soldaki boşluğa bir Blaze Çubuğu yerleştirin.
 3. Alttaki üç yuvaya üç Su Şişesi bırakın.
 4. Bir Nether Wart’ı üst yuvaya sürükleyip bırakın.
 5. Cehennem Siğili kaybolana kadar bekleyin ve üç Garip İksir elde edin.
 6. Üstteki boşluğu bir birim Blaze Powder ile doldurun.
 7. Tekrar bekleyin ve Güç İksirleri elde edin.

Güç İksirlerini Bira Tezgahında bırakabilir ve en üstteki kareye bir birim Glowstone Tozu bırakabilirsiniz. Bunu yapmak, bu içecekleri Güç İksirleri II’ye yükseltir. Bunlar daha da önemli bir hasar artışı sağlar.

Güç İksirlerini Kullanmak

Standart bir Güç İksiri size üç kat hasar artışı sağlarken, Güç İksiri II altı hasar artışı sağlar. İlki sekiz dakika sürer, ancak geliştirilmiş iksir yalnızca bir buçuk dakika sürer. Bu nedenle bu iksirleri ihtiyaçlarınıza göre demlemelisiniz.

Daha zayıf silahlar çetelere daha az hasar verdiğinden, savaşta yardım almadan mücadele edebilirsiniz. Güç İksirleri sinir bozucu düşmanları birkaç vuruşta öldürmek için mükemmeldir, özellikle söz konusu düşmanları öldürmenin zor olduğu durumlarda.

Dahası, Güç İksirlerini Güç Sıçrama İksirlerine dönüştürebilirsiniz. Glowstone Tozunu Barutla değiştirin. Sıçrama iksirlerini bir dövüşte kullanmak çok daha kolaydır çünkü şişeden içmek için yavaşlamazsınız, bu standart karışımların sahip olduğu bir sorundur.

Ender Dragon ve Wither, Minecraft’ta öldürmesi uzun zaman alan iki patrondur. Büyülü silahları ve çok sayıda iksiri bir araya getirirseniz, bu dövüşleri önemsiz hale getirebilirsiniz. Başkalarının mücadele ettiği yerde, siz patronları kolayca ezersiniz.

Hasar artışı

Nether’a eriştiğinizde malzemeleri toplamak zor olmadığından, savaşta üstünlük isteyen hiçbir oyuncu Güç İksirleri hazırlamaktan vazgeçmeyecektir. Artan verimlilikle savaşabilir ve ölme şansınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Hasar çıktınızı daha da yükseltmek için bu iksirleri güçlü teçhizatla birleştirin.

Bu iksirleri hazırlamanız ne kadar sürdü? Minecraft’ta en iyi silahın hangisi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory