Motorola Razr Plus, dayanıklılık testi sırasında en garip şekilde kırılıyor –

TL;DR Motorola Razr Plus, YouTuber Zack Nelson’ın ünlü dayanıklılık testinden geçti. Etkileyici olmayan bir IP derecesi ile bile toza maruz kalmayı başardı. Ancak viraj testi telefonda tuhaf bir zayıflık gösterdi. Kitapları çevirmeyi seven neredeyse iki yaşında bir çocuğum var. Ancak sık sık onları ters yönde bükerek cildi bozar ve sayfaları yırtar. Bunu izledikten sonra JerryRigHerşey […]

Motorola Razr Plus, dayanıklılık testi sırasında en garip şekilde kırılıyor –

TL;DR

  • Motorola Razr Plus, YouTuber Zack Nelson’ın ünlü dayanıklılık testinden geçti.
  • Etkileyici olmayan bir IP derecesi ile bile toza maruz kalmayı başardı.
  • Ancak viraj testi telefonda tuhaf bir zayıflık gösterdi.

Kitapları çevirmeyi seven neredeyse iki yaşında bir çocuğum var. Ancak sık sık onları ters yönde bükerek cildi bozar ve sayfaları yırtar. Bunu izledikten sonra JerryRigHerşey Razr Plus için dayanıklılık testi, çocuğumun katlanabilir Motorola’nın amiral gemisini kırabileceğinden oldukça eminim.

YouTuber Zack Nelson’ın ünlü akıllı telefon işkence rejimi, Razr Plus’ın ekranını çizmeye çalışmakla başlıyor. Dahili 6,9 inç ekran, Mohs sertlik ölçeğinin ikinci seviyesinde çizen bir ekran koruyucu ile kaplıdır. Ekranda üçüncü seviyede daha derin oluklar görünür. Ekran koruyucuyu çıkaramayacağınız için, tırnağınızla çizilen çizikler de dahil olmak üzere hasarlı bir yüzeyle karşılaşabilirsiniz.

Motorola Razr Plus, IP52 derecesi ile suya ve toza karşı sınırlı koruma sunar. Bununla birlikte, bol miktarda kuma maruz kaldıktan sonra oldukça iyi bir performans sergiliyor. YouTuber, cihazda potansiyel hasara işaret eden önemli bir gıcırtı sesi olmadığını belirtiyor.

İşlerin gerçekten garipleştiği yer, bükülme testidir. Büyük 3,6 inçlik harici AMOLED ekranın baskı altında dayanamadığı ortaya çıktı. Çünkü herhangi bir desteği yok gibi görünüyor. Razr Plus arkadan dışa doğru büküldüğünde dahili katlanır ekran sağlam kalır. Ancak, dış ekran parçalara ayrılır. Ayrıca Nelson’ın başparmağının bastırdığı yerde çökerek ekranın arkasında boş bir boşluk ortaya çıkardı. Bu, bir telefonun kırılması için tuhaf bir yol.

Buna karşılık, Galaxy Z Flip 4, Nelson’ın dayanıklılık testi sırasında hiçbir fiziksel hasar göstermedi. Oldukça sert bir şekilde esnedi ve bir patlama sesi çıkardı, ancak işlevsel kaldı. Peki Samsung, kapaklı telefonunda Motorola’dan daha iyi bir yapısal iş çıkardı mı? Öyle görünüyor. Bu sefer büyük bir harici ekrana sahip olduğu göz önüne alındığında, yakında çıkacak olan Galaxy Z Flip 5’in bu dayanıklılık testinde ne kadar dayanacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Motorola Razr Plus, dayanıklılık testi sırasında en garip şekilde kırılıyor –

Teknory