Musk, Askıya Alınmış Hesaplar İçin ‘Genel Af’ Soran Başka Bir Twitter Anketi Başlattı

Başkan Trump’ın hesabının kaderi, sonunda “Eski Başkan Trump’ı eski haline getirin” kelimelerinden ve iki seçenekten oluşan bir Twitter anketiyle belirlendi – evet veya hayır. Musk ankete kabaca “halkın sesi Tanrı’nın sesidir” anlamına gelen “Vox Populi, Vox Dei” sözleriyle yanıt verdi. Direğin yasağı kaldıran Trump tarafı erkenden büyük bir liderlik yaptı, ancak bu, direğin canlı olduğu […]

Musk, Askıya Alınmış Hesaplar İçin ‘Genel Af’ Soran Başka Bir Twitter Anketi Başlattı

Başkan Trump’ın hesabının kaderi, sonunda “Eski Başkan Trump’ı eski haline getirin” kelimelerinden ve iki seçenekten oluşan bir Twitter anketiyle belirlendi – evet veya hayır. Musk ankete kabaca “halkın sesi Tanrı’nın sesidir” anlamına gelen “Vox Populi, Vox Dei” sözleriyle yanıt verdi. Direğin yasağı kaldıran Trump tarafı erkenden büyük bir liderlik yaptı, ancak bu, direğin canlı olduğu 24 saat içinde kademeli olarak azaldı. Sonunda, “evet” tarafı kazandı, ancak dar bir farkla. 15 milyondan fazla kişi oy kullandı ve %51,8’i siyasetçiye dönüşen işadamının yasağını kaldırmayı seçti. Anket kapandıktan kısa bir süre sonra Musk, Trump’ın yasağının kaldırılacağını duyurdu. Hesabını geri almasına rağmen, eski Başkan henüz bir geri dönüş tweeti atmadı. Trump, Twitter’a geri dönme niyeti olmadığını ve kendi platformu olan Truth Social’da kalmayı tercih ettiğini belirtti.

Trump’ın yasağı kaldırması, hesapları askıya alınan diğer kişiler için iyi bir haber olabilir. Musk tekrar Twitter’a döndü ve “Twitter, yasaları çiğnemedikleri veya korkunç spam ile uğraşmadıkları sürece askıya alınan hesaplar için genel bir af çıkarmalı mı?” 1,3 milyondan fazla oyla, “evet” tarafı yine büyük bir liderliğe sahip. Daha 21 saatten fazla olmasına rağmen. Trump anketi kabul edilecek bir şeyse, Musk ciddidir ve “evet” tarafı kazanırsa kitlesel bir yasaklama kaldırılacaktır. Trump anketi ayrıca kaydedilecek milyonlarca oy olduğunu da gösterebilir, bu nedenle evet olmasına rağmen – bu yine de her iki şekilde de olabilir.

Teknory