Musk’ın X’i @Music tutamacını ele geçirdi. Sahibi anlaşılır bir şekilde üzgün

X, bir kullanıcıdan “@X” tutamacını kaptıktan sonra bir haftadan kısa bir süre sonra, “@Music”i de geri aldı. Son 16 yıldır, bu hesap, kar amacı gütmeyen Life Happens’in mühendislik direktörü Jeremy Vaught’a aitti. “Daha şimdi, Twitter/X onu yırtıp attı.” Vaught bir gönderide söyledi 3 Ağustos’ta X’e. Şimdi “Aşırı sinirli.” ile yapılan bir röportajda Ars TeknikVaught, @music […]

Musk’ın X’i @Music tutamacını ele geçirdi.  Sahibi anlaşılır bir şekilde üzgün

X, bir kullanıcıdan “@X” tutamacını kaptıktan sonra bir haftadan kısa bir süre sonra, “@Music”i de geri aldı. Son 16 yıldır, bu hesap, kar amacı gütmeyen Life Happens’in mühendislik direktörü Jeremy Vaught’a aitti. “Daha şimdi, Twitter/X onu yırtıp attı.” Vaught bir gönderide söyledi 3 Ağustos’ta X’e. Şimdi “Aşırı sinirli.”

ile yapılan bir röportajda Ars TeknikVaught, @music Twitter hesabını (görünüşe göre küçük harfli M ile) 2007’de oluşturduğunu ve o zamandan bu yana önce Second Life ile ilgili içerik ve ardından müzikle ilgili genel gönderiler aracılığıyla organik olarak 450.000’den fazla takipçi oluşturduğunu söyledi.

Şirketlerin promosyon karşılığında ona gönderdiği ara sıra ücretsiz ürün dışında, hesaptan hiç para kazanmadı. Hesap için kendisine teklif edilen en büyük meblağ yaklaşık 5.000 dolardı. Ama Vaught anlatıyor Ars Teknik hesabın kendisi için bundan daha değerli olduğunu ve hesabı satmanın Twitter’ın hizmet şartlarını ihlal edeceğini söyledi.

X, hesap için Vaught ödemesi yapmadı. Bir e-postada, Vaught’a dikkate alınması gereken birkaç alternatif kullanıcı adı önerdi: @musicfan, @musicmusic, @music123 ve @musiclover. Vaught, kısmen tutamaçların diğer kullanıcılardan alındığını varsaydığı için bunların hiçbirini istemedi.

“Dürüst olmak gerekirse, @music değilse, gerçekten o kadar da ilginç değil.” Vaught anlattı Ars Teknik. “İlk tepkilerimden biri her şeyi kapatmak oldu, değil mi? Sanki çok sinirli ve çok kızgınım.”

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk ve şirketi, orijinal kullanıcısından @x tanıtıcısını alır. Bunun için sıfır dolar aldı.

Her nasılsa, Vaught bir Musk hayranı olmaya devam ediyor. Söyledi Ars Teknik Milyarderin elektrikli arabaları ve uzaydaki gelişmelerle ilgilendiğini, ancak birisinin ona Musk’ın sahip olduğunu söylemesi gerekir. katılım seviyesini abarttı Her iki çabanın teknolojik gelişmelerinde.

Vaught, “Twitter Blue’yu kapattım” dedi Ars Teknik. “Ödemeye devam etme ihtiyacım varmış gibi hissetmiyorum [Elon Musk] Ayda 11 dolar.”

“Bu noktada Twitter benim için ölü değil,” diye devam ediyor, ama “on altı yıl bir şeye yatırım yapmak ve sonra onu altınızdan söküp almak için uzun bir süre.”

@Music (artık büyük M ile) ile birleştirildi @TwitterMusicartık feshedildi.

Teknory