Nintendo Switch Oyunları Neden Bu Kadar Pahalı?

Nintendo’nun amiral gemisi oyunları yüksek fiyatlarla piyasaya çıkıyor ve ardından bu seviyeyi yıllarca koruyor. Yukarıda belirtilen örnekler bunun sadece bir kısmıdır – özellikle bazen oldukça basit oyunlar olduklarını düşünürseniz, daha az popüler Nintendo oyunu pahalıdır. Burada örnek olarak “1-2 Switch” kullanalım. oyun, “Zelda” gibi oyunlara kıyasla oldukça durumsaldır ve o zamanlar Switch konsollarıyla birlikte gelmesine […]

Nintendo Switch Oyunları Neden Bu Kadar Pahalı?

Nintendo’nun amiral gemisi oyunları yüksek fiyatlarla piyasaya çıkıyor ve ardından bu seviyeyi yıllarca koruyor. Yukarıda belirtilen örnekler bunun sadece bir kısmıdır – özellikle bazen oldukça basit oyunlar olduklarını düşünürseniz, daha az popüler Nintendo oyunu pahalıdır.

Burada örnek olarak “1-2 Switch” kullanalım. oyun, “Zelda” gibi oyunlara kıyasla oldukça durumsaldır ve o zamanlar Switch konsollarıyla birlikte gelmesine rağmen, hala hayranların favorisi değildir. Ilık Metascore’una rağmen Metakritik (100 üzerinden 58) ve eşit derecede düşük Kullanıcı Puanı (10 üzerinden 4,8), oyun hala gerçekten pahalı ve yaklaşık olarak satılıyor Amazon’da 45 dolar. Bu, 2023’te çıkan ve muhtemelen “1-2 Switch”ten çok daha fazla hikaye ve oynanış sunacak olan “Hogwarts Legacy”den yalnızca 15$ daha az.

Nintendo’nun en iyi oyunları, modası geçmiş olsa bile oldukça pahalıdır. “Mario Kart 8 Deluxe” basketbol sahasında maliyeti Amazon’da 50 ila 60 ABD Dolarıve “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” benzer fiyatlı. Maliyetine rağmen, bu oyunlar iyi satmaya devam ediyor çünkü herhangi bir Nintendo Switch hayranı için kesinlikle temel ürünler. Ancak bu, beş yıldan daha eski oyunların diğer konsollarda ve PC’de yeni çıkan AAA oyunlarıyla aynı maliyete sahip olduğu gerçeğini değiştirmez.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow