Nintendo, yedek parça eksikliğini gerekçe göstererek Wii U onarımlarını durdurdu

Nintendo, Wii U konsolunuzun artık tamir edilemeyeceğini doğruladı ve konsolun sorunlu hayatının son bölümünü sonlandırdı. Bir taslakta belirtildiği gibi son Gönderi Makine çevirisini yaptığımız resmi Japon Nintendo müşteri hizmetleri X / Twitter hesabına göre, şirketin “onarımlar için gerekli parçaların tükendiği” bildirildi. Sonuç olarak, “artık Wii U konsolları ve çevre birimleri için onarım kabul etmeyecek”. Bölgenizdeki […]

Nintendo, yedek parça eksikliğini gerekçe göstererek Wii U onarımlarını durdurdu

Nintendo, Wii U konsolunuzun artık tamir edilemeyeceğini doğruladı ve konsolun sorunlu hayatının son bölümünü sonlandırdı.

Bir taslakta belirtildiği gibi son Gönderi Makine çevirisini yaptığımız resmi Japon Nintendo müşteri hizmetleri X / Twitter hesabına göre, şirketin “onarımlar için gerekli parçaların tükendiği” bildirildi. Sonuç olarak, “artık Wii U konsolları ve çevre birimleri için onarım kabul etmeyecek”.

Bölgenizdeki Nintendo müşteri destek web sitesine giderseniz, artık onarım için bir Wii U rezervasyonu yapamayacağınızı göreceksiniz. Bu duyuru, şirketin Ocak 2017’de konsolun üretimini durdurmasının ve ardından geçen yıl Mart ayında Wii U eShop’u kapatmasının ardından geldi ve bu da kalan sahiplerin yeni oyunlar satın alamamasına neden oldu. Neyse ki, mevcut oyun kütüphanenizden hala oyunlar indirebilir ve yazılım güncellemeleri alabilirsiniz – ancak bunun ne kadar süreceği tam olarak belli değil.

Bu haber, Eylül 2023’te yepyeni bir Wii U satın alan ve bir yıldan uzun bir süre sonra konsolun ilk resmi satışı olarak manşetlere çıkan tek kişi için şüphesiz bir şok etkisi yaratacaktır.

İlk olarak Kasım 2012’de piyasaya sürülen Wii U, Nintendo tarihinin en büyük yanlış adımlarından biri olarak ün kazandı. Sadece eleştirel olarak kötülenmekle kalmadı (kendi Wii U incelememizde berbat GamePad, pil ömrü ve zayıf kullanıcı arayüzünü eleştirdik) aynı zamanda yüksek fiyat etiketinden büyük ölçüde ikna olmayan tüketiciler arasında da pek sevilmedi.

Bu, yine de harika oyunları olmadığı anlamına gelmiyor, ancak popüler seriler gibi Splatoon Ve Süper Mario Yapımcısı konsolda hayata başlamak. Neyse ki, en iyi Wii U oyunlarının çoğu artık ya tam teşekküllü devam oyunları ya da önemli ölçüde üstün halefi Nintendo Switch’e geliştirilmiş portlar aracılığıyla yaşamaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin…

Teknory