Nintendo, Yeni Nesil Donanımın Piyasaya Sürülmesinden Sonra Bile Kapsamlı Switch Desteğini Sürdüreceğinin İpuçlarını Veriyor

Nintendo, şimdiye kadarki en çok satan ikinci konsolu Switch’e veda etmeye henüz hazır değil. Şirketin yeni bir mali brifingine göre, Switch’i gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil donanımın piyasaya sürülmesinden çok sonra desteklemeyi planlıyor. Nintendo için büyük bir hafta oldu ve şirket, Super Mario Bros. Wonder’ın serideki en hızlı satan Super Mario oyunu olduğunu […]

Nintendo, Yeni Nesil Donanımın Piyasaya Sürülmesinden Sonra Bile Kapsamlı Switch Desteğini Sürdüreceğinin İpuçlarını Veriyor

Nintendo, şimdiye kadarki en çok satan ikinci konsolu Switch’e veda etmeye henüz hazır değil. Şirketin yeni bir mali brifingine göre, Switch’i gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil donanımın piyasaya sürülmesinden çok sonra desteklemeyi planlıyor.

Nintendo için büyük bir hafta oldu ve şirket, Super Mario Bros. Wonder’ın serideki en hızlı satan Super Mario oyunu olduğunu ve canlı aksiyon Legend of Zelda filminin yolda olduğunu açıkladı. Ayrıca dün, Switch’in The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ve Pikmin 4’teki mükemmel sonuçların ardından 132 milyon adedi aştığını öğrendik. Şimdi Nintendo, Switch platformuna geçiş konusunda perdeleri biraz araladı. ileri.

“Nintendo Switch Mart 2024’te sekizinci yılına girecek” mali brifing okur. “Geleneksel platform yaşam döngüsü konseptine bağlı kalmadan Nintendo Switch için yeni oyunlar ve içerikler yayınlamaya devam edeceğiz.”

Yukarıdaki son satır, Nintendo’nun bir sonraki konsolunun piyasaya sürülmesinden sonra bile Switch’i desteklemeye devam edebileceğini gösteriyor. Switch’in çok iyi sattığı, her mali çeyrekte iyi satmaya devam ettiği ve gelecekte Paper Mario: The Thousand-Year Door’un yeniden yapımı da dahil olmak üzere bir dizi harika sürümü olduğu göz önüne alındığında bu pek de şaşırtıcı değil.

Nintendo, “birçok tüketicinin Nintendo Switch oynadığını görmeye devam etmek ve iş ivmemizi sürdürmek istediğini” ifade ediyor. Switch’i bir saniye erken kapatmak muhtemelen bu ivmeyi sona erdirecektir ve Nintendo bunun oldukça farkında görünüyor.

Mali brifingde başka bir yerde Nintendo, Eylül 2023 itibarıyla 330 milyonun üzerinde Nintendo Hesabı oluşturulduğunu açıkladı ve şunları kaydetti: “Nintendo Switch’in satılmadığı bölgelerde bile mobil uygulamalarımız Nintendo Hesap sistemini geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırdı.” Dünya.” “Nintendo Hesabını daha da yaymaya ve Nintendo’nun geleceğe yönelik hayati bir iş temeli haline getirmeye çalışacağını” söylüyor.

Bu 330 milyon Nintendo Hesabı içinde, 38 milyon üye Nintendo Switch Online’a abone oldu ve 117 milyon kullanıcı her yıl Switch’lerini oynuyor, bu da Switch’in piyasadaki sekizinci yılına girerken ayaklarını öne çıkarıyor.

Daha fazlası için okuyun oyun Bilgilendiricisi The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom incelemesine göz atın ve ardından şu anda piyasaya sürülen Zelda ve Ganondorf Amiibo figürlerine göz atın. Bundan sonra oku oyun Bilgilendiricisi Switch’teki en iyi 10 oyunun listesi.


Nintendo’nun bir sonraki konsolunu piyasaya sürdükten sonra Switch’i ne kadar süre destekleyeceğini düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow